Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

tekus pisze: 4 gru 2020, o 09:06
rezon pisze:
tekus pisze: 3 gru 2020, o 21:57 Czy ktoś wspominał o V90? Wkrótce się przesiądę z S3 280km. Na bank będzie mi brakowało troszkę koni i skrzyni dsg oraz przestrzeni dla pasazarow. W tej kategorii superb nie ma sobie równych, ale o tym wszyscy wiemy Obrazek
V90 kupiło mnie jakością wnętrza, wyciszeniem i ogólna solidnością. Zobaczymy jak to będzie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
V90 nie ma kanapy 40/20/40. Dla mnie istotne przy nartach/snowboardzie. Ale automat ma ;) >250KM też :)
Ano widzisz, każdy szuka czegoś innego, ja jeżdżę z dwójką dzieci więc box i tak ląduje na dachu. Właśnie wziąłem T5 250 kuni.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Tylko wyjazd w 5 osób zmusza mnie do założenia boxa. W 4? nawet do V60CC pakuję wszystko do środka.
Obrazek Obrazek
W środku pokrowca są dwa snowboardy z wiązaniami i dwie pary nart w indywidualnych pokrowcach.
Obrazek
widać go po środku bagażnika. Ciekawe, czy uda się powtórzyć w tym sezonie :?:
Siatkę oddzielającą bagażnik zamówiłeś? Jak jeździsz na rowerach to warto zamówić również hak fabryczny.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tekus »

rezon pisze:
tekus pisze: 4 gru 2020, o 09:06
rezon pisze: V90 nie ma kanapy 40/20/40. Dla mnie istotne przy nartach/snowboardzie. Ale automat ma ;) >250KM też :)
Ano widzisz, każdy szuka czegoś innego, ja jeżdżę z dwójką dzieci więc box i tak ląduje na dachu. Właśnie wziąłem T5 250 kuni.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Tylko wyjazd w 5 osób zmusza mnie do założenia boxa. W 4? nawet do V60CC pakuję wszystko do środka.
Obrazek Obrazek
W środku pokrowca są dwa snowboardy z wiązaniami i dwie pary nart w indywidualnych pokrowcach.
Obrazek
widać go po środku bagażnika. Ciekawe, czy uda się powtórzyć w tym sezonie :?:
Siatkę oddzielającą bagażnik zamówiłeś? Jak jeździsz na rowerach to warto zamówić również hak fabryczny.
Siatka oczywiście, hak również. To auto rodzinne Obrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

to polecam uwadze taki pokrowiec jak na zdjęciach - widać z jakiej firmy ;) Podobne ma też mercedes, ale swój kupiłem okazyjnie nowy za ok. 600zł. Pokrowiec ma w kieszeniach dwie taśmy z zaczepami do przypięcia w bagażniku. Po dociągnięciu taśm siedzi sztywno. Ma też kółeczka ułatwiające przenoszenie.
Najwyżej ktoś będzie siedział po środku jak położysz go z lewej ;)
Zamawiałeś CC czy zwykłe?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2989
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

JacekRS pisze: 4 gru 2020, o 06:58 Fajne bicie się z myślami, czy zamiast superba iść w AMG czy M :) przecież to już total inna liga.
Nie nie Jacek, źle się zrozumieliśmy, bicie z myślami mam w przypadku obecnego superba(szybkiego auta) a cywilnej np. E klasy albo 5 serii(komfortu).
Gdybym brał diesla to nie kupiłbym superba.
A że M i AMG to inna liga to wiem, tylko budżet już też :D i gdybym tylko mógł takie nowe kupić to bym się nie zastanawiał, bo wtedy i osiągi i komfort w jednym.
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tekus »

rezon pisze:to polecam uwadze taki pokrowiec jak na zdjęciach - widać z jakiej firmy ;) Podobne ma też mercedes, ale swój kupiłem okazyjnie nowy za ok. 600zł. Pokrowiec ma w kieszeniach dwie taśmy z zaczepami do przypięcia w bagażniku. Po dociągnięciu taśm siedzi sztywno. Ma też kółeczka ułatwiające przenoszenie.
Najwyżej ktoś będzie siedział po środku jak położysz go z lewej ;)
Zamawiałeś CC czy zwykłe?
CC, pokrowiec mam jeszcze z Superba. Może się nada.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

tekus pisze: 4 gru 2020, o 10:34
rezon pisze:to polecam uwadze taki pokrowiec jak na zdjęciach - widać z jakiej firmy ;) Podobne ma też mercedes, ale swój kupiłem okazyjnie nowy za ok. 600zł. Pokrowiec ma w kieszeniach dwie taśmy z zaczepami do przypięcia w bagażniku. Po dociągnięciu taśm siedzi sztywno. Ma też kółeczka ułatwiające przenoszenie.
Najwyżej ktoś będzie siedział po środku jak położysz go z lewej ;)
Zamawiałeś CC czy zwykłe?
CC, pokrowiec mam jeszcze z Superba. Może się nada.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
CC :D i o to chodzi :D
Pokrowiec z Superba nie ma mocowań, tylko krótki pas do zapięcia. Oczywiście możesz go jakoś przypiąć dodatkowymi do uszek w bagażniku. Na PL wystarczy. Na przejazd przez Austrię wolę jednak mieć przypięty ;) Tak mniej więcej to wygląda https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and ... dowe1.html .
Decathlon ma coś podobnego do mojego, ale chyba bez tych mocowań i zdecydowanie cieńszy materiał https://www.decathlon.pl/p/pokrowiec-na ... mc=8398284
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Kawasaki
Posty: 28
Rejestracja: 28 lis 2016, o 18:37
Samochód: Superb III combi
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kawasaki »

Poniekąd rozumiem koncepcję volvo z okrojeniem prędkości maksymalnej... zawsze wyprzedzali fakty w zakresie bezpieczeństwa i niebawem wszystkie samochody mogą mieć takie ograniczenie. Jednak bardzo nie podoba mi się brak wyboru - a jeszcze bardziej sposób w jaki to ograniczenie działa. Zaakceptowałbym gdyby chwilowo blokada pozwalała na przekroczenie 180kmh żeby dokończyć manewr wyprzedzania.
Może się okazać, że w polskich realiach coś co miało ratować życie kogoś go pozbawi...

Dlatego zupełnie volvo odrzucałem jako alternatywę dla SIII 280 - ale może też dlatego dają na volvo takie rabaty.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4039
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: piramida »

Zwróć uwagę, że w Niemczech nadal możesz legalnie jeździć 200+ więc dla kogoś kto lubi z takimi prędkościami się przemieszczać, Volvo strzela mu w stopę.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

pab567 pisze: 3 gru 2020, o 19:10 Ponieważ kończy mi się niedługo leasing na Yeti stanąłem przed problemem wyboru nowego auta. Naturalny następca czyli Karoq odpadł że względu na brak w ofercie 2.0 TSI. Wydawało się, że padnie na Atecę. Ale wybrałem inne auto - słabsze, z wolnossącym benzyniakiem 2.0, automat, 4x4. Z tego samego powodu - jestem coraz starszy i bardziej cenie sobie komfort. A auto jest dużo bardziej komfortowe, ma środek zrobiony z lepszych materiałów, jest genialnie wyciszone i choć mniej uniwersalne to w kategorii przyjemności z jazdy rozkłada Atecę na łopatki. Mazda CX-30.
Ładne to jest ale czy wczesniejsze defekty jak ruszające/odpadające elementy wnętrza znikły?...tragedia jak spasowane były mazdy jeszcze kilka lat temu...jak się poprawiło to rzeczywiście fajny wybór :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Ja miałem Mazdę 6 tę nową , ale przed jakimiś wszystkimi liftami, to przeskok na Superba 280 to był skok w inną galaktykę. Wykonanie solidność bezawaryjność. Jeździłem też chwilę po lifcie było troszkę lepiej w Mazdzie oczywiście
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: pab567 »

Krzysiek - wykończenie jest bardzo dobre, mocno odrobili lekcję. Nic sie nie rusza i nie trzeszczy, specjalnie szarpałem za uchwyty drzwi i jest cisza. W stosunku do Ateci to inna galaktyka...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Cenowo niestety też inna galaktyka ;) , chociaż za swojego 2,5 roku temu dałem najwyżej parę kzł więcej niż za Superba z podobnym wyposażeniem, jeśli nie mniej ;) . Ale to był schodzący już model, a za pół roku wchodził nowy z zupełnie innymi cenami. stary model = solidna konstrukcja, stary silnik - 2,4D no i kanapa 40/20/40 :) będę pewnie jeździł aż się rozpadnie ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
tekus
Posty: 106
Rejestracja: 3 gru 2013, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: LDZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tekus »

Po długich poszukiwaniach znalazłem alternatywę do skodziny. Przesiadłem się z S3 280 km na Volvo V90 cross country T5 czyli 250 KONI. Jeszcze ta wersja bez ograniczenia do 180km/h.
Narazie zrobilem 1000km w trasie i jest przepaść, wyciszenie kabiny i praca zawiechy na plus V90 mimo zimowych kół 20 cali. Spalanie podobne albo mniejsze mimo sporej nadwagi, 8 biegów robi robotę.
Na minus mniejszy bagażnik i brak parasolek. Liczę tylko że Szwed będzie tak samo niezawodny jak kura.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

dla mnie największa przepaść to fotele - nie wiem na czym dokładnie polega różnica, ale odczuwam ją bardzo wyraźnie - na plus dla łosia.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Mazda i Volvo to Premium, nie ma co porównywać do Skody, która jest taka niemiecka Dacią.
ODPOWIEDZ