niezamykajaca sie klapa superb 3 sedan

hemp
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2019, o 14:36
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: marcin

niezamykajaca sie klapa superb 3 sedan

Post autor: hemp »

Hej

Mam taki problem

klapa otwiera sie normalanie czy z pilota czy z przycisku

ale nieche sie zamykac
jak naciskam przycisk zamkniecia na klapie (badz piloscie )niechce isc w dol

silownik probuja isc do gory mimo maksymalnego gornego polozenia a w dol nie stuknie i stoi

jak nacisne zamkniecie kilka razy to potrafi zadzialac i juz potem otwiera sie i zamyka tak jak powinna az znowu za ktoryms razem otworzy sie i niechce zamknac

bledow nie mam zadnych w vcds
a ja juz mam dosc ciagle walczenia z nia pod sklepem

dzieki za pomoc
pozr
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: niezamykajaca sie klapa superb 3 sedan

Post autor: maniek245 »

Witam podepnę się pod temat, mam dosłownie ten sam problem co kolega wyżej. Więc szkoda mnożyć tematów. Dodatkowo dodam że gdy klapa się otworzy i przy próbie zamknięcia przyciskiem na pokrywie, klapa skacze, szarpie .itp tak jakby o jeden ząbek przeskakuje do góry i następne przyciśnięcie przycisku powoduje skok, szarpnięcie w dół. I tak mogę naciskać nawet z 15 razy i sobie tak skacze, szarpie. W pewnym momencie zaskoczy i się zamknie i znów mogę otwierać i zamykać, a za jakiś czas wszystko zaczyna się od początku . Nie ma znaczenia czy pokrywa jest w górnym położeniu, czy w połowie otwarta, nie zamknie się . błędów brak. tak się zastanawiam czy ten przycisk do zamykania na wewnętrznej stronie może robić jaja????
hemp
Posty: 2
Rejestracja: 2 lut 2019, o 14:36
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: marcin

Re: niezamykajaca sie klapa superb 3 sedan

Post autor: hemp »

przycisk odpada bo z pilota robie tak samo

ale jak auto jest odpalone działa częściej

na moje oko wyglada to tak jakby klapa nie wiedziała ze jest w gorze
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: niezamykajaca sie klapa superb 3 sedan

Post autor: maniek245 »

przy przeglądaniu instrukcji , trafiłem na tabele usterek, instrukcja osługi str. 70, może coś pomoże. A tym czasem idę u siebie przetestować



przykład usterki

pokrywa pozostaje w naj-wyższym położeniu ----> ręcznie zamknąć pokrywę
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: niezamykajaca sie klapa superb 3 sedan

Post autor: maniek245 »

dla zainteresowanych tematem. Właśnie jestem po wizycie w aso skody. Diagnoza uszkodzony sterownik pokrywy bagażnika. ale że nie mają części na miejscu to wizyta w przyszłym tygodniu . Po adaptacji w serwisie klapa działa bez zastrzeżeń 10 razy i wróciła do stanu z przed naprawy :) a teraz zagadka , odpaliłem obd11 na szybko zeby zobaczyć jakie to ustawienia są fabrycznie . a tu ku mojemu zdziwieniu wszystkie nastawy takie jak moje które ustawiłem wczoraj . tak jak by nic nie zresetował ?czy tylko kodowanie zrobił bez resetu? ciekawe . wydaje mi się że zostałem naciągnięty.
ODPOWIEDZ