Jaka felga?

Lipo
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2017, o 08:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Jaka felga?

Post autor: Lipo »

Jakie ET do superb 1 przy 18stkach, 8-8.5J. Et 35 nie będzie wystawać poza nadkole?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jaka felga?

Post autor: marioti »

ori nie było 18" w S1. Max to 17, a konkretnie 7J X 17 ET37.
Jak wstawisz 8J ET 35 to masz felgę która wystaje bardziej o 14,5mm, ale też jest szersza od wewnątrz nadkola o 10,5mm
Analogicznie przy 8,5J masz szerzej o 21mm zewnątrz i 17mm wewnątrz. Wg mnie z zewnątrz będzie wyglądało jak czołg, a od wewnątrz już będzie obcierało przy skręcaniu.
Pomijam już fakt braku homologacji (producent dopuszcza zwiększenie szerokości osi nie więcej niż 2%, Co oznacza, że przy 1515mm szerokości osi w S1, możesz tak kombinować z ET, aby nie było szerzej lub węziej niż 15,5mm na każdą stronę.
Z tego wychodzi że 8J ET 35, mieści się w tym, i raczej będzie ok jeżeli chodzi o wygląd czy ewentualne ocieranie. https://imged.pl/felgi-oz-titan-5x112-5 ... lide8.html
Lipo
Posty: 26
Rejestracja: 19 sie 2017, o 08:31
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Jaka felga?

Post autor: Lipo »

Dzięki

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

MiamiMajk
Posty: 9
Rejestracja: 1 mar 2020, o 12:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Michał

Re: Jaka felga?

Post autor: MiamiMajk »

Witam. Podepne, sie do tematu. Aktualnie w swoim Superbie I gen posiadam felgi 8j19H2 r19 et35 z oponami 225/35 r19 (O dziwo na felgi i opony jest certyfikat TUV, mimo że opony nie spełniają normy nośności). Mam kilka pytań, jak taki certyfikat odnosi sie do polskich przepisów, w razie wypadku ? Zastanawiam się nad zakupem 17 aby mieć święty spokój. Ale z kolei idealnym kompromisem, miedzy komfortem a wyglądem wydają sie 18, gdyż opony spełniają normy nośności.
Kolego Lipo masz zdjęcia jak wygląda na 18?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaka felga?

Post autor: piotraskbw »

Niektórzy na tym forum się ze mną nie zgadzają, ale ja jestem zdania że zakładamy tylko to co dopuścił producent samochodu. Producenci felg dają homologacje "specjalne" (np na 18 i 19 do S1) i teoretycznie jest to ok. Jednak ja jestem zdania, że to zbyt duża ingerencja w zawieszenie, bo wprowadzamy taką felgą dużo zmian: większa masa nieresorowana, inna długość ramienia działania siły, zmiana geometrii zawieszenia.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
MiamiMajk
Posty: 9
Rejestracja: 1 mar 2020, o 12:04
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Michał

Re: Jaka felga?

Post autor: MiamiMajk »

Dzięki za odpowiedz. Masz sporo racji,zawieszenie głównie przód(który swoje kosztuje) wiecej cierpi ale, z drugiej strony Superb I to spory samochód i na mniejszych felgach, wygląda dziwnie. Tłumacze ewentualny wybór 18 stek tym że, robie rocznie ok 5tyś kilometrów głównie po dobrych drogach, choć nie zawsze. Ceny opon nie zabijają jak w przypadku 19, i są bardziej zbliżone do 17.Zastanawiam się czy ten jeden cal aż tak dużo zmienia. Zakup Samochodu był prostszym wyborem niż dobór felg. Myślałem trochę o zniwelowaniu różnic w resorowaniu, kupnem opon 225/45 R18 zamiast 225/40 r18 ale wychodzi powyżej 2% różnicy i robi sie już bez żadnych homologacji do tego ustawa o manipulowaniu przebiegiem. Trudno trzeba sie z tym przespać
ODPOWIEDZ