Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: coolmobil »

Myślę ze mogę coś powiedzieć na temat jazdy Isia bo przez pare ostatnich lat nią jeździłem wersja A.
Jeśli chodzi o prowadzenie to Isia lepiej się prowadzi. Bardziej stabilna i pewna. Mało podatna na podmuchy wiatru. W trasie bajka, pożeracz autostrad. Auto jest dużo cięższe od Superba, 1600kg to taki standardzik a są egzemplarze z 4x4 które dochodzą pod 2 tony. Wiec pewnie pewność prowadzenia jest z tym związana.
Osiągi zdecydowanie na plus dla Superba, tu jest przepaść. Powie to wam każdy użytkownik Isi. Wersja 2.0 220KM benzyna nie ma startu np do 1.8 TSI 180KM, podobnie jak nowsze 2.0 250KM do 2.0 190KM w skodzie.
Niestety isie maja sporo wad technicznych, szczególnie jeśli chodzi CDTi, sporo przypadków zatartych silników. Awarie różnych drobnych podzespołów to tez standard.
Benzyny tez maja różne swoje przypadłości.
Z drugiej strony która marka aut nie ma takich przypadków. W VAG niektóre wersje TDI czy TSI też lepiej omijać szerokim łukiem.

Z Isia B jest obecnie problem ze nie ma tam żadnego normalnego silnika benzynowego. Początkowo była wersja 2.0 chyba 250KM GSi ale to już historia. Od czasu jak połączyli się z Francuzami najmocniejsza benzyna to 1.5 165KM. Ponoć ma być zaraz znowu jakieś 2.0 z mocą około 200+.
O słynnym OPC można zapomnieć.

Ja się przesiadłem właśnie z isi do S3 i uważam to za dobry ruch, nie wróciłbym do isi B nawet z najmocniejsza benzyna. S3 272KM to przy tej isi potwór.

Tak czy inaczej dobrze wspominam to auto, sporo km nim zrobiłem i swego czasu uważam ze był to dobry wybór.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

No dla mnie to było takie ociężale auto, nie wiem może po prostu jestem przyzwyczajony do vagow...ale pod względem awaryjnosci i liczby usterek takich pierduł słyszałem same złe opinie... także mnie wóz nie przekonał...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

CLO27 pisze:o kufa jak ten wieloryb Insignia się dla ciebie lepiej prowadzi to hhhmmm dziwne.... jeszcze napisz że bezawaryjne to już zwatpie że wogole widziałeś :p
Jeździles ostatnią???
Znowu dostanę ostrzeżenie...za inne zdanie...

Pracuję w automotive. Byłem wiele razy w Roush Company koło Russelsheim i goście kiedyś mi powiedzieli że to auto jest unbelievable jak jeździ.
Wybaczcie ale znają się nieco więcej niż ja i wy...
Kiedyś dali mi się przejechać. Zjeżdżaliśmy po łuku na autostradę a gość mówi daj full gaz... Auto poszło jak po sznurku.

I jeszcze jedno. Poprzednia Insygnia to padaka... Jeździłem w Hiszpanii i...na autostradzie przy 160 taniec na drodze.

Ople teraz mega jeżdżą.
Jeździł ktoś ostatnią Astrą...mega jeździ! Ale już poprzednia to zagrożenie na drodze...tak jeździ tyłem...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Miałem poprzednią i wydaje mi się że obecny superb 3 to przy niej wymięka pod względem prowadzenia. Ciekaw jestem tej nowej.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
coolmobil
Posty: 440
Rejestracja: 24 lis 2019, o 06:44
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: coolmobil »

maureliusz pisze: I jeszcze jedno. Poprzednia Insygnia to padaka... Jeździłem w Hiszpanii i...na autostradzie przy 160 taniec na drodze.
Nie Insygnia tylko Insignia.
Dziwne masz odczucia, ja bardzo zrelaksowany jeździłem swoją na łukach autostrady przy większych nawet prędkościach, może coś miała nie tak z zawieszeniem. Tak czy inaczej każdy może mieć inne odczucia.

Każde auto ma swoje wady i zalety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
yataman
Posty: 49
Rejestracja: 20 mar 2015, o 10:47
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yataman »

Parę lat minęło i moja SII 1.8 223KM Elegance rok produkcji 2014 (rejestracji 2015) nigdy mnie nie zawiodła.
Myślę o zakupie pojazdu (kombi, SUV) do 150k PLN brutto, ten pewnie zostanie dla córki.
Najbardziej zależy mi na wyciszeniu. Skoda jest lepsza od poprzedniego przecinaka --> Avensis 2.2 FL 177KM Prestige, tam przy 200km/h było jak na lotnisku przy odrzutowcu ;-)
Druga kwestia to jedno z trójki dzieci, które siedzi na środkowej kanapa narzeka, że jest niewygodnie.
Tematu nie sprawdzałem... czy to kwestia "dziury na narty" czy McDonalda.

Zastanawiałem się nad Passatem, odpytałem co ciekawego jest na stanie z 2019 a że mam fotele z pamięcią to podałem to jako jedyny must have. Najtańsza oferta to 171k PLN brutto.
Rozumiem, że inflacja ale za Superba płaciłem poniżej 100k.
Tej ścieżki nie sprawdzałem ale może wziąć 190KM za 125 390 PLN
http://cenniki.konfigurator-vw.pl/pdf/R ... ariant.pdf
i dorzucić szyby dodwójne i fotele z pamięcią
Pytanie czy jest zdecydowanie lepiej wyciszony?

Może pozostać przy Suberb'ie i wziąć SIII FL z szybami podwójnymi z przodu?
Słyszałem, że można auto dodatkowo wyciszyć ale tematu nie zgłębiałem. Jakoś nie jestem do tego za bardzo przekonany.
Na forum czytałem różna opinie na temat wyciszenia zarówno że jest dobre jak i że bez zmian.
Osobiście jeździłem SIII przed FL to żadnej różnicy nie zauważyłem tylko to był hatchback a ja mam kombi.
Jako ciekawostkę mogę podać, że córka która jechała z tyłu twierdziła, że jest zdecydowanie ciszej.

Myślałem o Audi A6 - C8 - w opcji są szyby podwójne zarówno z przodu jak i z tyłu.
https://www.a6klub.pl/audi-a6-40tdi-204km-vt95671.htm
Miły autor wątku twierdzi, że przecinak najcichszy w segmencie ale nowe A6 to cena 200k (model 204KM)
To może używany, nazywają je C7, też mega ciche, sympatyczny kolo leci ponad dwie paki i normalnie mówi:
https://www.youtube.com/watch?v=RtEX3jkLXdQ
Tylko C7 z tyłu to raczej ciasne, przynajmniej moim zdaniem.

Chwalony był w tym wątku Q8, że cichutki ale cena kosmos. Q7 również ciekawy ale cena 250k, używany za 150k kupić można ale wiadomo, używane...
Choć fajny jest ten Q7 bo miejsca ma w środku dużo a z tyłu są 3 niezależne fotele.

Pozdrawiam serdecznie.
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Enriquez pisze:Miałem poprzednią i wydaje mi się że obecny superb 3 to przy niej wymięka pod względem prowadzenia. Ciekaw jestem tej nowej.
Zgadzam się. Niestety od SUPERBa... lepiej po prowadzi się Octavia.
Filozofia VAG:
1.Ma być komfortowo
2.Na byc gorzej niż w passacie...:-(

Np. Jeździłem passatem CC... baja! To Auto się w ogóle nie przechyla!


Yataman

Jak SUV to może Hyundai Tucson albo Santa fe?

Nie miałem okazji jeździć ale kiedyś poganiałem TucsonA... co gość wyczyniał na krętych drogach do Dzierżoniowa... nie ma mogłem uwierzyć...

No jest Kodiaq... mnie odpada za te nadkola i siedzi się w nim jak na taborecie w Starze :-)

Świetnie prowadzi się Volvo XC... byłem w szoku!!! ale cena :-(

Audi szczerze... zawszę będzie lepsze niż Skoda.

Wszystko zależy czy nowe i od budżetu.

PS. Świetny jest Peugeot 5008! Te przyciski lotnicze super funkcjonalne. Bardzo dobrze jeździ. Wada.. PSA nie ma napędu 4x4 :-(((
Kombinują coś z silnikami elektrycznymi...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka







Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

ja jeździłem tą niby nową (chyba może był jakiś lift czy cuś) znaczy 2018 niby mocna bo 2.0 ponad 200 kunia benzyna(chyba 240) , tylko to było zastępcze za inne auto dostałem(nie Skodę) i dla mnie tragedia, nie jechało to (jak na tą moc) i coś się jakoś świeciło, ale mi ten gość za wypożyczalni mówił że to norma (potwierdzając inne głosy)... może kwestia wersji jakaś bida... wiem że to ma znaczenie bo jeżdżąc dwoma podobnymi niby superbami 3 jeden bidny drugi full (bez Webasto i szyberdachu - żeby mi tu nikt nie zarzucił że to nie full ;) ) i jakbym miał porównać to rzeczywiście dwa różne auta... także dla mnie takie miałem odczucia...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »


CLO27 pisze:ja jeździłem tą niby nową (chyba może był jakiś lift czy cuś) znaczy 2018 niby mocna bo 2.0 ponad 200 kunia benzyna(chyba 240) ,...
Ale czym jeździles? :-)
Nie wiesz czy nowe czy lift...?

Chyba miałeś słabszy dzień...;-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
jdef90
Posty: 409
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: jdef90 »

Chyba że dwa lata temu pisałem w tym wątku o insigni B.
Lepiej się prowadziła (nieporównywalnie lepiej niż A, znacznie harmonijnej niż SIII), miała wygodniejsze fotele, była cichsza, miała już full LED, 7 biegowy automat i swego rodzaju virtial cocpit, ale z tyłu była druga klasa (miejsce, wygoda, dostępne opcje, wykończenie), i miała za mały bagażnik (rozważałem tylko liftbacka).
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Jak pisałem skody są specyficzne... naprawdę dobrze skrojone ale z małymi mankamentemami.
Ciężko znaleźć coś rozsądniejszego w tej kasie...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: master_be »

W cenie 150 tyś widzę BMW 3GT z silnikami benzynowymi i napędem xDrive, przecenione z ok 200k. Niestety teraz nie można odbyć jazd testowych. Z wyglądu kawał samochodu na płycie 5. A podobno silnik 20i to to samo co 30i i ładnie się chipuje do 280km. Czy ktoś jeździł może ? Z systemów to raczej bieda w porównaniu do superba.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

master_be pisze: 4 maja 2020, o 11:28 W cenie 150 tyś widzę BMW 3GT z silnikami benzynowymi i napędem xDrive, przecenione z ok 200k. Niestety teraz nie można odbyć jazd testowych. Z wyglądu kawał samochodu na płycie 5. A podobno silnik 20i to to samo co 30i i ładnie się chipuje do 280km. Czy ktoś jeździł może ? Z systemów to raczej bieda w porównaniu do superba.
Kumpel ma w x4 i wyciągnęli 240KM.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: CLO27 »

maureliusz pisze: 3 maja 2020, o 20:11
CLO27 pisze:ja jeździłem tą niby nową (chyba może był jakiś lift czy cuś) znaczy 2018 niby mocna bo 2.0 ponad 200 kunia benzyna(chyba 240) ,...
Ale czym jeździles? :-)
Nie wiesz czy nowe czy lift...?

Chyba miałeś słabszy dzień...;-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
jeździłem tą z 2018 roku…jest nowsza? w sensie czy był lift tej isygni z 2018 roku? czy to najnowsze wcielenie?
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
maureliusz
Posty: 1885
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »


CLO27 pisze: jeździłem tą z 2018 roku…jest nowsza? w sensie czy był lift tej isygni z 2018 roku? czy to najnowsze wcielenie?
Wystartowała marzec 2017... Ale właśnie przeczytałem to... przegrała z ekologią...

W połowie 2018 roku wycofano topowy motor 2.0T 260 KM. Jednocześnie wprowadzono nowy silnik 1.6T o mocy 200 KM, wyposażony w filtr cząstek stałych GPF. Od teraz jedynym silnikiem dostępnym w topowej Insignii GSi jest dwulitrowy turbodiesel o mocy 210 KM

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ