Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rezon »

Qdlaty pisze:Wg mnie nie ma o czym dyskutować. Xenony mogą wycinać środek lub wybrany bok, w LEDach mamy pełną selektywność - omija poprzedzający samochód, niezależnie czy przy jeździe na wprost, czy na zakręcie, a dodatkowo sprawnie wycina fragment dla samochodu z naprzeciwka.
Zwrócę też uwagę, że np. lewa strona jest oświetlana przez oba reflektory, nie ma podziału (widać wyraźnie przy lekkiej mgle). Nie jestem pewien jak było, ale obecnie nie ma dolnej granicy prędkości, długie świecą np przy 20 km/h.
na pewno zaawansowane LEDY mają większe możliwości, ale akurat te funkcje, o których pisałeś działają na ksenonach w moim łosiu ;)
CLO27 pisze:Do 2 tygodni bede mial nowego z matrixami to podesle dwa filmiki na tej samej trasie biksenon i matrix [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] No i powiem moja subiektywana opinie ktore sa lepsze i o ile lepsze
Chętnie poczytam. Jeszcze jakbyś trafił na mgłę i deszcz w nocy byłoby super.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

No właśnie, zaawansowane ledy, które kosztują grube siano w samochodach premium a nie w skodzie. A wycinanie też jest na ksenonie w superbie tak jak to opisałeś, więc również czekam na porównanie, zwłaszcza w deszczu i mgle.
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: wyder84 »

Ja jeżdzę w tygodniu obydwoma: przed FL i po FL. Do czasu FL uważałem adaptacje za super rozwiązanie, natomiast po matrixy przerosły moje oczekiwania. Adaptacja dużo częściej całkowicie się wyłącza, zwłaszcza gdy ma zbyt wiele źródeł światła nie daje sobie z nimi rady w efekcie wieczorem przy średnim natężeniu ruchu na ekspresie raczej nie pracuje. Matrixy przy tych warunkach doświetlają chociażby cały lewy bok, górne tablice na trasie i jeszcze potrafią się wcisnąć w znaki, podobnie przy dużym natężeniu. Co ciekawe nawet jeżdżąc po mieście załączają się co jakiś czas przy rzadszym ustawieniu lamp drogowych i oczywiście wyższych prędkościach.
Fajne wrażenie robi załączanie się długich i ich praca na drogach wojewódzkich i powiatowych, gdzieś po lasach wtedy gdy najciemniej najlepiej widać ich efekty.

Jeśli jest 18diod to naprawdę jestem ciekaw jak działają HD Matrixy w Audi.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

no właśnie na ekspresówce/autostradzie ksenon też moim zdaniem się gubi jak ciotka w Czechach...tak jakby od odbijania świateł od znaków i odblasków, bo na zwykłych krajówkach, czy to w lesie czy też nie, nawet się sprawdza.
Awatar użytkownika
boski
Posty: 564
Rejestracja: 7 mar 2016, o 20:25
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: boski »

po jaki grzyb na autostradzie czy ekspresówce używać świateł długich ?
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Qdlaty »

@rezon - no nie, selektywność wycinania w xenonie jest bardzo ograniczona.

@boski - dla bezpieczeństwa i komfortu. Powodzenia w mijaniu, hamowaniu przed obiektem kilkadziesiąt metrów przed tobą

@wyder84 - weź pod uwagę, że te n diod w "bulwie" w Audi to co najmniej 2 rzędy, jak rowniez może to być suma 2 modułów w ramach 1 lampy. O ile 2 moduły dadzą więcej światła, to z tych 80 diod może się zrobić realnie 20 segmentów do wyłączenia (pomijam połowę, bo robi za światła mijania i nie świeci daleko i przyjmuje wariant 2 modułów na lampę). Ilość pixeli zaczyna przypominać PMPO.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rezon »

Qdlaty pisze:@rezon - no nie, selektywność wycinania w xenonie jest bardzo ograniczona....
Nie wiem jak w S3, ale w V60 są te funkcje i działają. Generalnie mało korzystam - bo nigdy to wycinanie jednak nie działa idealnie na trasach szybkiego ruchu, a nie lubię świecić innym po oczach zanim kamera wykryje samochód i wkurzają mnie wypasione bryki, których kierowcy ślepo wierzą w skuteczność wycinania LED'ów, bo różnie z tym bywa. Natomiast interesuje mnie jakość strumienia światła w trudnych warunkach - deszcz i mgła. Co prawda przez najbliższe 8 lat nie planuję zmieniać samochodu, ale kto wie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Camillinhio »

Jeszcze 8 lat chcesz jeździć tym łosiem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13604
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

8 lat jednym samochodem? Już tak wytrzymałych nie robią. Poza tym nuda ...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: into »

Sprawdzcie jeszcze czy na swiatlach drogowych oslepiaja Was znaki. W Passacie na ledzie daja mocno po oczach, a w Audi A5 nie. Nie wiem czy to kwestia wykrywania znakow, bo oba auta maja ta opcje, ale Audi te znaki jakby mniej oswietla zeby nie razily.
Rowniez uwazam za bezsens uzywanie swiatel na auto na drogach szybkiego ruchu gdy jest duzo aut w trasie. Zazwyczaj przez krotka chwile razicie innych uczestnikow ruchu. Najlepiej ten system sie sprawdza w lesie.
I jeszcze apel. Kilka dni temu byla mgla na podkarpaciu, na s19 90% aut jechalo sobie na dziennych. Ludzie nie zdaja sobie sprawy ze na dziennych tylne swiatla sa wylaczone i tych aut praktycznie nie widac we mgle czy deszczu.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2019, o 18:07 przez into, łącznie zmieniany 1 raz.
I'm the man on the silver mountain
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rezon »

Camillinhio pisze:Jeszcze 8 lat chcesz jeździć tym łosiem?
na podstawie 73kkm zrobionych w 1,5 roku - to tak, planuję dobić do 0,5Mkm ponieważ
Enriquez pisze:...Już tak wytrzymałych nie robią...
. Mam stary silnik 2.4D - co prawda z dpf i EURO6, ale bez adblue, dwie turbiny, 220KM, 440Nm. To był ostatni model Volvo z tym silnikiem. Niemal full opcja. Fotele są megawygodne. Napęd 4x4 sprawdziłem w naprawdę trudnych warunkach - dał radę. Lepiej się trzyma drogi niż Superb. Co mi trzeba więcej ;) A po za tym to chcę sprawdzić, czy tryby wymian oleju co 30kkm lub co rok zabijają silnik po 100, 200, 300, 400 czy 500kkm ;) Wczoraj widziałem swojego byłego Superba 230 kkm w trybach LL go nie zabiło ;) wciąż jeździ :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: orlik »

boski pisze:po jaki grzyb na autostradzie czy ekspresówce używać świateł długich ?
Żeby od 130 dalej widzieć?

@into no właśnie w światłach z wycinaniem nic nie powinno razić, bo wycina samochody, a gdy jeszcze nie widzi nawet auta jadącego w tym samym kierunku co my (jego tylnych czerwonych świateł) to jakoś bardzo nie porazi z daleka. Problemem jest niestety wariowanie świateł w tych warunkach, moim zdaniem ze względu na odbijanie naszych świateł od znaków czy też odblasków na drodze/barierkach i system głupieje, bo w jego ocenie odbija się od samochodów.

Akurat w S3 wyłączanie świateł działa bardzo szybko, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby ktoś mignął mi długimi, bo oślepiłem (zwłaszcza w trybie sport, światła pracują szybciej).

W porównaniu do jazdy poprzednią wersją insignii, notorycznie kogoś raziło, zanim się wyłączyły długie.

I faktycznie jest masakra w dzień podczas mgły jak ludzie nie zdają sobie sprawy z zagrożenia w postaci jazdy na dziennych.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: into »

Moze ksenon w S3 nie jest az tak mocny zeby ludzie mrugali, ale kolegom w Passacie i A5 to sie zdarza, szczegolnie tiry.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Camillinhio »

rezon pisze: na podstawie 73kkm zrobionych w 1,5 roku - to tak, planuję dobić do 0,5Mkm.
Dawno temu jak kupiłem superba, też miałem pomysł na 300+ :D Wytrzymałem trochę ponad połowę. Z passatem już nie próbowałem, więc z łosiem też chyba nie będę :) Z czasem po prostu sobie pewnie wymyślę, że fajnie by było mieć to, lub tamto, i się auto zmieni.

W każdym razie trzymam kciuki. Masz na drugim forum jakiś wątek, żeby móc śledzić postępy "projektu"? ;)
Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: rezon »

https://volvoforum.pl/viewtopic.php?t=134384 - mój łoś. Wielkich postępów nie ma - domontowałem hak, dołożyłem kieszonki do uchwytów w drzwiach. Nie ma VCDS, żeby samemu kombinować :( , a po za tym jakoś jeździ bez problemów.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ