Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Kowal Andrzej
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 06:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 156

Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: Kowal Andrzej »

Witajcie :) Jestem posiadaczem SS3 1.4 150KM manual z XI.2017 r Zbliżam się do 60Tkm i chcę ustalić jaki zakres prac Skoda wykonuje w ramach pakietu przeglądów przy 60Tkm.
Poniżej wymieniłem kilka punktów, czy możecie zweryfikować ich poprawność i ew. dodać czego brakuje?

Olej silnikowy
Filtr oleju
Filtr powietrza
Filtr kabinowy
Filtr paliwa
Wymiana płynu hamulcowego
Inne

P.S. przy 30Tkm był wymieniany tylko olej silnikowy i filtr oleju oraz oglądane podwozie.

Z góry dziękuję za informację :)
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: coolmobil »

Filtr paliwa? Pewny jesteś? A nie jest on baku czy gdzieś tam przy pompie która jest w baku paliwa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kowal Andrzej
Posty: 2
Rejestracja: 15 wrz 2020, o 06:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 156

Re: Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: Kowal Andrzej »

Nie jestem pewny, stąd mój post. Ostatnio pytałem o detale przy 1szym przeglądzie pakietowym (niemal 2 lata wstecz), ale ciężko szło ustalenie zakresu 2go przeglądu.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: coolmobil »

Ja bym dołożył sprawdzenie płynu chłodniczego, sprawdzenie klocków i tarcz, zabezpieczenia antykorozyjnego?
Może jeszcze sprawdzenie kondycji rozrządu.
Ojciec ma ten sam silnik tylko w Leonie i twierdzi ze ostatnio na przeglądzie sprawdzali mu kondycję rozrządu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: yaro_1 »

fakt, że mam 2,0 tdi ale filtr powietrza to jest do wymiany dopiero przy 90 tyś, więc w pakiet się nie złapie, paliwa chyba 60 (nie pamiętam czy nie więcej), olej wymieniają wg wskazań jak już, filtr kabinowy być może się załapie, co do płynu hamulcowego, mi wymienili w sierpniu przy przeglądzie (auto 2 lata 8 miesięcy, przebieg 45tyś), zasadniczo pierwsza wymiana po trzech latach, każda kolejna po dwóch, ostatnio oglądałem auto od spodu, do wizualna kontrola tarcz/klocków

w kwestii filtrów wymieniam sam odpłatnie, jeszcze trochę kurą pojeżdżę
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: jimw »

Nie wiem, jak w 1.4 ale u mnie na 60kkm była jeszcze wymiana świec (plus oleju w haldexie i w dsg, ale Ciebie to oczywiście nie dotyczy).
Pawel_81
Posty: 47
Rejestracja: 27 paź 2017, o 06:46
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: Pawel_81 »

Filtr powietrza przy 90 tys to głupota, na pierwszym przeglądzie po 30 tys chciałem żeby skontrolowali filtr powietrza i jak oddawali samochód okazało się że filtr nadawał się do wymiany, teraz przy przebiegu 50 tys jak go oglądałem to też pasowało by go wymienić.
Ciekawostka filtr w ASO produkcji MANN koszt 150 zł , koszt na allegro filtr MANN identyczny te same numery (oprócz znaczka VAG) koszt ok. 60 zł.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Pakiet przeglądów - drugi przy 60Tkm

Post autor: yaro_1 »

odnoście ceny filtra w aso i poza aso, to normalna rzecz, w ciągnikach rolniczych masz to samo, producent Filter-mann a za dodatkowy znaczek producenta płacisz jak by to z jakiego złota było
ODPOWIEDZ