OBD11 - kodowanie

szarik
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2016, o 19:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Miasto Królów Polski

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: szarik »

Chyba mylicie LA z Emergency Assist. U mnie po zakodowaniu LA działa tak samo - po pierwszym ostrzeżeniu system rozłącza się i aktywuje po ruszeniu kierownicą. Nie kojarzę innego kodowania czy to dla LA czy nawet Emergency Assist. Jedynie chyba @Eldar zna odpowiedź czy da się dla przed litra Emergency Assist zakodować.

Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Enriquez »

W Superbie mam to fabrycznie i działa do zatrzymania. Natomiast w Passacie dokodowałem sobie LA i działał tak jak u Was. Dopiero dokodowanie Traffic Jam Assist rozwiązało ten problem. Proponuję poprosić Eldara, aby Wam to zakodował - potrzebny będzie VAG Can Pro z aktywną licencją.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Marekb »

Enriquez pisze:W Superbie mam to fabrycznie i działa do zatrzymania. Natomiast w Passacie dokodowałem sobie LA i działał tak jak u Was. Dopiero dokodowanie Traffic Jam Assist rozwiązało ten problem. Proponuję poprosić Eldara, aby Wam to zakodował - potrzebny będzie VAG Can Pro z aktywną licencją.
To wszystko wyjaśnia ,dziękuję za info

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

OBD11 - kodowanie

Post autor: coolmobil »

Marekb pisze:
coolmobil pisze:U mnie działa bez problemu choć nie testowałem do momentu zatrzymania. Pojawia się pierwsze ostrzeżenie abym przejął kierownice, ale funkcja nadal działa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To spróbuj po pierwszym ostrzeżeniu nie dotykać kierownicy i zobacz co zrobi

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Ok sprawdziłem.
Pierwsze ostrzeżenie dalej działa, auto chwile jedzie zgodnie z liniami, kolejne ostrzeżenie i dopiero się wyłącza LA, ikona robi się pomarańczowa. Po ruszeniu kierownicą aktywuje się ponownie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Micek80
Posty: 96
Rejestracja: 14 lip 2020, o 03:04
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: Micek80 »

Jaki lepiej kupić OBD11 Pro pierwszej czy drugiej generacji? Nie zależy mi na IOS. Jakie są główne różnice tych urządzeń. Lepiej zainwestować w OBD11 czy VCDS?
matyzg
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2020, o 14:55
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 350
Imię: MATEUSZ

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: matyzg »

Do skody obd bo większość instrukcji jest w obd, będzie prościej. Pierwszy generacja wystarczy jesli na androidzie masz telefon.

Obd eleven, problem z kodowaniem: Zapamiętanie ustawień świateł drogowych" - Asystent świateł drogowych (Light Assist) - domyślne ustawienie
Adaptacja zapamiętuje ostatnio wybierane ustawienia świateł drogowych. Jeżeli włączysz światła drogowe na auto to po ponownym włączeniu silnika nie będzie potrzeby ponownego włączania tylko od razu będzie to aktywne ustawienie:
Proponuję na chwile włączyć w ustawieniach OBD11 język baz danych na Angielski (pomoże to odnaleźć potrzebne zapisy):
1. STG 09
2. Adaptacje
3. Fernlicht_assistent-Fernlichtassistent Reset" - Ustaw wartość na "nieaktywna" (Domyślnie: aktiv; FLA jest wyłączany ponownie przy każdym wyłączeniu zapłonu)
4. zatwierdzić - Login: 31347

Składanie lusterek po długim przytrzymaniu przycisku zamykania na pilocie - a nie jak fabrycznie albo zawsze albo nigdy

Podłączamy Obd11 do gniazda łączymy z samochodem potem Klikamy w 3 poziome kreski po dolnej prawej przycisku skanuj wtedy wejdziemy do sterowników
Wchodzimy w sterownik 09 centralny układ elektroniczny
Klikamy zakładkę Adaptacja i tam wyszukujemy wpisując Spiegelverstellung (wystarczy wpisać 3 litery Spi)
W pozycji Funk Spiegelanklappung Modus zmieniamy z by look... Na by convenience... I potwierdzamy OK
Potwierdzamy zmianę wpisując hasło/login 31347
W menu ustawień samochodu w radiu w pozycji sterowanie szyb i lusterek trzeba zaznaczyć v składanie lusterek po zamknięciu samochodu.
Możemy wyłączyć urządzenie i zapłon i gotowe.
Możesz się cieszyć efektami.
https://youtu.be/9AmnxEwSX0k

Według tej instrukcji nie mogę odszukac Fernlicht_assistent-Fernlichtassistent Reset, nawet jak wlacze język angielski/niemiecki w aplikacji

W drugim kodowaniu nie mogę odszukac Spiegelverstellung,
michaldaw94
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2020, o 07:53
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: michaldaw94 »

Krótkie pytanko: czy dobrze doczytałem, że mając w aucie ACC i Front Assist będę mógł uaktywnić Lane assist? ;) Przymierzam się do zakupu auta, ale nie ma ono z asystentów lane assist, pozostałe posiada.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: coolmobil »

Aby był LA musi być czytanie znaków drogowych. Jak to jest to da się zaprogramować


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
michaldaw94
Posty: 22
Rejestracja: 16 sie 2020, o 07:53
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Michał

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: michaldaw94 »

oo no to super, dzięki :)
marcinTRX
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 10:11
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marcinTRX »

Witajcie. Mam pytanko S3 MY2017 - czy istnieje możliwość włączenia regulacji podświetlenia przyrządów ? Normalnie powinno być to dostępne w Oświetlenie/Ośw.Wskazniki i przełączniki. U mnie tej opcji w menu nie ma - da się to jakoś uaktywnić bo w nocy jest problem :(
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kacluk »

nie masz tego w radiu?? moj superb 2016 ma tą opcję w ustawieniach radia..
marcinTRX
Posty: 8
Rejestracja: 2 wrz 2020, o 10:11
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: marcinTRX »

kacluk pisze: 3 wrz 2020, o 17:26 nie masz tego w radiu?? moj superb 2016 ma tą opcję w ustawieniach radia..
Wlasnie nie mam - w kolejnosci:

Asystent Świateł:
1. Czas wyłączenia
2. Aut. światła mijania w deszczu
3. Światła do jazdy w dzień
4. Funkcja komfort kierunkowskazów
5. Tryb podróży (lewo i prawo stronny(

Funkcja coming/Leaving Home
PoGod
Posty: 6
Rejestracja: 4 wrz 2020, o 07:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Piotr

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: PoGod »

A może ktoś mi wytłumaczyć jak jest w moim przypadku?
Jest możliwość zakodowania ACC czy nie ?

MY2016 L&K:
6K2 Front Assist z City ANB bez ACC
7Y9 Asystent martwego pola widzenia (BSD) plus asystent utrzymania pasa ruchu
QR0 Bez kompasu / układ rozpoznawania znaków drogowych / układ rozpoznawania znaków drogowych

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pzdr
none0047
Posty: 27
Rejestracja: 3 paź 2018, o 13:20
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: none0047 »

Polecam zajrzeć do aplikacji bo dla autek od 2018 pojawiła się opcja zmiany czułości na pedale gazu (throttle pedal response). DSG w trybie D przestała mieć lagi. Powyżej 100km/h, gdzie zapięty jest 7 bieg reakcja na gaz jak w trybie S.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: OBD11 - kodowanie

Post autor: kacluk »

W moim 2016 takze opcja throttle pedal response sie pojawila.
ODPOWIEDZ