[S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Kali1985
Posty: 16
Rejestracja: 11 paź 2020, o 19:21
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

[S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: Kali1985 »

Przeczytałem na ten temat kilkanaście już chyba wątków/ i postów i zdania są podzielone odnośnie tego czy można powrócić do sowich zapisanych ustawień poprzez pojedyncze naciśniecie przycisku z odpowiednim numerem. Głosy jakie czytałem były podzielone, część uważała, że po fotel wraca do zapisanych ustawień po pojedynczym naciśnięciu, część pisała,ze trzeba ciągle ten przycisk trzymać, aby fotel powrócił do zapisanych ustawień.

Przetestowałem dzisiaj u siebie, i doszedłem do wniosku, że jeżeli siedzę na fotelu to muszę faktycznie trzymać przycisk naciśnięty aż do momentu prawidłowego ustawiania, a jeżeli robiłem to nie siedząc na nim( z zewnątrz), to pojedyncze naciśnięcie spowodowało, że fotel sam się ustawił w zapisanej pozycji (oczywiście nie pamięta on tych zakresów maksymalnych - ale o tym już było).

Jako ze nie znalazłem nigdzie potwierdzenia tych moich testów, bardzo bym prosił o potwierdzenie, ze tak jest i u Was - ew. odesłanie do posta, który to już wcześniej opisał, a ja go niestety nie odnalazłem.
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: maureliusz »

Powinno być tak że na postoju raz naciskasz. Podczas jazdy trzymasz.
Że względu bezpieczeństwa.

Tak mam w S2... mam nadzieję znowu czegoś nie spię... jak domykanie szyb z czujnika deszczu...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
anastazyy
Posty: 398
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: anastazyy »

Raz naciskasz jak jest tylko załączony zapłon albo auto zgaszone. Jak auto jest zapalone przycisk należy trzymać.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: coolmobil »

Potwierdzam tak jest właśnie u mnie. Raz wystarczy nacisnąć dany profil gdy auto zgaszone i fotel/lusterka się ustawiają.
Trzeba trzymać do końca ustawienia gdy auto ma włączony silnik


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kali1985
Posty: 16
Rejestracja: 11 paź 2020, o 19:21
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: [S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: Kali1985 »

Dzięki za odpowiedzi, przetestowałem i doszedłem do nowych wniosków :) Tak jak piszecie, jeżeli mamy włączony zapłon to trzeba trzymać do końca, ale (i tu znowu u mnie przynajmniej) przy zapłonie wyłączonym, ale zamkniętych drzwiach również muszę trzymać przycisk do końca.

Jedyna możliwość żeby fotel po jednokrotnym naciśnięciu wrócił do pozycji zapisanej to: zapłon wyłączony oraz otwarte drzwi.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: coolmobil »

Wydaje mi się ze nawet lepiej jak robisz to stojąc obok auta a nie siedząc na fotelu. Jednak silniczki maja mniejszy ciężar to dźwigania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: caballero »

Cytat z najnowszej wersji instrukcji
Pobierz zapisaną pozycję

*Przy wyłączonym zapłonie i otwartych drzwiach kierowcy nacisnąć wybrany przycisk pamięci.

*W innych przypadkach trzymać klucz, np. przy włączonym zapłonie lub zamkniętych drzwiach kierowcy.

Pozycja fotela pasażera jest p
W tym drugim chyba chodziło trzymanie przycisku, nie klucza :p
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Elekryczna regulacja foteli - pamięć

Post autor: Enriquez »

Dokładnie tak to działa.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ