Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wartek »

Też bez informacji o dacie produkcji?
Podobno zwykle datę podają po 2 dniach od zamówienia, u mnie już 1,5 miesiąca u cisza.
Koronawirus?
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: ZenekPL »

w sumie dwa powody, a/ że koronka, b/ zmiana silnika 272->280.
U mnie na umowie też nie było podanej daty odbioru, bo nie wiedzieli kiedy może być.

Tak jak wspomniałem wyżej - przez 3 msc nic nie było wiadomo, a w zeszłym tygodniu dostałem informację że w następnym tygodniu (czyli obecnym) będzie produkowana moja superbina...
Dez71
Posty: 11
Rejestracja: 11 cze 2016, o 20:12
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Dez71 »

superadmin pisze:
winiary pisze: 30 paź 2020, o 21:19 Mój jednak nie wyprodukuje się w listopadzie, tylko w połowie lutego (2.0 TSI 190KM), tak więc pół roku od złożenia zamówienia.
Ja po moich przebojach czekałem od listopada do końca maja. :D Mam. :) 2.0 TSI 190 i jest super. Silnik ma tylko jedną wadę. Wibracje. Nie pracuje idealnie gładko, co do wibracji poniżej 2000 RPM. Reszta idealna.
Nie było od paru miesięcy BMW, które mogło by mnie wyprzedzić. :lol:
Silnik jest super. Wcześniej miałem też superba ale 1.8 TSI. Obecny 2.0 jest świetny. Tamten miał jednak chwile zastanowienia przy przyspieszaniu. Niewielka zmiana ale dużo znaczy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kali1985
Posty: 16
Rejestracja: 11 paź 2020, o 19:21
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kali1985 »

Kali1985 pisze: 26 paź 2020, o 16:53 Update: u mnie prognozowany termin produkcji wisiał cały czas na 47 tydzień (zamówiony w 35 tygodniu). Wiadomość z dzisiaj ,że termin został zmieniony i zatwierdzony na 45 tydzień także miła niespodzianka.
Pytałem też o dostawę, usłyszałem ze od produkcji 2 tygodnie max i auto jest u dilera oraz że nie mają jak na chwilę obecną żadnych opóźnień związanych z transportem przez "Covid".
Info z poniedziałku: Auto wyprodukowane ponoć zgodnie z planem w ubiegłym tygodniu jest w transporcie, powinno być u dilera w przyszłym tygodniu :)
zbigniewWro
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2020, o 15:57
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zbigniewWro »

Zamawiałem w 40 tygodniu - na przełomie września/października. Do tej pory nie mam nawet planowanej daty produkcji. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji ?
SS III combi FL 1,5TSI Ambition
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SS »

Ja mam podobnie. Zamówienie z 38 tygodnia, do dzisiaj nic nie wiadomo (2,0TSI)
Pisał Sebastian
saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: saperek »

Czesc

Ja zamaiwalem w tygodniu 46 SSIII Combi 2.0TDI 4x4 L&K, Handlowiec powiedział że przewiduje produkcje na przełomie Luty/Marzec. Jak intereseowalem sie tematem we wrzesniu to mówili ok 12tygodni. Więc chyba się czas oczekiwania wydłużył. Przynajmniej bedzie rok prod. 2021 tyle dobrego
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

Zamówione 2 sportline z 2,0TDI 200KM (z rabatem wyprzedazowym). Jeden na przełomie września/października drugi w pierwszym tygodniu października. Sprzedawca zapewniał że na 99% auta będą do odbioru w grudniu. Pierwsze auto miało mieć produkcję 48 tydzień, do drugiego nie wskoczył żaden tydzień.. W zeszłym tygodniu dostałem info ze ten rok jest nierealny i trzeba będzie dopłacić po 7500 za rocznik 2021.... Lub mogę zrezygnować z zakupu. Kiedy auto było by do odbioru w 2021 nie wiadomo. Masakra jakaś, zaczynam mieć dość totalnego braku informacji że strony Skody, do tego teraz każą sobie dopłacić bo to będzie już rocznik 2021 więc wyprzedaż nie obowiązuje.

Gdyby nie fakt że w takiej konfiguracji jaka wybrałem (prócz webasto i kamer 360 to wszystkie opcje) nie kupi się nic w podobnym konfigu i cenie to bym popierdzielił ta Skodę i kupił co innego. Do tego sprzedawca z salonu kontaktu praktycznie zero. Mamy 16 listopada a ja dalej nie mam faktur zaliczkowych za zeszły miesiąc....
wartek
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2020, o 18:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: wartek »

U mnie podobnie jak kolega wyżej 2xsportline 2.0 TSI 272KM, koniec września zamówienie i od tamtego czasu zero informacji.
Miał być ten rok a jak nie zdążą to wzrost ceny, bez kwot jeszcze, ale ponoć ten rok malo realny
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: SS »

A mi powiedział sprzedawca, że cena będzie utrzymana jeśli będzie obsuwa z terminem i produkcja w 2021
Pisał Sebastian
m_michu
Posty: 10
Rejestracja: 26 wrz 2020, o 12:28
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Michał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: m_michu »

Auto zamowione 20.09.20 2.0 tsi 190km w tym tygodniu powinno być już w toruniu i pewnie przyszly tydzień odbiór. Od 2 tyg po zamowieniu dostawałem info z poszczegolnymi datami realizacji zamowienia ktore się sprawdzają praktycznie co do dnia.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: kefirek »

Odwiedziłem dziś salon i od sprzedawcy usłyszałem luty/marzec. Zamówienie z wyprzedaży muszą anulować bo Skoda nie utrzyma rabatu i muszą liczyć od nowa na cennikach 2021. Oczywiście "wypadam" z kolejki i zabawa zaczyna się od nowa. Jak się go zapytałem czy to Ferrari czy inne Lambo że czas oczekiwania wynosi pół roku to nie bardzo potrafił się wytłumaczyć. Wielka szkoda bo superb sportline naprawdę fajne auto ale podejście do sprzedaży tragicznie. Zaczynam powoli rozglądać się za czyms innym.... Ehh
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

kefirek pisze:Odwiedziłem dziś salon i od sprzedawcy usłyszałem luty/marzec. Zamówienie z wyprzedaży muszą anulować bo Skoda nie utrzyma rabatu i muszą liczyć od nowa na cennikach 2021. Oczywiście "wypadam" z kolejki i zabawa zaczyna się od nowa. Jak się go zapytałem czy to Ferrari czy inne Lambo że czas oczekiwania wynosi pół roku to nie bardzo potrafił się wytłumaczyć. Wielka szkoda bo superb sportline naprawdę fajne auto ale podejście do sprzedaży tragicznie. Zaczynam powoli rozglądać się za czyms innym.... Ehh
Na dacie duster czeka się 12 miesięcy. Także ten tego

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

saperek
Posty: 42
Rejestracja: 27 sie 2020, o 11:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: saperek »

kefirek pisze: 16 lis 2020, o 18:37 Zamówione 2 sportline z 2,0TDI 200KM (z rabatem wyprzedazowym). Jeden na przełomie września/października drugi w pierwszym tygodniu października. Sprzedawca zapewniał że na 99% auta będą do odbioru w grudniu. Pierwsze auto miało mieć produkcję 48 tydzień, do drugiego nie wskoczył żaden tydzień.. W zeszłym tygodniu dostałem info ze ten rok jest nierealny i trzeba będzie dopłacić po 7500 za rocznik 2021.... Lub mogę zrezygnować z zakupu. Kiedy auto było by do odbioru w 2021 nie wiadomo. Masakra jakaś, zaczynam mieć dość totalnego braku informacji że strony Skody, do tego teraz każą sobie dopłacić bo to będzie już rocznik 2021 więc wyprzedaż nie obowiązuje.

Gdyby nie fakt że w takiej konfiguracji jaka wybrałem (prócz webasto i kamer 360 to wszystkie opcje) nie kupi się nic w podobnym konfigu i cenie to bym popierdzielił ta Skodę i kupił co innego. Do tego sprzedawca z salonu kontaktu praktycznie zero. Mamy 16 listopada a ja dalej nie mam faktur zaliczkowych za zeszły miesiąc....
Dziwna opcja z tym sprzedawcą. Też pytałem czy jest możliwość zamówić, żeby przyjechało do nich na plac postało miesiąc i ogarnać rabat wyprzedażowy. To dwa salony Bohemia i Cichy powiedzialy ze nie ma takiej opcji, bo to jest auto zamawiane pod klienta. Podobno to nie byl ich wymysl tylko importera i w sumie dwa serwisy powtorzyly ta sama historie. Byc moze trafiles na srednio poinformowanego handlowca. Co prawda wiem ze takie patenty przechodza w VW ale robia to tylko z bardzo zaufanymi kupujacymi.
Kali1985
Posty: 16
Rejestracja: 11 paź 2020, o 19:21
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kali1985 »

Kali1985 pisze: 11 lis 2020, o 10:45
Kali1985 pisze: 26 paź 2020, o 16:53 Update: u mnie prognozowany termin produkcji wisiał cały czas na 47 tydzień (zamówiony w 35 tygodniu). Wiadomość z dzisiaj ,że termin został zmieniony i zatwierdzony na 45 tydzień także miła niespodzianka.
Pytałem też o dostawę, usłyszałem ze od produkcji 2 tygodnie max i auto jest u dilera oraz że nie mają jak na chwilę obecną żadnych opóźnień związanych z transportem przez "Covid".
Info z poniedziałku: Auto wyprodukowane ponoć zgodnie z planem w ubiegłym tygodniu jest w transporcie, powinno być u dilera w przyszłym tygodniu :)
Auto przyjechało do salonu w środę 18.11 (już oglądałem :)) - tak więc nico ponad tydzień zeszło na transport, podobno standardowy czas dostawy - info dla tych którym sprzedawcy wmawiają, że jest Covid i dlatego są problemy z transportem.
We wtorek odbiór, o ile uda się bez problemów zarejestrować do tego czasu :)
ODPOWIEDZ