[S3] Nowy 1.5 tsi dsg czy używany 2.0 tsi dsg

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Alex247
Posty: 1
Rejestracja: 25 paź 2020, o 13:15
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

[S3] Nowy 1.5 tsi dsg czy używany 2.0 tsi dsg

Post autor: Alex247 »

Dzień dobry,
Planuję zakupić superb. Samochód będzie głównie jeździł po mieście, w wakacje lub w weekend jakiś dłuższy wypad rodzinny. Planuje rocznie jeździć 10-15 tys km. Najbardziej mi zależy, aby miał skrzynie utomatyczną i benzynę.
Mam do wyboru dwie oferty mniej więcej w tej samej cenie:
1. nowy z salonu Ambition 1.5 tsi 110 kw (150 KM), 7biegowa skrzynia dsg, pakiet comfort i kilka innych dodatków,
2. Używany z 2017 L&K 2.0 tsi (220 KM), przejechane 64 tys km, szyberdach, skóra.
Który wybrać? Czy docenię i odczuję przy takich wymaganiach moc silniejszego silnika? Chciałabym jeździć nim przynajmniej 10 lat. Czy przy takim używaniu odczuję różnice "suchej" skrzyni? Nowy z salonu czy używany od kogoś kogo nie znam?
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Nowy 1.5 tsi dsg czy używany 2.0 tsi dsg

Post autor: coolmobil »

Mowie tylko za siebie ze brałbym używane 2.0, jeśli auto jest pewne to bym się nie zastanawiał.
Unikniesz spadku wartości nowego auta, a jednak wrażenia z jazdy bez porównania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: [S3] Nowy 1.5 tsi dsg czy używany 2.0 tsi dsg

Post autor: Marekb »

Wszystko zależy od tego jakie są Twoje preferencje ,ja bym wybrał auto z mocniejszym silnikiem i lepszym wyposażeniem ,po zakupie auta nie w pełni wyposażonego ,bardzo szybko zaczyna brakować drobiazgów których ta wersja np nie ma,no i ekonomia wchodzi również w grę ,wszystko zależy od indywidualnego podejścia tylko jeżeli chcesz go mieć długo to mój wybór jest jeden ,niesamowicie byłbym na siebie zły gdybym musiał 10 lat się męczyć ze słabym silnikiem i wyposażeniem
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: [S3] Nowy 1.5 tsi dsg czy używany 2.0 tsi dsg

Post autor: bartekpion »

2.0 220 KM miał zawsze gratis mocy nawet do 250KM, o ile dobrze pamiętam, ma "długą" i co najważniejsze mokrą skrzynię, wiec nie wiem po co zawracać sobie głowę 1.5TSI. Ale to moje zdanie.
Mierzwek
Posty: 21
Rejestracja: 27 sty 2020, o 16:38
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Tomasz

Re: [S3] Nowy 1.5 tsi dsg czy używany 2.0 tsi dsg

Post autor: Mierzwek »

Wyprzedaż rocznika 1.5 tsi w dsg teraz masz nawet za 126.000, kuzyn żony wczoraj w Toruniu odbierał, style + jakieś pakiety.
Ja osobiście jak koledzy wyżej, używane ale wyposażenie lepsze.....druga sprawa to cena, tutaj może się okazać, że jednak nowe, niewiele droższe będzie od 3 latka na full opcji.
ODPOWIEDZ