Chiptuning

Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chiptuning

Post autor: grzesiu26 »

Otwierali.

PS.
Nie wiem dlaczego kolega tu pisze i jednocześnie jeździ po naszej "wiosce z tramłejami" bez forumowej lepki :-)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Chiptuning

Post autor: dato »

Nie ma tego samego stylu jazdy po chipie :)
Z Żoną przy poprzednim aucie mi się tak udało - zrobiłem, nie mówiłem i nieco mniejsze miałem koszty przez miesiąc. A potem pojechała w trasę do teściowej i dzwoni cała w skowronkach: jak fajnie, coś się stało i tak super się wyprzedza ! :lol:
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Chiptuning

Post autor: awdurek »

Ja robiłem w http://gekocars.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
przez złącze i mam DSG :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
bendzel
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2012, o 17:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: szczecin

Re: Chiptuning

Post autor: bendzel »

Dato - Bo wiesz jak to jest, jak by miała jechać do swojej teściowej (twojej mamy) na pewno tak by nie goniła a te swojej mamy to [ewnie gdzies paliwa lotniczego albo rakietowego nalała, hehe. awdurek, ile cie tam skasowali i powiedz o ile ci spalanie spadło??
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: Chiptuning

Post autor: awdurek »

Cennik to 1800 zł do małej negocjacji( robiłem to 01.06.2010r) . Oczywiście z hamownią przed i po.
Co do spalania przy mojej jeździe mieszanej ( 70 miasto - 30 poza lub na odwrót)
to jeszcze nie spalił mi więcej niż 7,8 l/100 km niezależnie czy zima czy lato :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
WormsCrew88
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2013, o 16:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.9TDI AJM (115KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chiptuning

Post autor: WormsCrew88 »

Ja miałem i po 3 miesiącach wróciłem do seri zamiast kombinować lepiej kupić większą pojemność przynajmniej awarii nie ma.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Chiptuning

Post autor: dato »

Bartek, nie nabijaj postów na siłę - Bigowi zapalonemu wielbicielowi detailingu kolor ciężki do utrzymania skrytykowałeś, tu "jedyne słuszne zdanie" masz w temacie chipsów... Ciekawe, kto Ci tak schrzanił program, że aż do serii musiałeś wrócić :)
bezduszny

Re: Chiptuning

Post autor: bezduszny »

dato pisze:Ciekawe, kto Ci tak schrzanił program, że aż do serii musiałeś wrócić :)
dobre pytanie
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Chiptuning

Post autor: szms »

Znając życie, pewnie jakiś "magiczny box" z aległo. 8-) :shock:
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chiptuning

Post autor: Super_Be »

szms pisze:Znając życie, pewnie jakiś "magiczny box" z aległo. 8-) :shock:
"Chip-rezystor"? :D
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Chiptuning

Post autor: dato »

Nadejszła wiekopomna chwila :!: Od dziś polecam box'y do aut na gwarancji :)
...Nadal uważam, że to samozło... Ale zło konieczne* :(

Gachul - Ty jeździsz z box'em ? Jakiego brałeś i skąd ? Był modyfikowany pod auto, czy z półki ?
Cały czas jestem przed zrobieniem czegoś w Leonie, który gwarancję ma do 2017 (tyle czekać nie zamierzam;) - w tym momencie chip raczej odpada, zostaje box - co polecacie ?
Dużo tu padało argumentów, że box'y można programować pod auto, na bazie wyniku z hamowni - prawda to, czy ściema ? Gdzie szukać takiego, który będzie sensownie podbijał parametry, a nie pałował po najmniejszej linii oporu ???

Na taki wypas trafiłem, ale po pierwsze cena zwala z nóg, a po drugie trochę się go boję: Seat Leon (1P) 1.4 TSI / RaceChip TB Ultimate

* - jestem po przeglądzie i dłuższej rozmowie z ogarniętym mechanikiem, idzie ku gorszemu. VAG w nowym sofcie do diagnostyki zamierza wprowadzić testy antytuningowe wykonywane z automatu - czyli można się spodziewać problemów przy standardowym przeglądzie. Dodatkowo, też z automatu, będą wykonywane przy jakichkolwiek poważniejszych zgłoszeniach serwisowych - silnik, osprzęt, sprzęgło, dwumas, etc. Raz wykryta w aucie modyfikacja ląduje w bazie i VIN autka jest "skażony" do końca świata i jeden dzień dłużej :(
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Chiptuning

Post autor: Misiek Fisiek »

Żałosny konformista ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Chiptuning

Post autor: sjak »

To samo pomyślałem ;) :mrgreen:
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Chiptuning

Post autor: frytol »

dato, pytanie tylko w jaki sposób chcą wykrywać fakt zrobienia programu. Już teraz przy programowaniu przez złącze inkrementowany jest licznik programowań i po tym można poznać, że coś do ECU zostało wgrane, dodatkowo można zweryfikować sumę kontrolną, czy zgadza się ze wsadem, który zgodnie z informacją w bazie serwisowej powinien być wgrany do ECU, czy to przez fabrykę, czy też przez ASO w ramach jakiejś akcji serwisowej. Pytanie czy nie pójdą o krok dalej i nie zaczną weryfikować tego co siedzi w ECU, czyli zadanych parametrów pracy, czyli poszczególnych map. Na chwilę obecną jedyna sensowna możliwość zweryfikowania przez ASO, czy VAG nie ma softu to sprawdzenie licznika programowań, lub jazda testowa z logowaniem parametrów silnika, takich jak czasy wtrysków, doładowanie, ciśnienie na listwie wtryskowej, zapłon.

W BMW od dłuższego już czasu nie ma sposobu na dłubanie sterowników nowych motorowni, a z tymi generację starszymi jest tak, że normalne wgranie softu kończy stwierdzeniem tego przez ASO przy pierwszej pierdole serwisowej. Z boxami też sobie poradzą, bo elementy wykonawcze to już też nie tylko mechanika, sterowana elektroniką, ale mnóstwo czujników, które monitorują ich pracę.
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Chiptuning

Post autor: bogge »

sjak pisze:To samo pomyślałem ;) :mrgreen:
Niech kolega sjak tak nie myśli, tylko fakturę za doskonale wykonaną usługę mi prześle :) - piszę tutaj, bo pw już zdążyła się zakurzyć a ja chcę zapłacić i nie mam jak :)

Wszystkich za off-top oczywiście przepraszam ;)
ODPOWIEDZ