1.9 TDI brak mocy

JarByd
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2020, o 09:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Jarek

1.9 TDI brak mocy

Post autor: JarByd »

Witam, mam problem z brakiem nocy w moim Superbie 1.9 TDI 130 km, AWX. Opiszę całą historię. Ok 2 miesiące temu poprosiłem znajomego o wyczyszczenie EGR. Po całej operacji okazało się, że przy przyspieszaniu brakuje mocy. 1 i 2 bieg był ok, potem auto zachowywało się jak bez turbiny. Po 3 tygodniach weekendowych wyjazdów wszystko wróciło do normy. Szczęście trwało ok. miesiąc. Usterka powróciła, oddałem auto do mechanika. Stwierdzili uszkodzenie EGR, został "programowo naprawiony". Teraz usterka pojawia się, jak przedmucham go do wyższych obrotów. Jadąc w mieście, nie przekraczając 2500 obrotów jest ok. Ktoś spotkał się z czymś takim?
michok
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2019, o 17:50
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 140/320
Imię: Michał

Re: 1.9 TDI brak mocy

Post autor: michok »

programowe naprawienie brzmi jak - "odłączam akumulator i błędy same znikajo";p.

Ogólnie widzę, że w AWX EGR jest na samej górze. Ja gdybym był na Twoim miejscu to bym sobie EGR odłączył aby tylko przetestować zachowanie samochodu (ale mam kabel także ew. błędy jeżeli się pojawią mógłbym usunąć).

EGR chyba działa %, i wygląda na to, że u Ciebie jest non stop otwarty/zamknięty.
JarByd
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2020, o 09:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Jarek

Re: 1.9 TDI brak mocy

Post autor: JarByd »

Widzę, że kolega myślał, że to kanał kogoś z kabaretu? EGR został zaślepiony, a programowo, to znaczy, że został wgrany soft omijający EGR. Żeby odłączać akumulator nawet nie wpadłem. Wszyscy tak robią i działa???
JarByd
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2020, o 09:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Jarek

Re: 1.9 TDI brak mocy

Post autor: JarByd »

Z tego co pamiętam to był błąd 17964 ciśnienie ładowania, odchyłka ujemna. Na wskaźnikach nie ma żadnego błędu. Nieraz po kilku chwilach " się naprawia" ale w większości po ponownym odpaleniu jest ok. Aż w trasie chcę kogoś wyprzedzić i klops.
michok
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2019, o 17:50
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 140/320
Imię: Michał

Re: 1.9 TDI brak mocy

Post autor: michok »

powiedz mi a skąd mogę wiedzieć co piszesz między wierszami albo o co Ci dokładnie chodzi? Czy aż tak cięzko jest napisać, że EGR jest zaślepiony to wtedy jest inny pkt zaczepienia.
JarByd
Posty: 7
Rejestracja: 18 sie 2020, o 09:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Jarek

Re: 1.9 TDI brak mocy

Post autor: JarByd »

Przepraszam, jeśli Cię uraziłem. Jestem tutaj nowy i nie wiedziałem, że trzeba wszystko pisać wprost.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: 1.9 TDI brak mocy

Post autor: piotraskbw »

JarByd pisze: 18 sie 2020, o 12:13 [...], że trzeba wszystko pisać wprost.
W ten sposób najłatwiej uniknąć niedomówień i łatwiej rozwiązać problem :)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ