[S3] Beżowa tapicerka

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
rajtur
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2019, o 21:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Artur
Lokalizacja: WWA

[S3] Beżowa tapicerka

Post autor: rajtur »

Cześć wszystkim!
Staję przed zakupem SIII i mam do Was pytanie - co sądzicie o beżowej tapicerce?
Czy jest ona trudna w utrzymaniu na tyle że lepiej jednak wziąć czarną?
Czy inne jasne dekory pod tapicerkę przeszkadzają w utrzymaniu auta w czystości?
Bardzo mi się podoba, ale mam bliżej nieokreślone obawy, że zmęczenie będzie łatwiej widać materiałów, że będzie się brudzić i zawsze będzie uwalona, że zawsze progi będą utytłane itd.
Chciałbym wiedzieć jak Wam to idzie w praktyce.


Pozdrawiam!
MotoFan
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 09:19
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: MotoFan »

To może ja po 1,5 roku użytkowania L&K z beżową tapicerką coś napiszę.

Generalnie kolor robi robotę, wygląda super, ale w utrzymaniu to dramat.
Jeżdżę samemu głownie, czasem z żoną. Często zakładam jeansy granatowe.
Tapicerka masakrycznie się brudzi, po 2-3 tygodniach jest cała niebieska, czyszczenie przynajmnie 1 raz w miesiącu.
Dodatkowo sama tapicerka to jeszcze nic, niestety farbuje uchwyt na dzwiach od kierowcy gdzie trzymam lewe kolano i część tunelu środkowego gdzie opieram prawe kolano.
Mega ciężko jest ten plastik doczyścić, kupowałem specjalne preparaty w sklepie do car detailingu i powiem szczerze że niebieskawe ślady nadal są, nawet po dość agresywnych kosmetykach.

Moja rada to zdecydowanie iść w czarną tapicerkę - wygląda depresyjnie ale z praktycznego punktu widzenia jest o kilka klas lepsza.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Enriquez »

A moja rada to odzwyczaić się od jeansów i nie będzie problemu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: kleofas »

ja do superba zakładam tylko spodnie z jewabiu marki pierre cardin, 12 tyś dolarów amerykańskich za parę
rajtur
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2019, o 21:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Artur
Lokalizacja: WWA

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: rajtur »

@MotoFan - dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
Przyznam, że szkoda, bo liczyłem, że nie będzie tak problematyczna. Nie obraź się za pytanie - korzystałeś od początku z impregnacji foteli?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Enriquez »

Ja używam spodni boss i pierre cardin. Nie jeansy. Tapicerkę przez ponad 3 lata czyściłem raz. Na początku. I nie ma z nią najmniejszego problemu.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rajtur
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2019, o 21:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Artur
Lokalizacja: WWA

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: rajtur »

Rozumiem, czyli "materiałowe" spodnie, względna schludność i wystarczy, by utrzymywać to w dobrym stanie.
A co sądzicie nt jasna tapicerka i ambient? Przez to że jest jasna zapewne dobrze odbija światła ale czy nie jest tego za duży współczynnik i nie powoduje to stylu dyskoteki w aucie?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: whity »

Enriquez pisze:Ja używam spodni boss i pierre cardin. Nie jeansy. Tapicerkę przez ponad 3 lata czyściłem raz. Na początku. I nie ma z nią najmniejszego problemu.
taaaa, jak się ubrudzi to kupujesz nowe fotele
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: piramida »

A wystarczyło zaimpregnować fotele i problem z głowy, wtedy żadne jeansy nie straszne
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: whity »

Apropos jeasnsow, to tanie jeasy nie farbują !
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: Enriquez »

piramida pisze:A wystarczyło zaimpregnować fotele i problem z głowy, wtedy żadne jeansy nie straszne
Kurde faktycznie zapomniałem dopisać, że moje impregnowane były :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
maca
Posty: 27
Rejestracja: 28 lis 2014, o 21:41
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: W-wa

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: maca »

Jeździłem kiedyś mondeo mkIV z jasną tapicerką, materiałową, do tego miał jasny dół i dywaniki. Dla mnie rewelacja. Nic się od garderoby nie odbarwialo, ale dżinsy nosiłem bardzo rzadko, do tego jasne. Największy problem to był deszcz, bo kiedy fotele były już trochę przykurzone po dwóch, trzech latach i wpadło parę kropel na nie, to w tych miejscach pojawiały się kleksy. Kiedy zmieniałem samochód wystarczyło parowo je trochę odświeżyć i po kłopocie.
Teraz w SII mam jasną alcantarę. Podobnie, bez problemów. Cardiny ciemnogranatowe nic nie były w stanie przebarwiać, więc może to kwestia jakości materiału. Sama alcantara w porządku, nie dbam o nią za dobrze co prawda, nie odkurzam za często, więc widać lekkie przyciemnienie na fotelu kierowcy, no i trochę wkurza to układanie się włosków w zależności od kierunku przygłaskania - masz wrażenie jakby ręką zostawiała brudne ślady. Szkoda, że dół jest czarny, bo tam rzuca się w oczy piach.
Raz zdarzyło mi się czyścić boczki, bo kurz się przyklejał od nowości i robiły się przybrudzenia jak w VW :) Jedyny skuteczny środek do czyszczenia to mleczko Cif, takie do łazienek. Do łazienki nie używam, bo rysuje, ale w skodzie idealnie się sprawdza. Gorzej ze wstawkami "skórzanymi" na fotelach, bo ich nie męczyłem, a zbierają czarne ślady od fotelików dla dzieciaków - czarny plastik brudzi fotele. Za to się nie brałem, bo foteliki i tak cały czas są założone, więc nie ma to jeszcze sensu. Całość i tak oddam do czyszczenia pewnie za jakiś czas, jak już się dowiem, kiedy do odbioru będzie SIII, też z jasną tapicerką rzecz jasna :) tylko materiałową.
MotoFan
Posty: 37
Rejestracja: 26 wrz 2017, o 09:19
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: MotoFan »

rajtur pisze:@MotoFan - dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
Przyznam, że szkoda, bo liczyłem, że nie będzie tak problematyczna. Nie obraź się za pytanie - korzystałeś od początku z impregnacji foteli?
Tak, impregnowałem na początku zestawem Colourlock. Dżinsów też nie kupuję najtańszych z Pepco :).
rajtur
Posty: 22
Rejestracja: 21 sie 2019, o 21:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Artur
Lokalizacja: WWA

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: rajtur »

Dziękuję wszystkim za pomoc. Zostaję przy decyzji, by wziąć autko z beżową tapicerką.
Bardzo mnie przekonał ten filmik, w którym mogłem sobie podziwiać to piękne (jak dla mnie) wnętrze:
https://www.youtube.com/watch?v=thCPGOPoThQ

Zamówienie złożone, teraz czekam na info dot. tygodnia produkcji - trzymajcie kciuki! :)
blackrs
Posty: 218
Rejestracja: 2 lis 2014, o 14:31
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: B-stok

Re: [S3] Beżowa tapicerka

Post autor: blackrs »

Ponad 3 lata użytkuję beżową tapicerkę. Brudzi się jak każda tylko po prostu bardziej widać niż na czarnym.Jak 2 razy w roku ją zaimpregnujesz to co jakiś czas praktycznie każdy bród zetrzesz nawilżaną szmateczką do skóry. Raz w roku fajnie też zrobić porządniejsze czyszczenie z odświeżeniem i impregnacją. Moja ma 140 tys przebiegu i jest czyściutka. A jeżdżą dzieci, brudzą bitami itd...
PS. co do jeansów to jest jeden warunek. Nie wsiadać w nowych. Tak po 2-3 praniach dopiero siadać na jasne siedzenia.
ODPOWIEDZ