Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mendix »

Panowie jakieś nowości? Mój handlowiec nadal nie jest w stanie określić kiedy będzie auto, to robi się denerwujące.
fris
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:34
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Karol

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: fris »

Superb zamówiony na początku lutego a w zeszłym tygodniu informacja o dacie produkcji na 25 tydzień 2020 czyli jak dobrze pójdzie to moze do końca czerwca...😁
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mendix »

A jaka konfiguracja auta ?
fris
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:34
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Karol

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: fris »

mendix pisze: 27 maja 2020, o 10:03 A jaka konfiguracja auta ?
190KM TDI 4x4 sportline kombi kolor Dragon Skin felga supernova 😊 jak chcesz sie dowiedzieć kiedy bedzie produkowany samochód to napisz do nich na fejsie. Główna strona skody i podajesz im nr zamówienia oraz miejsce zakupu 😁 przynajmniej u mnie to zadziało 🙂
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mendix »

Ja zamówiłem 190KM TDI 4x4 L&K kombi czarna i narazie cisza.
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mendix »

Właśnie otrzymałem informację że fabryka w ogóle nie zaczęła produkować superb'a, robią tylko kodiaq'a i termin nadal nie znany ktoś coś? :?
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: superadmin »

mendix pisze: 28 maja 2020, o 13:52 Właśnie otrzymałem informację że fabryka w ogóle nie zaczęła produkować superb'a, robią tylko kodiaq'a i termin nadal nie znany ktoś coś? :?
Mój superb został wyprodukowany 14 maja 2020. Jutro odbieram. :D Odwołuję się do daty z EC CERTIFICATE OF CONFORMITY, który trzymam w ręku.
.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2020, o 19:03 przez superadmin, łącznie zmieniany 1 raz.
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mendix »

Dzięki!
fris
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2020, o 23:34
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Karol

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: fris »

mendix pisze: 28 maja 2020, o 13:52 Właśnie otrzymałem informację że fabryka w ogóle nie zaczęła produkować superb'a, robią tylko kodiaq'a i termin nadal nie znany ktoś coś? :?
Ja dostałem prosto ze Skody informacje ze jeżeli nie bedzie żadnych przestojów to produkcja jest przewidziana na konkretną datę. Dziwnie, aby produkowali kodiaqi, a superb stałby w miejscu 😬
Awatar użytkownika
superadmin
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2020, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Witek

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: superadmin »

mendix pisze: 28 maja 2020, o 15:38Dzięki!
Auto odebrane. Było wyprodukowane 14 maja, odebrane 29 maja po pół roku oczekiwania.

Podsumowanie:
- 2.0 TSI 190 DSG na 200 km spokojnej jazdy (drogi od dealera) 5,4 l/100 km :D , za mną autem jechał brat octavią 1.6 MPI i jego spalanie wyszło 6,6 l/100 km :o . Ja autem byłem 10 minut wcześniej. :D

Z czego jestem zadowolony:
- jakość materiałów jest super, jak na skodę oczywiście, brat stwierdził, a jechał w maździe 6, że superb prezentuje się dużo bardziej "bogato",
- dynamika, jak dla mnie więcej niż super,
- autem buja jak statkiem na morzu, dla mnie idealnie, szczególnie z tyłu, chłopaki 5, 10 lat zachwyceni, wrażenia mają pozytywne, latają od lewej do prawej,
- silnika prawie nie słychać, głośne są continentale i rzeczywiście nie jest aż tak cicho jak z podwójnie klejonymi szybami, a takie auto testowałem,
- matrix top led miodzio, oprócz tej łuny pomiędzy światłami mijania, a długimi jest świetnie, jasno jak w dzień, wiadomo, to nie Audi HD Matrix LED,
- siedzi się niżej niż w octavii, to na plus,
- nie mam cantona, standardowe radio gra bez zastrzeżeń, jest bas, są średnie i wysokie tony, dzieci powinno zagłuszyć, jednak jak ktoś koniecznie musi robić imprezę obok auta, to bierzcie cantona,
- mechanicznie, elektrycznie, lakierniczo nic nie zauważyłem.

Czym się zajmę:
- silnik pracuje równo, ale bardzo delikatnie trzęsie budą, może się silnik ułoży...
- znany problem trzeszczącej okolicy/obudowy mieszka lewarka DSG na nierównościach,
- tylne prawe siedzenie od czasu do czasu na nierównościach wydaje taki delikatny stuk, obstawiam zawias siedzenia z metalowym chwytem karoserii,
- tu już będzie baaardzo mocne czepianie, minimalnie słychać jak dmuchawa cyklicznie wpada w delikatny rezonans, ale tego prawie nie słychać (słuch niestety mam za dobry).

Na chwilę obecną, czy jestem zadowolony? Bardzo. :)
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mendix »

Mogę was prosić o nazwy salonów gdzie zamawialiscie auta ? potrzebuje na jutrzejszą rozmowę argumenty.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MILeq »

Najlepsze argumenty, to wysłać konfig mailem do salonów w Polsce, z parametrami jak chcesz kupić.
W miarę szybko powinny Ci spłynąć oferty od jakiejś połowy z nich. Wybierasz 3 najlepsze i z nimi negocjujesz.
West
Posty: 189
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: West »

Koledze chyba chodzi o to, że jego dealer robi go w h.... Twierdząc że fabryka wciąż stoi i nie wiadomo kiedy jego już zamówiony samochód zostanie wyprodukowany...
mendix
Posty: 18
Rejestracja: 13 mar 2020, o 08:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: mendix »

Dokładnie, nie rozumiem jak można w dzisiejszych czasach nie znać terminu produkcji.Po za tym ciągle kłamstwa, dziś zdziwienie że handlowca że jednak produkują superba
anastazyy
Posty: 403
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

MILeq pisze:Najlepsze argumenty, to wysłać konfig mailem do salonów w Polsce, z parametrami jak chcesz kupić.
W miarę szybko powinny Ci spłynąć oferty od jakiejś połowy z nich. Wybierasz 3 najlepsze i z nimi negocjujesz.
Dokładnie tak

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ