Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: JacekRS »

W dziwnym miejscu mieszkasz... :lol: :lol: :lol:

Sam bym Macana przytulił, ale ma gówno nie bagażnik. :)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

A na co Ci bagażnik w porsche? Wystarczy mieć ze sobą neseser na gotówkę lub kartę kredytową ;)

Wysłane z internetu

Obrazek
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Jeździłem Macanem na zakrętach żyleta.
I ja tam kobiet w nim nie widziałem za dużo.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Macan fajna sprawa. Podoba mi się też.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: enocylhdclub »

Panowie nabijam się :D Porostu jest to dla mnie baby Cayenne i tyle. Tak samo jak wszystko poniżej Audi Q7 wygląda jak niewyrośnięta wersja większego brata.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

W audi tak to wygląda. W innych markach bywa inaczej. Taki merc GLC wygląda zgrabniej, niż GLE. Volvo XC60 ma lepsze proporcje, niż XC90, itd. A macan to fajne wozidło, tylko do pierwszego serwisu :D

Wysłane z internetu

Obrazek
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Ja właśnie ostatnie pare tygodni szukałem auta dla żony bo oddaliśmy VW golf VII w leasingu

Po wielu wizytach w kiku salonach i jazdach padło na tiguana highline rline 2.0tsi 4x4

W skodzie karoq aktualnie silnik 2.0 tsi jest podobno restrykcyjny i czeka się min 4 miesiące na auto a nam potrzebne było od zaraz

Audi Q5 ceny przyzwoitych wersji po rabacie zaczynały się od 250k

Volvo xc60 jak o rav4 nas nie przekonały


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kleofas »

baarttbaartt pisze: 7 mar 2020, o 11:44 Po wielu wizytach w kiku salonach i jazdach padło na tiguana highline rline 2.0tsi 4x4

W skodzie karoq aktualnie silnik 2.0 tsi jest podobno restrykcyjny i czeka się min 4 miesiące na auto a nam potrzebne było od zaraz

Volvo xc60 jak o rav4 nas nie przekonały
takie same auta rozważam teraz (oprócz Q5), w maju koniec leasingu na superba
tylko z mniejszym silnikiem, bo mi potwór nie potrzebny :)
które auto oceniasz jako najcichsze? i najlepiej wykonane?
ile wyszedł tiguan? i i jaki procent rabatu?
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Co zamiast Superba ?

Post autor: baarttbaartt »

Najcichsze i najbardziej przypadł nam do gustu q5 2.0 tsi 245 ale w sline i z pakietem comfort i technology prawie 300k wiec w najmie prywatnym rata na poziomie 3k brutto plus ubezpiecznie 3% wartości brutto rocznie

Padło na tiguana bo ma wszystko (Dcc, panoramę, grzana kierownice i stołki i felgi 20 cali). Rabat 16k od VW plus 7k za grupę zawodowa plus 2k od dilera
Finalnie 176k brutto

Jak coś mogę na Priv wysłać konfiguracje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Też Tiguan brałem pod uwagę, jednak jest odczuwalna dysproporcja między autami typu Skoda VW a np Audi czy BMW
W tych autach premium jak się jedziemy ma się wrażenie że zawieszenie jakby było lepiej poskręcane niż w w/w autach. Nie macie takiego odczucia?
Pytanie czy to odczucia warte 100 k PLN bo mam wątpliwości
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

venom200 pisze:Też Tiguan brałem pod uwagę, jednak jest odczuwalna dysproporcja między autami typu Skoda VW a np Audi czy BMW
W tych autach premium jak się jedziemy ma się wrażenie że zawieszenie jakby było lepiej poskręcane niż w w/w autach. Nie macie takiego odczucia?
Pytanie czy to odczucia warte 100 k PLN bo mam wątpliwości
Skoda, czy VW mają głośno pracujące zawieszenia. Od roku mam porównanie, i to się mocno rzuca w oczy.

Wysłane z internetu

Obrazek
nok7
Posty: 53
Rejestracja: 30 cze 2017, o 06:36
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: nok7 »

venom200 pisze: 7 mar 2020, o 20:39 Też Tiguan brałem pod uwagę, jednak jest odczuwalna dysproporcja między autami typu Skoda VW a np Audi czy BMW
W tych autach premium jak się jedziemy ma się wrażenie że zawieszenie jakby było lepiej poskręcane niż w w/w autach. Nie macie takiego odczucia?
Pytanie czy to odczucia warte 100 k PLN bo mam wątpliwości
mialem mozliwosc przejscia z SIII (150KM TDI z 7DSG, wersja ambition + dodatki - raczej srednie wyposazenie) na E klase (194KM diesel z 9g, podstawowe wyposazenie + pare opcji - dla wielszosci to pewnie tzw. bida wersja)
jezeli chodzi o jakosc i odczucia z jazdy to jak dla mnie przepasc miedzy obydwoma samochodami (na duuzyy plus dla E klasy oczywiscie)
najwieksza robote robi w E klasie silnik + przeniesienie napedu (skrzynia i naped na tyl) - swietnie to dziala i malo pali (mniej o ok 1-1.5l/100km niz w slabszym SIII)
A skrzynia 9g hydrokinetyczna bije na glowe kultura pracy 7DSG w SIII
zawieszenie w E klasie (mam zwykle, nie pneumatyczne) to wg mnie swietny kompromis miedzy sztywnoscia i komfortem - samochodem nie buja, mozna szybciej pojechac po zakretach bez uczucia ze sie zaraz z drogi wyleci a jak sie wysiada po dluzszej trasie (np. jechalem nim do Francji tam i z powrotem) to czlowiek nie byl polamany (zawieszenie swietnie wybiera nierownosci + wygodne fotele), nie ma tez problemu stukania, pukania nagminnie zglaszanego np. w B8
a jezeli chodzi o jakosc - niby SIII ma te same rzeczy co E klasa, ale w E klasie to wszystko dziala jak nalezy a w SIII poprostu jest i funkcjonuje z mniejszymi badz wiekszymi problemami (zalezy od opcji)....

nie zrozumcie mnie zle - SIII to swietny stosunek walory uzytkowe/cena, ale jak kogos stac zeby doplacic do E klasy za mniej wiecej to samo wyposazenie (nigdy nie uda sie skonfigurowac dwoch roznych samochodow 1:1) to wg mnie warto (w moim przypadku bylo to +90k)
venom200
Posty: 91
Rejestracja: 6 lis 2017, o 15:08
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Grzegorz

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: venom200 »

Właśnie głośno pracujące zawieszenie jest największym problemem VW i Skody.
Co dziwne Arteon nie wypada lepiej pod tym względem.
Co do porównania E klasy i SIII to już same silniki to przepaść, jakbyś porównał 190 Diesla już by była mniejsza przepaść, niestety ale braki mocy bardzo subiektywnie wpływają na odczucia.
Nie podważam wyższości Merca nad Skodą to oczywiste, też jeździłem troszkę E w ubr z tym samym silnikiem i mi tam mocy brakowało troszkę.
Fakt że to też odczucia bo silnik rozwija moc równomiernie nie ma typowych zrywów.
Cisza na zawieszeniu taktycznie niesamowita
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: leszekmw »

robertchmielewski było szukać ostatków w starej budzie..nic mi nie trzeszczy..ani panorama , ani podłokietnik itd. ;)
teraz mercedes - jeździłem kilkoma nówkami .. tylko gle nie trzeszczał .. , a najbardziej to chyba glk..ten trzeszczał okrutnie..
za kilka tygodni będę jeździł 3 miesięczną e-klasa to zoabcze jak tam teraz w mercedesie to wygląda

co do macana..z dwa razy myślałem że to cayenne ..fakt..ale ja już stary jestem i wzrok siada..
ciekawe jak teraz z jakością wnętrza w porsche , kiedyś dość szybko się panachało..
Awatar użytkownika
karas2002
Posty: 121
Rejestracja: 5 paź 2019, o 08:52
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Łódź

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: karas2002 »

Tak sobie przeglądam otomoto i rzuciło mi się w oczy lekko używane Volvo S60/V60 jako alternatywa zakupu.
Jakieś spostrzeżenia na ten temat?
ODPOWIEDZ