[S2] Zakup SuperB 2015 Prośba o pomoc

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S2] Zakup SuperB 2015 Prośba o pomoc

Post autor: maureliusz »

Ja dołączenie napędu czuje tylko jak dodam gazu jadąc na rondzie. W niczym to nie przeszkadza. Takie tyrp :-) nie hałas.
Na wprost never.
Na śniegu dołącza się błyskawicznie.
Żadnych stuków.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] Zakup SuperB 2015 Prośba o pomoc

Post autor: rezon »

Cinecki1984 pisze: 29 sty 2021, o 21:32 Byłem, oglądałem i sprawa wygląda tak:
-chip na 205,8km
-wnętrze utrzymane w pedantycznym stanie

z minusów
-strona od kierowcy przetarta i naprawiona - to co mnie martwiło - poszycie tylnego błotnika wstawiane ale według ASO zgodnie ze sztuką
-listwa chromowa od strony pasażera z tyłu dziwnie odstawała
-listwy na dachy dziwnie spasowane
-ZAZNACZAM, ZE 1 RAZ JECHAŁEM SUPERB Z DSG I 4X4 ale podczas przyśpieszania słychać stuknięcie z tyłu (tak jakby haldex się załączał) czy to normalne ?
-jadąc bardzo powoli zmiana biegów płynna jak i redukcje ale - podczas zmian na wyższy bieg uczucie tak jakby minimalnie miał za niskie obroty - czy to normalne?
-i to co po 3 h oglądania, jeżdżenia itd itp okazało się, że ten błotnik, który był wstawiany - jest zaatakowany przez rudą - jak dla mnie już ostro...oraz sam rant nadkola punktowo też zaatakowany
cena po wielu negocjacjach bo szyba do wymiany itd itp na 69000 ale za auto z rdzą - spasowałem
Nie jest normalne abyś słyszał załączenie haldexa. Nawet z trudem i tylko w specyficznych warunkach wyczujesz załączenie. Może to być znacznie poważniejsze niż ruda na błotniku - luz na wale, moście, haldexie? Skrzynie niestety jak niezbyt mocno naciskasz gaz to są bardzo eko i wrzucają wyższy bieg przy najmniejszych możliwych obrotach - to normalne. Jak jeździsz ostrzej - to i skrzynia inaczej zaczyna pracować.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Cinecki1984
Posty: 96
Rejestracja: 26 sty 2014, o 09:05
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: wpisz skąd jesteś

Re: [S2] Zakup SuperB 2015 Prośba o pomoc

Post autor: Cinecki1984 »

Odgłos był bardziej podobny do cyknięcia - w momencie gdy siedziałem z tyłu, roleta bagażnika zwinięta a właściciel dodawał gazu (na ulicy śnieg itd) było słychać ten dźwięk - na szczęście nie kupiłem
ODPOWIEDZ