Mechanizm wycieraczek

Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: into »

Hej. Odswieze watek. Wsiadam rano do auta, odpalam, szyba brudna wiec spryskalem a wycieraczki nie dzialaja. Probuje raz jeszcze i musze mokra szybe wycierac sciereczka. Do dnia dzisiejszego wycieraczki chodzily idealnie, nie bylo zadnych oznak, ze moga nagle przestac dzialac. Sprawdzilem bezpiecznik i jest ok. Na portalach z czesciami nie moge znalezc tego mechanizmu. Tak w ogole to co moglo dokonac zywota, silniczek czy mechanizm? Od czego teraz zaczac bo zblizaja sie deszczowe dni a ja jestem w dupie bo bez wycieraczek. Help.
I'm the man on the silver mountain
fabek
Administrator
Posty: 1227
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: fabek »

Wsiadasz do auta gdzie? Parking podziemny czy na ulicy?
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: into »

Na ulicy, pod lipka.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: into »

Jest na allegro ten zamiennik WRC. Ktos montowal ?
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: marioti »

a może to problem ze stycznikiem maski? z tego co wiem, to wycieraki nie ruszają jak otworzysz maskę - spr. co pokazuje po podpięciu kompa
Ewentualnie posłuchaj czy silniczek próbuje ruszyć, wtedy będziesz wiedział czy to silnik czy mechanizm.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: into »

Auto stoi u mechanika. Po podlaczeniu do komputera jest blad silniczka. Wlasnie odbylem mila rozmowe z aso, koszt samego silniczka 1060zl. Az strach pomyslec ile by takie cudo kosztowalo do Audi a8
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: into »

Mechanik wyciagnal mechanizm i silniczek, powiedzial, ze sa jak nowe. Zamontowal spowrotem i dziala. Stwierdzil ze szczoki sie musialy zablokowac/zawiesic.
I'm the man on the silver mountain
eski
Posty: 25
Rejestracja: 17 maja 2017, o 23:17
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 204
Lokalizacja: Kraków

Re: Awaria Mechanizm wycieraczek Skoda Superb2

Post autor: eski »

Witam serdecznie ! W czym jest jest problem mianowicie od roku czasu mam problem z wycieraczkami przód .Żeby nie zabrzmiało dziwnie staram się nie jeździć w dni deszczowe tym autem dlatego tak długo to trwa. Problem tkwi ,że wycieraczki pracują elegancko na płynie ze spryskiwaczy ale jeśli pada jest tragedia( chodzi o twardość wody) wycieraczki strasznie przeskakują nawet o 3-4 cm i do tego są głośnie ,że nie da się jeździć Co już zrobiłem wymieniłem każdego rodzaju wycieraczki ( nowe)chyba ze 4 kpl , 2 razy były wyciągane pióra z całym mechanizmem czyszczone robione wszystko a efekt jaki jest taki jest . Najgorsze to ,że wszyscy rozkładają ręce . Jeśli miałeś taki lub podobny problem podziel się proszę. Dziękuję
lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: lwlw »

Skoro przeskakują (pewnie tylko w jedną stronę) to chodzą pod złym kątem względem szyby. Ja bym spróbował wymienić ramiona albo najpierw może je wygiąć w odpowiednią stronę. Ewentualnie krzywy mechanizm i dlatego ramiona są źle osadzone. Oczywiście pióra nie mogą być jakieś twarde, ale mówisz, że wymieniłeś .
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Mechanizm wycieraczek

Post autor: marioti »

no to dodam jeszcze jedną rzecz.
W starym seacie, miałem zamiennik Bosch-a Aero Twin czy jakoś tak. Wodę zbierały super, ale max przez 2-3 miesiące okresu jesiennego. Poza tym ich jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia. Np. osłona zaczepu trzyma się dosłownie na 4-ech malutkich wypustkach z plastiku, które pierwszym razem urwałem przy montażu.
Potem wymieniłem pióra na Motgum i zaczęło się skrobanie po szybie. Niestety spasowanie adaptera było kiepskie i cała wycieraczka nie trzymała kąta do szyby. Podgiąłem ramiona jak na filmie, i spokój.
ODPOWIEDZ