Wymiana akumulatora

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
elektris
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2011, o 09:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karol

Wymiana akumulatora

Post autor: elektris »

cześć, mam Superb I z 2004r muszę wymienić akumulator i nie wiem czy mogę zrobić to sam? są jakieś zabezpieczenia, że np po odłączeniu klem lub wymianie aku trzeba podłączyć komputer, aby potwierdzić wymianę czy coś podobnego? Mam jeszcze jedno pytanie czy w superb I jest cyfrowa wiązka kabli czy analogowa? Pytam bo chcę podłączyć CB radio pod kable doprowadzone od zapalniczki samochodowej i chcę je przeciąć tak aby przylutować kable od CB tylko jak jest wiązka cyfrowa to mogę w ten sposób uszkodzić komputer w samochodzie, a nie chce ryzykować.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: Misiektt »

Mistrzunio,
Jak nie wiesz jak wymienić aku to za lutowanie się nie bierz.
A co do aku odpinasz plus potem minus podpinasz w odwrotnej kolejności i to wszystko.
elektris
Posty: 27
Rejestracja: 14 lut 2011, o 09:40
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karol

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: elektris »

Pytam bo np w Peugeotach z 2004, Audi z 2006 jest już wiązka cyfrowa CAN chyba tak to się nazywa i nie wymienisz sam aku bo zablokujesz komputer, a jak przetniesz kabelki obojętnie jakie to też możesz kompa zablokować zabezpieczenia przed kradzieżą samochodu. widzę, że kolego masz małe doświadczenie. A kto pyta nie błądzi PAMIĘTAJ
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: Misiektt »

Przecinałem w Octavii i nic się nie blokowało tylko wiedzieć trzeba jak ciąć :) A akumulator to chyba z 100 razy wyjmowałem ale ze względu na zbyt małe doświadczenie dalej się nie wypowiadam
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: Krzysiek »

elektris najlepiej zadzwonić do pierwszego lepszego ASO i spytać ich. Ja mam Superba II więc co do SI nie będę się wypowiadał.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: awdurek »

U mnie w SII wyciągali aku na przeglądzie po 60 tkm bo wymieniali filtr w DSG i po włożeniu wszystko było ok.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: eX »

tylko to robil pewnie serwis. teraz w niektorych autach trzeba mocno uwazac, chociaz skoda raczej nie robi jakis chorych motywow (jak i cala grupa VAG), ale we francuzach trzeba spokojnie to robic bo cala platforme mozna wykasowac, lub sterownik silnika.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: ja456 »

Dobra, ale się rozgaladiście :) W S1 można samemu wymienić akumulator bez podłączania samochodu do prądu. Odpinasz klemy i wyciągasz aku (co nie jest proste, bo jest strasznie ciasno - trzeba zdjąć plastikową osłonę pod szybą i potem próbować wyciągnąć, a jak się nie da to odpiąć taką spinkę, która łączy podszybie z resztą i powinno dać się wszystkie plastiki odgiąć - u mnie tak dało radę).
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: maclan »

Misiektt pisze:Mistrzunio,
Jak nie wiesz jak wymienić aku to za lutowanie się nie bierz.
I tu się z kolegą zgodzę.
Pytam bo np w Peugeotach z 2004, Audi z 2006 jest już wiązka cyfrowa CAN chyba tak to się nazywa i nie wymienisz sam aku bo zablokujesz komputer, a jak przetniesz kabelki obojętnie jakie to też możesz kompa zablokować zabezpieczenia przed kradzieżą samochodu. widzę, że kolego masz małe doświadczenie. A kto pyta nie błądzi PAMIĘTAJ
A co ma piernik do wiatraka. CANem to są sterowniki spięte, chociaż w Twoim przypadku to chyba jest jeszcze K line do wiekszej części.
A odbiorniki to zwykła elektryka. Odłączasz bezpiecznik i możesz robić co chcesz.

Zapalniczka przednia jest zasilona przez bezpiecznik z akumulatora SB33 15A, brąz masa, czerwono niebieski plus. Szaro niebieski to podswietlenie.

Tylna zapalniczka z bezpiecznika S185 20A braz masa, czerwono czarny plus.

Kup w sklepie radiowo elektrycznym takie spinki co się zaciska na kablu bez zdejmowania izolacji, jest ona rozłożona na 2 połówki, umiescić można w niej dwa przewody, istniejący i dołączany potem składasz je zaciskasz zwykłymi kombinerkami, sama nacina izolację, nic nie trzeba lutować, odizolowywać, demontować, na ruchu można łączyć ;) . Tak mam podłaczone kolejne cb radio. W oktavi podłączyłem tak automat do swiatel i chodzi 10 lat już.


Spinka np. taka...
Obrazek
thomasek81
Posty: 15
Rejestracja: 23 cze 2020, o 16:01
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: thomasek81 »

Witam potrzebuje podładować akumulator,czy jak go wyciągnę to będą później jakieś problemy?

Pozdrawiam
wojtep
Posty: 11
Rejestracja: 9 kwie 2020, o 05:56
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Wojciech

Re: Wymiana akumulatora

Post autor: wojtep »

thomasek81 pisze: 26 cze 2020, o 15:20 Witam potrzebuje podładować akumulator,czy jak go wyciągnę to będą później jakieś problemy?

Pozdrawiam
Nie będzie, wyciągaj śmiało. Albo ładuj bez wyciągania.
ODPOWIEDZ