Jaki olej do 2.8V6

Pbhel
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 16:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Paweł

Jaki olej do 2.8V6

Post autor: Pbhel »

Witam wszystkich mam problem mianowicie taki że nie wiem jakim olejem zalać swoją kurę.Superb Ss1 2.8V6 co polecacie i od razu pytanko czy ten olej się nadaje -total quartz-energy-9000-5w40
Awatar użytkownika
Montes
Posty: 53
Rejestracja: 24 paź 2017, o 09:31
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: 190/405
Imię: Przemek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: Montes »

Cześć,
Tak, olej który wymieniłeś się nadaje.
Możesz też zastosować 0W40.
Mam taki motor w A8 z 1995, auto w Rodzinie od 1988. Od lat leję do niego Millersa 5W50 XF. Przed wymianą Millers Flushing Oil 5L. Wymiany co 10-15kkm. Olej przy wymianie jest "czysty". Auto ma 470kkm.
Jeśli nie stosujesz oleju Premium to proponuję przy każdej wymianie dolać Archoil 9200 v2 (ja pomimo dobrych olejów zawsze dodaję).
Pozdrawiam.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: piotraskbw »

Ja leję shell helix ultra 5w40 i jest ok, stosunek cena jakość w przypadku tego oleju jest ciężki do pobicia.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Pbhel
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 16:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Paweł

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: Pbhel »

Można konkretny link do tego oleju Shell bo widzę bardzo dużo pozytywnych komentarzy chyba się skusze!Co ile wymieniać olej w tym silniku?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: piotraskbw »

To jest jeden z oficjalnych dystrybutorów shell na Polskę (można sprawdzić na stronie shella) i chyba jedyny na allegro.

https://allegro.pl/oferta/olej-shell-he ... 7708413458

Zmieniaj co max 10-15 tysięcy lub rok (w zależności od tego co szybciej wypadnie) i będzie dobrze :)

Sprawdzaj też co jakiś czas (np co 2 tysiące km) "wizualną czystość" oleju, jak się mocno zasyfi to wymiana wcześniej.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Pbhel
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2019, o 16:58
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Paweł

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: Pbhel »

Jak wchodzę na stronę Shell oleje to mi podpowiada że powinienem użyć innego oleju np Helix Ultra ECT C2/C3 0W-30 albo Helix HX8 ECT 5W-30 jak się do tego odnieść?Czy np ten 5w30 też będzie ok?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: piotraskbw »

eh :shock:

W instrukcji na stronie 189 jak wół masz napisane: przy interwałach 15 000 (QG2) lać olej z normą 502.00 :twisted:
Te co podałeś mają 504.00/507.00 czyli LongLife wymiany oleju ShorLife dla silnika :twisted:
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: JanB »

https://erwin.volkswagen.de/erwin/downl ... _50501.pdf
Tu ma kolega wszystkie oleje, które spełniają normę VW. Wybór taki sobie, ale np tego polecanego wyżej Shella nie ma (co nie znaczy, że normy VW nie spełnia, a jedynie to, że nie dali zbadać oleju przez VW)
Co do lepkości, to moim zdaniem na zimę śmiało można zalać 5W30.
Pozdr.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: piotraskbw »

Wiem, że lista z erwin, ale jakaś dziwnie krótka - zazwyczaj jest tego kilkanaście stron np

https://drive.google.com/file/d/1Utp0BH ... sp=sharing

EDIT,
1 - Nawet jak nie dali zbadać w tym roku, to nie stanowi to moim zdaniem problemu, bo ten olej nie zmienia się od lat (przynajmniej patrząc na VOA)
2 - Shell ma jeszcze jedną zaletę - jest dostępny wszędzie, nawet w marketach więc w razie potrzeby można spokojnie dokupić litra wszędzie.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: JanB »

I jako bardzo popularny jest popularnie "podrabiany".
PS. Ja używam oleje nietypowe, niszowe, czyli takie, których nie opłaca się fałszować.
PS.PS. kolego nie podawaj listy erwin sprzed 10 lat, to prehistoria.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: piotraskbw »

JanB pisze:I jako bardzo popularny jest popularnie "podrabiany".
I wszędzie są tylko podróbki a prawdziwego produktu ze świecą szukać :twisted:
Podróbki najłatwiej trafić na w małych lokalnych sklepikach i na "okazjach w internetach".
JanB pisze:PS. Ja używam oleje nietypowe, niszowe, czyli takie, których nie opłaca się fałszować.
I w razie "W" czy zmieszać z innym czy nie, bo to co mam wlane kurier przywiezie za tydzień ;)
JanB pisze:PS.PS. kolego nie podawaj listy erwin sprzed 10 lat, to prehistoria.
I tak ta lista jest nowsza niż silnik o którym mówimy a producenci olejów raczej receptury mają niezmienne, bo do nowych silników wychodzą nowe produkty spełniające nowe normy ;)

Ja wiem że możemy zaraz zacząć bawić się w chemików, ale podjedźmy do tematu zdroworozsądkowo.
Poleciłem moim zdaniem dobry produkt, z raczej pewnego źródła, który w razie "w" jest łatwo wszędzie dostępny. ;)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
JanB
Posty: 76
Rejestracja: 9 lip 2018, o 20:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jan

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: JanB »

Na dolewkę oleje można mieszać. Tym bardziej jak są tej samej klasy i lepkości. Do tych silników oleje w większości oparte są na bazie mineralnej.
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: Sepek »

Ma ktoś zalany u siebie olej PMO 5W40 ?
Myślę nad zmianą oleju u siebie na taki bo aktualnie mam zalany ori vw 5w30 ale po 5 tysiącach zrobił się lekko czarny więc raczej już się zużył, nie wiem tylko jeszcze czy robić płukankę silnika bo moje 2.8 pożarło do tej pory prawie 3l oleju co wydaje mi się już trochę sporą ilością (niby do 1l na 1000km to norma jak się wyżej kręci silnik, tak wyczytałem na forum audi a6)
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: piotraskbw »

Ile wyżłopał :twisted:

Zrób tak: płukanka, następnie zalej ORLEN PLATINUM CLASSIC SYNTHETIC 5w40 (45zł za 4.5L) + filtr oleju (któryś z najtańszych), jak tylko olej zrobi się ciemniejszy, to zrzut i znów orlen + filtr. Jak dojdziesz do etapu gdzie po 5 tysiącach olej jest ok to go zlej i już docelowy olej i filtr.

Jak boisz się orlenu to wlej inny spełniający 502.00.

Odnośnie PMO to na razie widzę górę marketingu i zero faktów (żadnego UOA i VOA).
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Jaki olej do 2.8V6

Post autor: Sepek »

https://pmo-lubricants.com/wp-content/u ... me-PAO.pdf
Jak dobrze zrozumiałem z uoa i voa to chodzi o taki wykaz?
Warto robić aż tyle razy płukanie olejem, raz płukanka od LM nie pomoże? Zastanawiam się jeszcze nad zalaniem cerateca LM tylko nie wiem czy warto kombinować aż tak.
ODPOWIEDZ