Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Superb 3 FL MY2020

Post autor: baarttbaartt »

Ja mam 190cm wcześniej miałem mondeo mk5
I te fotele w sportline (mam przed lift) są moim zdaniem super
Tez mi fotel nie zapamiętuje pozycji na max w dół i do tylu i jak otwieram drzwi podjeżdża do przodu o 1 cm i 1 cm w górę

Ps
Jak się teraz zamawia te z regulowana długością to nie da się wziąć pamięć foteli co dla mnie wiwat słabe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: anastazyy »

timanfaya pisze:A ile masz wzrostu? U mnie przy 180 jest ok. Nie kojarzę tez żeby nie pamiętało dołu
Jak zjedziesz na sam dol i pamięć to zawsze podjeżdża jakies 2cm do góry. To sa te dwa cm ktore pwoduja że mam problem z zajęcie wygodniej pozycji. Wzrost podobny. Lubie jednak siedzieć troche niżej.
Tak oto po odpaleniu auta juz odruchowo wyłączam start stop i opuszczam fotel.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: anastazyy »

baarttbaartt pisze:Ja mam 190cm wcześniej miałem mondeo mk5
I te fotele w sportline (mam przed lift) są moim zdaniem super
Tez mi fotel nie zapamiętuje pozycji na max w dół i do tylu i jak otwieram drzwi podjeżdża do przodu o 1 cm i 1 cm w górę

Ps
Jak się teraz zamawia te z regulowana długością to nie da się wziąć pamięć foteli co dla mnie wiwat słabe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
No to mega bzdura jak nie mozna wybrać tego i tego.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: baarttbaartt »

Start stop to pierwsza rzecz jaka się deaktywuje w vcds:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

anastazyy pisze: 16 lut 2020, o 18:07
timanfaya pisze:A ile masz wzrostu? U mnie przy 180 jest ok. Nie kojarzę tez żeby nie pamiętało dołu
Jak zjedziesz na sam dol i pamięć to zawsze podjeżdża jakies 2cm do góry. To sa te dwa cm ktore pwoduja że mam problem z zajęcie wygodniej pozycji. Wzrost podobny. Lubie jednak siedzieć troche niżej.
Tak oto po odpaleniu auta juz odruchowo wyłączam start stop i opuszczam fotel.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
No to nie wiem czy to kwestia lifta ale nie zauważyłem takiego problemu - mam zapamiętane sam dół, zmieniam czasem pozycje i zawsze wraca mi do tej samej...

Ogólnie pewnie bym wziął przedłużaną część nóg, ale jako że nie było mi do szczęścia potrzebne zapamiętywanie ustawień fotela pasażera, to się nie opłacało - w pakiecie wychodziło bodajże 2900 (z czego 2300 sama pamięć fotela pasażera). Są lepsze sposoby na wydanie 3k zł w momencie, kiedy 99% czasu na fotelu pasażera siedzi jedna osoba...
baarttbaartt pisze: 16 lut 2020, o 18:06 Jak się teraz zamawia te z regulowana długością to nie da się wziąć pamięć foteli co dla mnie wiwat słabe
jesteś pewny? wg mnie jest tak jak opisałem wyżej - czyli właśnie wzięcie regulacji długości siedziska pamięć = konieczność wzięcia pamięci fotela pasażera = razem 2900
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: baarttbaartt »

Właśnie wszedłem w konfigurator dodałem fotele elektryczne z pamięcią i gdy wybieram fotele z regulacja długości siedziska konfigurator każe mi usunąć elektryczne fotele z pamięcią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

baarttbaartt pisze: 16 lut 2020, o 18:50 Właśnie wszedłem w konfigurator dodałem fotele elektryczne z pamięcią i gdy wybieram fotele z regulacja długości siedziska konfigurator każe mi usunąć elektryczne fotele z pamięcią
No bo możesz wybrać albo:
Elektrycznie sterowane fotele z przodu, kierowcy i pasażera z funkcją pamięci
Eliminuje schowek na kamizelkę odblaskową w fotelu pasażera, elektryczna regulacja fotela pasażera z tylnej kanapy

albo:
Elektrycznie sterowane przednie fotele sportowe z regulacją długości siedziska
Zawierają funkcję pamięci ustawień

Czyli, tak jak pisałem, druga opcja zawiera już pierwszą więc ciężko by było dwukrotnie płacić za to samo - stąd każe usunąć :) Natomiast samej regulacji siedziska nie można mieć (trzeba wziąć opcję za 2900 od razu z pamięcią).
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: anastazyy »

timanfaya pisze:
baarttbaartt pisze: 16 lut 2020, o 18:50 Właśnie wszedłem w konfigurator dodałem fotele elektryczne z pamięcią i gdy wybieram fotele z regulacja długości siedziska konfigurator każe mi usunąć elektryczne fotele z pamięcią
No bo możesz wybrać albo:
Elektrycznie sterowane fotele z przodu, kierowcy i pasażera z funkcją pamięci
Eliminuje schowek na kamizelkę odblaskową w fotelu pasażera, elektryczna regulacja fotela pasażera z tylnej kanapy

albo:
Elektrycznie sterowane przednie fotele sportowe z regulacją długości siedziska
Zawierają funkcję pamięci ustawień

Czyli, tak jak pisałem, druga opcja zawiera już pierwszą więc ciężko by było dwukrotnie płacić za to samo - stąd każe usunąć :) Natomiast samej regulacji siedziska nie można mieć (trzeba wziąć opcję za 2900 od razu z pamięcią).
I teraz to brzmi logicznie

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: baarttbaartt »

Ok masz racje nie doczytałem dziękuje

Muszę poprawić konfiguracje w nowej kolejnej furze firmowej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Devonish
Posty: 78
Rejestracja: 17 cze 2011, o 15:37
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: małopolskie

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Devonish »

Devonish pisze: 16 lut 2020, o 11:08
Devonish pisze: 14 lut 2020, o 07:36 Witam,

1. Jaka jest rozdzielczość ekranu w nawigacji Amundsen w aktualnym Superbie? Posiadam teraz Columbusa z 2017r L&K i zastanawiam się czy będzie lepsza rozdzielczość.

2. W wersji Style dopłaty wymaga oświetlenie Ambiente i zamówienia dekoru w moim przypadku ARGENZO ZEBRANO. Jaka jest wizualna różnica względem standardowego dekoru w Style? Jest ciemniejszy?

3. Które fotele są wygodniejsze na długie trasy? Standardowe w Style czy te w wersji Sportline (standardowe bez wysuwanego siedziska za 2400zł)?

Pozdrawiam
Czy ktoś może pomóc?
Panowie jeszcze tylko punkt 1

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Qdlaty »

karas2002 pisze: 16 lut 2020, o 18:06
timanfaya pisze:A ile masz wzrostu? U mnie przy 180 jest ok. Nie kojarzę tez żeby nie pamiętało dołu
Saturday Day Fever w swoim „Bida Vlogu” mówił, że każda Škoda tak ma, że pomimo ustawienia pamięci fotela w najniższym położeniu i tak zawsze wraca kilka centymetrów wyżej i trzeba fotel obniżać ręcznie.
Dziwne, u mnie też działa. Nie mam problemu z zapamiętaniem najniższej pozycji. Nie zawsze trzeba wierzyć komuś, dla kogo najmniejszy silnik i kilka dodatków jest full wypasem ;)
No jeszcze jest wariant że przód siedziska się podnosi, bo mam trochę do góry (jak ktoś jest wysoki to i nogi na długie - bez sensu nie podnieść przodu siedziska, żeby nogi miały podparcie)
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: anastazyy »

Ja sprawdzałem w 3 salonach. Zaden nie zapamiętał na samym dole. Po zapamiętaniu i wcisnieciu ustawionego kierowcy zawsze podnosił do góry.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

johnyPL
Posty: 67
Rejestracja: 3 gru 2019, o 18:39
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: johnyPL »

baarttbaartt pisze: 16 lut 2020, o 18:06
Ps
Jak się teraz zamawia te z regulowana długością to nie da się wziąć pamięć foteli co dla mnie wiwat słabe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W SportLine mam to i to jednocześnie
SIII FL SportLine
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

No przecież wyjaśniliśmy to w powyższych postach... :)
ODPOWIEDZ