Problem z pompą ABS

Awatar użytkownika
Santiago92
Posty: 17
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 10:12
Samochód: Superb I
Rocznik: 2002
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Problem z pompą ABS

Post autor: Santiago92 »

Cześć, mam problem z pompą ABS w Superbie z 2.8 z 2002r. Któregoś razu podczas jazdy wywaliło mi kontrolki hamulca, kontroli trakcji i ABS. Dla mnie diagnoza była prosta - pompa do wymiany. Kupiłem działająca używkę o odpowiednim kodzie, mechanik zamontował i to samo. Zamontował moja z błędami i oddał auto, bo nie wiedział o co chodzi. W międzyczasie znalazłem serwis, który regeneruje pompy za 2 stówki i wysłałem moja. Zrobili, dostałem gwarancje na piśmie, zamontowałem i jeden dzień było spoko, a następnego ranka powtórka. Zareklamowałem, chłop kasę zwrócił i ja zostałem z błędami.

Pojezdzilem po komputerach i wyszło, ze czujnik hamulca i czujnik kata skrętu są generalnie dobre, ten ostatni wystarczyło ustawić. Wywaliło błąd kodowania pompy, a jej kos pokazywał 0000. Pojechałem do gościa, który ogarnia te tematy, ale komputer odrzucał przyjęcie kodu, wyświetlając dalej 0000. Pojechałem na komputer serwisowy, gdzie wszystko powinno być do ogarnięcia i nadal to samo.

O co tu może się rozchodzić? Ktoś spotkał się z czymś takim? Pytam, bo może ktoś ma doświadczenie, a nie uśmiecha mi się kolejnej pompy kupować z nadzieja, ze będzie dobrze, ale jednocześnie nie mając pewności.
https://blogujmy24.pl/ - trening, dieta, suplementacja, zdrowie sport. Ponadto baza danych klubów sportów walki oraz trenerów.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z pompą ABS

Post autor: piotraskbw »

Jedź do kogoś ogarniętego (jakiś tuner najlepiej) na porządną diagnostykę, bo widzę że do wymieniaczy trafiałeś.
Robili może kalibrację układu?

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... S/ASR/ESP)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ