Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Śnieg żaden... Ale mniejsza.

Może zatem Galaxy 4x4... miejsca nie braknie ;-)
S-Max też widziałem kilka 4x4.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
grimson
Posty: 78
Rejestracja: 31 paź 2019, o 21:44
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: grimson »

W Touareg dzielności w terenie nie brakuje, szczególnie I wypust. Miejsca w środku niestety bez szału.

Miałem taki wynalazek więc mogę jakby co więcej napisać.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2988
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

Ja bym chyba jednak w grand ,,szerokiego" wchodził, przynajmniej najbardziej męski z tych co wymieniłeś. Taki 3 litrowy dieselek V6.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Doniec »

No fakt, ze Grand Cherokee najlepiej wygląda ale biorąc pod uwagę szerokość w drugim rzędzie wylada gorzej niż Touareg. Jest jeszcze Pajero, chociaz tutaj ogolnie opinie o samochodzie sa mieszane. W ogóle Pajero, Touareg, Grand Cherokee są najszersze w drugim rzedzie siedzeń wsrod SUV ów (w takiej kolejnosci).

Ford Galaxy hmm... obawiam się, że az tak rodzinny nie jestem (pomimo 3jki dzieci;)) i taki 'tatowóz' zupelnie mi nie pasuje. Chociaż zdaje sobie sprawę, ze to wybór najrozsądniejszy. Inna sprawa, ze patrzylem na Peugeota 5008 nowego, ktory ma względnie dynamiczny wygląd no ale tam się nie uświadczy 4x4 i silniki średnie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Sdss
Posty: 536
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Q7
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

maureliusz pisze: 17 sie 2020, o 20:33 Śnieg żaden... Ale mniejsza.
Bo tak jak pisałem - tam już mogłem zdjęcia robić. Wcześniej miałem ręce "trochę" zajęte :P i nie miałem odwagi sięgać po telefon . Ugięcie tablicy, która jest w połowie zderzaka, świadczy że śniegu było "trochę" więcej. :P
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Doniec »

@Rezon

Ja juz kiedyś za pług służyłem, jak mialem Vectre ze spoilerami Irmshera, dzięki bardzo, nigdy wiecej ;)


@Sdss

Q7 to juz nie moja półka cenowa, a starego auta nie chcę.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

Doniec pisze: 18 sie 2020, o 09:03 Ja juz kiedyś za pług służyłem, jak mialem Vectre ze spoilerami Irmshera, dzięki bardzo, nigdy wiecej ;)
tylko moja tablica rejestracyjna jest tak ok. na wys. 40cm, a nie 4 ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

Doniec pisze: 17 sie 2020, o 16:53
anastazyy pisze:Nie myślałeś o SMaxie? Tam chyba miejsca az nadto na kanapie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
Myślałem ale po przeprowadzce na wieś potrzebuję samochodu z wyzszym zawieszeniem i napędem 4x4, drogi ntej kategorii zimą to czasem" pain in the ass". Jeżeli chodzi o Forda to bardziej mi chodzi po glowie Edge, ale jednak w cenie 3 letniego Edga moge miec rocznego Kodiaqa. To samo z Touragiem i Grand Cherokee. Kuszą ale to juz auta 5 letnie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Mam kodiaqa nufke i superbow sztuk 2 (po rodzinie rozdanych/1 użytkuje w trasach) w superbow z tyłu więcej miejsca, ale powiem iż w kodiaqu jest też ok...kodiaq jest mniejszym autem i to odczujesz ale na pewno wystarczającym. Też się zastanawiałem nad grad Cherokee bo jednego dziadka takiego mam i kusił, tylko za kodiaqa niestety musiałbym kupić 2-3 latka...Tiguan mniejszy...ravka nie lubię...dla kobity kosmos/zakochana ale miała dustera - którego zresztą też lubiła ale zmiana rzeczywiście duża...
Ujmę tak sobie bym nie kupił wolałbym superba zwłaszcza że tańszy ale ma kobita zachwycona i dzieci szczęśliwe (te na ostatnich miejscach jak jadą gdzieś na trening w więcej brzdącó, też zachwycone) - także odradzić nie odradzam.
Miejsca wystarczająco.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: MILeq »

U mnie też w stajni stoi Kodiaq i Superb, więc dorzucę swoje trzy grosze - porównam Kodiaqa do Superba.

W Kodiaqu miejsca z przodu i z tyłu jest pod dostatkiem (pod warunkiem, że nie weźmiesz 7-osobówki, bo z tyłu będzie mniej miejsca). Siedzi się inaczej, w Kodiaqu wyżej, trochę jak na krześle, ale wygodnym, no i miejsca nad głową jest więcej. W Kodiaqu możesz odchylić kanapę do tyłu i jest mega wygodnie. Na szerokość, to nie widzę różnicy.

Bagażnik do rolety jest w Superbie dużo bardziej pojemny, a przede wszystkim nie masz nadkoli, które ograniczają pojemność w Kodiaqu. Żeby była jasność, w zeszłym roku zrobiliśmy rajd po kilkunastu salonach oferujących SUVy różnych marek i akceptowalny przez nas bagażnik miał Kodiaq, Tiguan AllSpace, Rav4 i CRV. Cała reszta ma mniejsze bagażniki w realnym użytkowaniu.
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Doniec »

Dzięki za odpowiedzi. No to jak dla mnie słabo to wygląda, bo jeśli jest porównywalnie to nie polepszymy sobie pod wzgledem miejsca. Córa w środku już ledwo się mieści (jest wysoka jak na swój wiek).
Żona dzisiaj była w salonie (ja niestety daleko od domu więc nie mam możliwości) i wg jej pomiarów wyszło w Kodiaqu 130cm na szerokość, na tylnej kanapie, a w Superbie 135cm, i to tak tym nowym jak i Superbie 2, czyli w sumie tak jak Clo pisal :/


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

tookie
Posty: 5
Rejestracja: 23 cze 2020, o 10:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: tookie »

Panowie, jest szansa, że do 60tyś kupie superb'a w dieslu z przegiem do 200-220tyś km? 1.6 lub 2.0 manual/dsg obojętnie
Na aukcjach widzę sporo takich nawet po 52-55 tyś, głównie sprowadzane. Czy będzie coś godnego uwagi?

Jak opozycję mam talismana, który cenowo wypada podobnie oraz 508 który po lifcie kosztuje od 37-39 tyś więc różnica spora.
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jedrek1980 »

To zależy czy szukasz SS3 czy SS2FL
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rezon »

tookie pisze: 25 sie 2020, o 06:11 Jak opozycję mam talismana, który cenowo wypada podobnie oraz 508 który po lifcie kosztuje od 37-39 tyś więc różnica spora.
jakieś powody tego są
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

rezon pisze: 25 sie 2020, o 08:05
tookie pisze: 25 sie 2020, o 06:11 Jak opozycję mam talismana, który cenowo wypada podobnie oraz 508 który po lifcie kosztuje od 37-39 tyś więc różnica spora.
jakieś powody tego są

Ja tam nie wiem, ale moja kuzynka miałą 508 od nowości - diesla, 8 lat nim się kulała, nagrzmociła chyba ze 400kkm i złego słowa na to auto nigdy nie powiedziała.
ODPOWIEDZ