Prześwit superb sportline

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Prześwit superb sportline

Post autor: AndrewS »

Jak duży jest prześwit w sportline? Jak Wam się wjeżdza na krawężniki?
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Prześwit superb sportline

Post autor: timanfaya »

a nie prościej sprawdzić np. w instrukcji obsługi? https://manual.skoda-auto.com/004/en-co ... ualLang=pl
zauważysz, że zależnie od silnika prześwit jest różny
podpowiem: strona 246.

Ja mam Sportline z DCC (więc dodatkowo ponoć obniżony o 10 mm) i nie miałem do tej pory żadnych problemów - choć dodam, że jestem nauczony parkować tyłem (prostopadle). Przodem pewnie łatwiej byłoby przetrzeć spód zderzaka.
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Prześwit superb sportline

Post autor: spike1314 »

Wymiaru co prawda nie podam ale tam gdzie zawsze parkowałem poprzednim autem przodem (dom, praca) teraz parkuję tyłem i na 100% przytarłbym tam zderzakiem po krawężnikach lub gorzej. Kilka dni temu parkując w nie do końca znanym mi miejscu tyłem odezwały się czujniki (sygnał ciągły), podjechałem do przodu aby zerknąć w kamerę czy na pewno nie ma jakiegoś słupka, wszystko niby ok, wycofałem i zawisnąłem ciut tyłem (tak na oko to chyba bak jest najniżej z tyłu).
AndrewS
Posty: 44
Rejestracja: 17 lip 2020, o 10:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Prześwit superb sportline

Post autor: AndrewS »

Dzięki bardziej zamiast liczb chodzilo mi o właśnie o wasze odczucia przy parkowaniu. Czyli rozumiem w normalnej wersji nie ma tych problemów z krawężnikami
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Prześwit superb sportline

Post autor: woj_tek »

Mam wersje Style z fabrycznym sportowym zawieszeniem i parkowanie przodem odpada - już przytarłem lekko od spodu zderzak. Obok parkował SS3 kombi w dieslu bez 4x4 i miał jeszcze zapas między krawężnikiem a zderzakiem. Generalnie masz 3 opcje zawiasu: standard, DCC (nieważne czy sportline, czy L&K, prześwit będzie ten sam) oraz sportowe.

Moja kura postawiona obok sportline z DCC i tym samym silnikiem siedzi niżej, niedużo ale jednak.
ODPOWIEDZ