Wzrost poziomu oleju

dariog8
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2020, o 18:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Wzrost poziomu oleju

Post autor: dariog8 »

Witam.
Zaobserwowałem niedawnowzrost poziomu oleju w stosunku do stanu po zeszlotygodniwej wymianie. Płyn chłodniczy bez ubytków. Silnik 1.4 tsi. O co chodzi?
dejvo
Posty: 16
Rejestracja: 4 lip 2020, o 09:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: 131

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: dejvo »

Jestes pewien, że sprawdzałeś w tych samych warunkach? dużo Ci go przybyło? nie smierdzi benzyną?
dariog8
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2020, o 18:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: dariog8 »

Na zimnym silniku wczoraj z rana było ponad połowę na wskaźniku, po jeździe (ok 50 km ekspresówką) i odczekaniu było max na wskaźniku. Dziś z rana znowu ponad pół. Wydaje mi się, że czuć było wczoraj (po trasie) zapach benzyny.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: untaztood »

Jeśli wczoraj z rana było ponad pół i dziś z rana także było „ponad pół” to w czym jest problem...?
dariog8
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2020, o 18:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: dariog8 »

W tym, że po jeździe stan oleju wzrasta ...
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: ktryk »

Albo ja czegoś nie rozumię ,albo żle napisałeś. No to chyba oczywiste że po jeżdzie wzrasta. Do momentu aż cały olej spłynie ze wszystkich elementów silnika. Najdokładniejszy pomiar jest zawsze po nocy i zakładając że stoi w tym samym miejscu.
dariog8
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2020, o 18:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: dariog8 »

Pomiary po nocy wskazują ten sam poziom oleju (stoi w tym samym miejscu). Po jeździe czekałem ok. 10 minut, aż olej ścieknie i stan wskazywał prawie max. (więcej niż z rana). W moich autach zawsze ubywało oleju po jeździe, do momentu, aż wszystko spłynęło :roll:
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: untaztood »

Po 10 minutach, po jeździe, porównywałeś poziom oleju z zimnym silnikiem... ? :D
dariog8
Posty: 11
Rejestracja: 5 lip 2020, o 18:51
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: dariog8 »

Ehh. To może inaczej. Instrukcja obsługi określa, że olej ma osiągnąć temperaturę roboczą. Należy wyłączyć silnik i odczekać kilka minut. U mnie wtedy jest max/powyżej max. Na zimnym jest na połowę podziałki. Którym poziomem się sugerować powinienem? 🤔
dejvo
Posty: 16
Rejestracja: 4 lip 2020, o 09:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: 131

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: dejvo »

Na zimnym, czy na ciepłym jak jest olej na bagnecie to jest ok :D U siebie sprawdzam chwile po wyłączeniu silnika i też jest max. Na zimnym silniku jest jakieś 3/4 bagnetu. Nie masz się czym martwić.
cidik
Posty: 52
Rejestracja: 2 mar 2020, o 16:41
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Dominik

Re: Wzrost poziomu oleju

Post autor: cidik »

A mi zawsze na górce pokazuje więcej niż max... co jest grane, a tak na poważnie to słyszałeś o rozszerzaniu się cieczy pod wpływem temperatury... A po drugie jak w 2 takich samych wypadkach, czyli zimny silnik, pokazuje to samo to się nie ma czepiać, gorzej jakby ci jednego dnia na zimnym pokazało max a drugiego min.
ODPOWIEDZ