[S3] Beżowa tapicerka

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: leszekmw »

blackrs pisze:zetrzesz nawilżaną szmateczką do skóry.
daj jakiś link jakie używasz proszę.
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: blackrs »

oj szmateczki to pierwsze lepsze do skóry. nawet mikrofibrę jak lekko nawilżysz to będzie ok. jak skóra jest porządnie zaimpregnowana to bardzo łatwo schodzi
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Big »

"brudzi sie jak każda inna tylko porostu bardziej widać niż na czarnym" - no i o to właśnie chodzi ;) Jeśli raz w roku czyścisz, jeśli zabezpieczasz, jeśli uważasz, jeśli, jeśli, jeśli .... . A przy ciemnej tapicerce nie ma "jeśli". Tam po prostu nic nie widać.
Tak, to pisze fan detailingu, który posiadał przez 5 lat O II z jasno beżową tapicerką eminent ivory. Jasna tapicerka jest naprawdę bardzo, ale to bardzo wymagającą i jeśli masz czas i ochotę to oczywiście można, ale trzeba mieć świadomość co cię czeka jeśli chcesz ją utrzymać w należytej kondycji. Taka tapicerka to naprawdę wyzwanie, i żadno zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Enriquez »

Raz na jakiś czas przetrzeć i jest git.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: piramida »

Big pisze:"brudzi sie jak każda inna tylko porostu bardziej widać niż na czarnym" - no i o to właśnie chodzi ;) Jeśli raz w roku czyścisz, jeśli zabezpieczasz, jeśli uważasz, jeśli, jeśli, jeśli .... . A przy ciemnej tapicerce nie ma "jeśli". Tam po prostu nic nie widać.
Tak, to pisze fan detailingu, który posiadał przez 5 lat O II z jasno beżową tapicerką eminent ivory. Jasna tapicerka jest naprawdę bardzo, ale to bardzo wymagającą i jeśli masz czas i ochotę to oczywiście można, ale trzeba mieć świadomość co cię czeka jeśli chcesz ją utrzymać w należytej kondycji. Taka tapicerka to naprawdę wyzwanie, i żadno zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.
Wymagająca jest ale tapicerka szmaciana, jasna pseudo skóra jest bardzo łatwa w utrzymaniu i mniej syfu na niej widać niż na ciemnej skórze, jedyny warunek to impregnacja siedzeń aby łatwo ją było utrzymać w czystości
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Big »

Impregnacja skóry nie jest zdrowa dla skóry (jeśli mówisz o tzw. powłokach na skórę), gdyż zatyka jej pory i utrudnia oddychanie skóry. Owszem skórę jest dużo łatwiej wyczyścić niż tapicerkę materiałową, ale też przynajmniej raz na pół roku należy to robić (mam na myśli czyszczenie skóry i jej odżywianie).
A wracając do jasnej tapicerki/skóry. Bród czy odbarwienia których na ciemnej tapicerce/skórze nie widać nawet po 1 roku eksploatacji (ciemna skóra robi się co najwyżej błyszcząca i to jest już sygnał że jest brudna) pokazują się na jasnej skórze już po 4-5 miesiącach eksploatacji (np. ślady po jeansach czy po prostu brud).
Ja nie mówię roń Boże że jasna tapicerka/skóra pozbawiona jest sensu. Absolutnie NIE. Chodzi mi tylko o to, żeby ktoś kto decyduje się na ten kolor wiedział z czym to się wiąże i żeby nie mówić mu "spoko, jasna tapicerka/skóra jest super i nic na niej nie widać niczym nie różni się od ciemnej" bo to po prostu wprowadza w błąd.
Jasna tapicerka wygląda bardzo ładnie i ekskluzywnie, tylko żeby tak wyglądała dłużej niż przez 4-5 miesięcy wymaga od właściciela włożenia dużo więcej pracy, czasu i zaangażowania w jej wygląd. Inaczej zamiast zdobić będzie obrzydzać wnętrze auta w nią wyposażonego.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: piramida »

Na szczęście są studia detalingu co nie mają problemów z doprowadzeniem takiej tapicerki do niemal pierwotnego wyglądu tak że polecam jasne wnętrze bo przyjemniej jest wewnątrz samochodu
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: piotr26 »

Ja użytkuję pół roku jasną tapicerkę. Jest nadal czysta, ale nie noszą dżinsów, tylko spodnie materiałowe. Jak dotąd nie widzę problemu z nadmiernym brudzeniem wnętrza ale to drugie auto i narazie mam 5 tys przejechane. Jedynym problemem są ślady po butach ( 2 dzieci ) które po prostu co jakiś czas trzeba umyć. Fotele na których są foteliki mam osłonięte zwykłą kremową, flanelową, bardzo estetyczną pieluchą, tak, że zwisa również poza siedzisko do podłogi. Ostatnio problem pojawił się, gdy syn wymiotując nie trafił do przygotowanej torebki i ucierpiały jasne pasy. Nie mogę ich domyć - pozostały ślady. Czym to można doczyścić?
Nadmienię, że nie jemy i nie pijemy w aucie oraz nie robimy innych nie przeznaczonych dla takiego miejsca czynności;)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Big »

Piramida, oczywiście że są. Sam zajmuję się hobbystycznie detailingiem od 12 już lat. Tylko taka usługa w PROFESJONALNYM studiu detailingu kosztuje i to sporo, wiec też trzeba mieć tego świadomość. I nie jest to 200 czy 300 zł. Nie jest to nawet 500 zł, tylko znacznie więcej.
Tak wyglądał fotel w mojej O II po roku eksploatacji, i naprawdę uważania i dbania o tapicerkę (w jeansach wtedy do samochodu nie wsiadałem!)
Obrazek

Wiem że to materiał, a nie skóra, ale to tak a'propos że się nie brudzi i nic nie widać ;)

A tak podłoga po zimie pomimo używania gumowych korytek częstego wylewania/trzepania dywanika
Obrazek

Owszem finalnie spokojnie doprowadziłem to do takiego, stanu, ale wymagało to odpowiednich kosmetyków, czasu i znajomości zagadnień detailingu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Enriquez »

Jasna podłoga to jest dopiero pomyłka.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kliwer
Posty: 13
Rejestracja: 9 wrz 2019, o 16:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: kliwer »

W wątku dotyczącym Superba RM 2020 FL zamieściłem zdjęcia beżowej tapicerki w połączeniu z dekorem Brushed Beige. Jak ktoś się zastanawia nad wyborem i nie lubi piano Black może być to ciekawa opcja.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: MILeq »

Oszalejesz, jak będziesz wchodził do samochodu w deszczu i Ci napada.
Każda kropla zostawia plamę.
j4r3k
Posty: 92
Rejestracja: 2 lis 2011, o 19:57
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Śląsk

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: j4r3k »

Ma ktoś informacje jaki jest kod koloru skórzanej beżowej tapicerki w S3 L&K, fotele z wentylacją?
W ASO powiedzieli, że z VIN nie maja takich danych, jest tylko że skóra/alcantara ;D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Enriquez »

A gdzie ten kod można odczytać?
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

[S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Enriquez »

Dobra widzę w specyfikacji.

Link, może się kody wyposażenia komuś przydadzą: https://mega.nz/#!Q8l2RILC!iUSmrU8d5b-Z ... niffFfF9bQ

Obrazek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ