olej do TSI

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: olej do TSI

Post autor: dato »

I to jest najlepsza opcja (15k olej+filtry). Wożę tego Motula w bagażniku, ciekaw jestem czy będzie jakkolwiek odczuwalna (i w którą stronę) różnica z LM. Najbardziej w temacie grzania oleju, ale to się pewnie za parę miesięcy dopiero okaże...
Gieno100
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2012, o 19:19
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Poznań

Re: olej do TSI

Post autor: Gieno100 »

Ja po pierwszych 15k wymieniłem na Motula Specific 504.00-507.00 5w30 ale bez dolewania było już poniżej minimum.
teraz mam 8k po wymianie i też widzę że bez dolewki się nie obejdzie.
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: olej do TSI

Post autor: frytol »

Może to kwestia docierania. Mój po 300km przebiegu zrobił zbiornik paliwa na hamowni w ramach poprawy fabryki i póki co apetytu na olej nie ma. No chyba że mam tak bogato, że ubytki w oleju uzupełnia paliwo :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: olej do TSI

Post autor: rezon »

Uzupełnianie poziomu oleju paliwem to w TDI w ramach przepalania dpf, dlatego piszą, że to tylko TSI olej biorą ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bezduszny

Re: olej do TSI

Post autor: bezduszny »

Mi też jakoś nie pochłania oleju.
Wczoraj sprawdziłem i nie widać znaczących ubytków, które zapowiadały by dolewkę po 15k od wymiany
marasmus007
Posty: 955
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: olej do TSI

Post autor: marasmus007 »

Ja chyba mam w takim razie jakiegoś pecha. Przed programem brał 1l na 5000 km , teraz po programie jest to samo. Przeglądy robię co 15.000km wiec jak łatwo policzyć 3l bierze między przeglądami:)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: olej do TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

Może robisz więcej przebiegu po mieście. Cdaa biorą trochę oleju. Niczym złym to nie skutkuje, to taki dodatkowy koszt eksploatacji. Grosz więcej do każdego kilometra. Można z tym żyć :) Najlepiej kupić bańkę 5l i trzymać w garażu.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
deq102
Posty: 4
Rejestracja: 17 sty 2013, o 13:41
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Aktualnie: 1,9
Lokalizacja: kłodzko

Re: olej do TSI

Post autor: deq102 »

Castrol EDGE 5W30 powstał we współpracy z grupą Volkswagena. Olej ten wprowadza nowe standardy czystości silnika, gwarantując obniżenie szkodliwych emisji spalin i większą ochronę środowiska. Zastosowana technologia wydłuża trwałość układów katalitycznych zmniejszających emisję składników toksycznych spalin. Castrol EDGE 5W30 jest odpowiedni zarówno do silnika diesel jak i benzynowego, spełniając wymogi norm VW 504 00 i 507 00. Ponieważ realizuje warunki większości poprzednich norm określonych przez Volkswagena, może być użyty w nowych i starszych silnikach. Obok właściwości utrzymujących silnik w czystości, Castrol EDGE 5W30 posiada system chroniący silnik przed zużyciem, który zapewnia ochronę nowoczesnych jednostek FSI, TDI i turbodoładowanych silników benzynowych
Cechy

Długotrałe utrzymanie silnika w czystości - gwarancja niskiej emisji spalin; najnowsza technologia przeciwzużyciowa; większa ochrona dla wszystkich samochodów VW, Audi, BMW i MB oraz silników o wydłużonych przebiegach między wymianami oleju; mieszalny ze wszystkimi olejami spełniającymi specyfikację API SH, SJ, SL, SM
Korzyści

Mniejsze zanieczyszczenie środowiska dzięki niskiej emisji spalin; mniejsze zużycie silnika oraz poczucie spokoju zamiast obaw o awarię; mniejsze koszty utrzymania dzięki wydłużonym okresom między przeglądami oraz zmniejszeniu zużycia paliwa
Specyfikacje

SAE 5W-30
ACEA A3/B3, A3/B4, C3
BMW Longlife-04
VW 504 00/ 507 00
MB-Approval 229.51
VW 503 01
mago para comuniones madrid - Pozdrawiam Mart1k4l
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: olej do TSI

Post autor: sjak »

Ale o co znów chodzi? Kolejny robot?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: olej do TSI

Post autor: Misiek Fisiek »

I to w dodatku reklamowy. Ale ta technika idzie do przodu ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: olej do TSI

Post autor: sjak »

Na razie jest fajnie, bo Szczypior zaczął się z nim kłócić :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: olej do TSI

Post autor: szms »

Czego to już ludzie nie wymyślą... jakieś bezsensowne boty, a moda oczywiście nie ma i będą się plewić w tematach, za tydzień będzie już pewnie plaga :/
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: olej do TSI

Post autor: Super_Be »

sjak pisze:Na razie jest fajnie, bo Szczypior zaczął się z nim kłócić :lol:
Kiedyś mi się zdarzyło parę razy, że mi wyskoczył (nie pamiętam z jakich stron 8-) ) jakiś pop-up przypominający okienko czata i w nim coś w stylu "Cześć, poklikasz?". Pierwszy raz to olałem i dopiero po paru kolejnych wypowiedziach się zorientowałem, że robot. Potem jak wyskoczyło innym razem, podjąłem konwersację w stylu: "p@#$l się" albo "posrało cię, stara ruro?" Jakieś niezbyt błyskotliwe odpowiedzi padały, ale nawet było pewne wrażenie rozmowy z totalną idiotką :mrgreen: .
qbik
Posty: 57
Rejestracja: 8 maja 2012, o 20:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Cieszyn

Re: olej do TSI

Post autor: qbik »

moze ktos mi podopowie gdzie moge znalesc informacje o oleju ktory mam w samochodzie od nowosci ? pod maska sprawdzalem w ksiazce serwisowej sprawdzalem i nic .. jade w trase, chce kupic na dolewke i nie wiem jaki ;/
dobra nie wazne juz wiem ... :) Castrol 5w30 long live .
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: olej do TSI

Post autor: rezon »

Jak masz kilka kkm to najlepiej zmień sobie olej i będziesz wiedział co masz zalane. Niby nie trzeba zmieniać oleju po dotarciu, ale jak zmieniałem przy 6kkm to miał kolor zdecydowanie nie "słomkowy" tylko bardzo ciemno brązowy. Teoretycznie oleje syntetyczne można mieszać ze sobą, więc jak coś dolejesz to nic się nie stanie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ