Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

Jakbym swojego pasata widział :)

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Big »

Oczywiście kwestia gustu, ale mi się on kompletnie nie podoba.
Michal Jazdrzyk
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2019, o 14:33
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Michał

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Michal Jazdrzyk »

Andrzeju pisze:Hej Michał, jak Twoje wrażenia po kilku dniach użytkowania? Z czego się przesiadałeś?
Hej, najlepiej będzie mi porównywać do poprzedniej fury służbowej, Passata 2.0 TDI 240 km 4x4

Skoda dużo szybsza, launch control wgniata w fotel. Bajer do pokazania kumplom i na drodze w normalnym ruchu się tego nie wykorzystuje.

Spalanie mam na poziomie 16-20 litrów, zobaczymy czy spadnie czy mam za ciężka nogę. Darmowe paliwo też robi swoje.

Fotele wygodniejsze niż Passat. Kierownica w SL jest dziwna w dotyku, to spłaszczenie mnie jakby boli na ręku. Może przejdzie z czasem.

Trzymanie linii Lane Assist działa ale trzeba cały czas kontrolować czy jednak pojedzie prawidłowo. W praktyce nie da się jechać tylko na tym, chyba że małe prędkości ale jako pomocnik dający sygnały w którą stronę kręcić kierownica ujdzie.

Auto zwraca na siebie uwagę. Z tyłu ludzie myślą że Volvo przez ten napis i brak znaczka (tak mi ktoś powiedział).

Skrzybia biegów ok ale moim zdaniem jest opóźnienie w reakcji na naciśnięcie gazu.

Passat poleciał 255 licznikowe a Super a nie sprawdzałem jeszcze.

Wibruje mi coś pod autem od strony kierowcy, muszę do ASO z tym pojechać. Podczas hamowania silnikiem na wszystkich biegach słychać jak jakiś metal rezonuje. Nie powinno tak być w nowym aucie za 150k netto.

Nie wiem co jeszcze - coś dokładnie Cię interesuje? Standardowo mnóstwo miejsca w środku i w bagażniku.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Michal Jazdrzyk pisze:Trzymanie linii Lane Assist działa ale trzeba cały czas kontrolować czy jednak pojedzie prawidłowo. W praktyce nie da się jechać tylko na tym, chyba że małe prędkości ale jako pomocnik dający sygnały w którą stronę kręcić kierownica ujdzie.
Dla mnie Line Assist jest o tyle fajny, że auto samo się prowadzi i system ogranicza moje ruchy kierownicą. I zgadzam się, że pilnować trzeba, zwłaszcza w mieście. Ale dzięki systemowi jazda jest przyjemniejsza ;)
Michal Jazdrzyk pisze:Skrzybia biegów ok ale moim zdaniem jest opóźnienie w reakcji na naciśnięcie gazu.
Moim zdaniem skrzynia w trybie D to nieporozumienie (zwłaszcza w mieście, gdzie jedziesz 40 kmph a on już na 6 biegu :||||). Po mieście da się jeździć tylko na S - i jakkolwiek to zabrzmi mówię o łagodnym i płynnym jeżdżeniu - na S nie ma problemu że auto się meczy próbując delikatnie przyśpieszyć (1100 obrotów -> 1500 obrotów tak jak w D bo tu sobie siedzi koło 2000). Dwumasa pewnie też przez to mniej dostaje...

No i łopatki się przydają do ew. szybszej zmiany biegu (zwłaszcza, że możemy to zrobić chwilę przed manewrem wyprzedzania, w przeciwieństwie do wciskania gazu). Tak samo przy wyjeździe z garażu podziemnego (mam relatywnie duży kąt) auto już jedzie na dwójce więc go zrzucam manualnie na jedynkę bo słyszę, jak sie meczy...
Awatar użytkownika
saintLSC
Posty: 28
Rejestracja: 2 lip 2016, o 20:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: saintLSC »

Michal Jazdrzyk pisze:Trzymanie linii Lane Assist działa ale trzeba cały czas kontrolować czy jednak pojedzie prawidłowo. W praktyce nie da się jechać tylko na tym, chyba że małe prędkości ale jako pomocnik dający sygnały w którą stronę kręcić kierownica ujdzie.
Jest na to patent. Nie mój, ale wiem od znajomego, że się sprawdza ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: siemi1 »

To co pokazujesz to patent aby nie pikalo ze przejmij kierownice i ze trzeba wykonac ruch kierownica, przed FL trzeba bylo ruszyc teraz chyab jak w Pasacie jest dotykowa/pojemnowciowa czy jakos tak i wystatczy palcem dotknac? Czy jednak dalej trzeba wykonac ruch kierownicą co 15 sek?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
saintLSC
Posty: 28
Rejestracja: 2 lip 2016, o 20:45
Samochód: Inny
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: saintLSC »

siemi1 pisze:To co pokazujesz to patent aby nie pikalo ze przejmij kierownice i ze trzeba wykonac ruch kierownica, przed FL trzeba bylo ruszyc teraz chyab jak w Pasacie jest dotykowa/pojemnowciowa czy jakos tak i wystatczy palcem dotknac? Czy jednak dalej trzeba wykonac ruch kierownicą co 15 sek?

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
To jest Superb przed FL, i na tym patencie przejechał ponad 50 km trasą S8 bez dotykania kierownicy.

Ktoś na forum wrzucał taki film jeszcze:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=d9Wz9BV8iiE[/youtube]
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

siemi1 pisze:To co pokazujesz to patent aby nie pikalo ze przejmij kierownice i ze trzeba wykonac ruch kierownica, przed FL trzeba bylo ruszyc teraz chyab jak w Pasacie jest dotykowa/pojemnowciowa czy jakos tak i wystatczy palcem dotknac? Czy jednak dalej trzeba wykonac ruch kierownicą co 15 sek?
Niestety nie ma pojemnościowej kierownicy... Pewnie wprowadzą w S4 ;) Passat musi być jednak do przodu :)
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: wyder84 »

Michal Jazdrzyk pisze:
Andrzeju pisze:Hej Michał, jak Twoje wrażenia po kilku dniach użytkowania? Z czego się przesiadałeś?

Wibruje mi coś pod autem od strony kierowcy, muszę do ASO z tym pojechać. Podczas hamowania silnikiem na wszystkich biegach słychać jak jakiś metal rezonuje. Nie powinno tak być w nowym aucie za 150k netto.

Nie wiem co jeszcze - coś dokładnie Cię interesuje? Standardowo mnóstwo miejsca w środku i w bagażniku.
Przewody paliwowe. W ciągu tygodnia od odbioru aut byłem zarówno z wersją przed FL i po FL w ASO z tym. (a sądziłem, że po FL wyeliminują problem). Każde ASO ma na to swój partyzancki sposób: podklejenie, podpięcie jak chcesz to dowiem się jak to zrobili. Podobnież problem jest znany w VGP.

W którym salonie odbierałeś samochód?
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: piramida »

Dlatego też po kilku miesiącach zrobiłem soft silnika i skrzyni bo mnie już szlag trafiał jak ten silnik i skrzynia razem współpracują, teraz na VI biegu poniżej 70km/h nie pojedzie jak i poniżej 1400 obrotów skrzynia nie schodzi pomijając pierwszy i drugi bieg natomiast od drugiego biegu w górę skrzynia kręci do 2750 i już nie musze używać trybu sportowego co by sprawnie się poruszać. Zmień sobie obd11 potencjometr pedału gazu na linowy, wtedy samochód znacznie lepiej reaguje na dotknięcie gazu!
Michal Jazdrzyk
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2019, o 14:33
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Michał

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Michal Jazdrzyk »

wyder84 pisze: Przewody paliwowe. W ciągu tygodnia od odbioru aut byłem zarówno z wersją przed FL i po FL w ASO z tym. (a sądziłem, że po FL wyeliminują problem). Każde ASO ma na to swój partyzancki sposób: podklejenie, podpięcie jak chcesz to dowiem się jak to zrobili. Podobnież problem jest znany w VGP.

W którym salonie odbierałeś samochód?
Nie wiem, dostałem je już od mojego flotowego. Podpytam w ASO jak tam w końcu zawitam. Narazie mało jezdzę bo do pracy mam 4 km więc śmigam rowerem i mi to nie przeszkadza codziennie.
Michal Jazdrzyk
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2019, o 14:33
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Michał

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Michal Jazdrzyk »

piramida pisze:Zmień sobie obd11 potencjometr pedału gazu na linowy, wtedy samochód znacznie lepiej reaguje na dotknięcie gazu!
To jest super pomysł ale auto służbowe i nie chce mi się w to bawić. Prywatne bym zmieniał i pewnie jeszcze kilka innych tematów a tak to luz... Będzie ospały na D jak jadę z rodziną. Na S jest ok.
ZenekPL
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2019, o 07:53
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: ZenekPL »

timanfaya pisze:
Marek102 pisze:Pytanie do Kolegów co już odebrali samochody ze światłami matrix - czy mogą potwierdzić działanie świateł jak w filmiku z linku https://www.youtube.com/watch?v=idZhPo4iax8 między 15-22 minutą jest test świateł matrix gdzie po włączeniu drogowych świecą one ponad mijania i tworzą widoczną granicę między sobą. Drogowe nie wspomagają światłem mijania tylko świecą daleko ponad nimi. Co ciekawe to te światła to największa nowość w Skodzie a od premiery znalazłem dopiero jeden film z ich testu.
A jakie są Wasze odczucia z użytkowania tych świateł, może nagracie i udostępnicie jakieś filmiki z nocnych jazd.
Jechałem dopiero tylko raz i chwilę, ale faktycznie pierwsze co rzuciło mi sie w oczy to dziwna granica między dołem a górą - przez co w środku powstaje jakby cień / niedoświetlenie. Faktycznie widać to na filmie.
Zachar dostał S3FL do testów, i co prawda filmik zupełnie nie o nim, ale bardzo dobrze widać ten ciemny pasek na granicy ledów: https://youtu.be/UngAlyLpQQk?t=327 (5:27)
Faktycznie nie wygląda to za dobrze, ciekawe czy da się wyregulować jakoś te matrixy aby zniwelować te granicę światła
Qdlaty
Posty: 30
Rejestracja: 16 lip 2019, o 20:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: kamil

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Qdlaty »

Matryca jest na stałe, góra dół mijania może się przesuwać. Mi nie przeszkadza, mam wrażenie że jest widoczny raczej przy niewielkich prędkościach, gdzie zmienia się pozycja/ogniskowa "bulwy" mijania.
glemo
Posty: 74
Rejestracja: 21 sie 2018, o 05:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 200KM

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: glemo »

Byle do środy. pozdrawiamObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ