Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Post autor: jimw »

Cześć!

Columbus + Xiaomi Redmi Note 4 - po Bluetooth co jakiś czas przerywa mi muzyka. Objawia się to chwilowym przycięciem, przerwą, która trwa mniej niż sekundę, potem muzyka gra dalej. Zdarza się to w losowych momentach, ale praktycznie za każdym razem, jak słucham muzyki. Po kablu przez Android Auto odtwarzanie działa bez problemu.

Próbowałem Spotify i Tidal. Próbowałem utwory pobierać, żeby wyeliminować problemy z dostępem do internetu. Probowałem w telefonie ustawić, żeby system nie wdrażał oszczędzania energii dla Spotify i Tidal. Żadna z tych rzeczy nie pomogła.

Na tym samym Columbusie Iphone po BT gra bez tego problemu. W tym momencie można by pomyśleć, że wina na 100% telefonu Xiaomi. Ale:
- na wakacjach jeżdżąc wypożyczoną Octavią ze Swingiem i Xiaomi podłączonym po BT problemu nie zaobserwowałem
- Xiaomi podłączone do słuchawek, głośników czy dowolnego innego urządzenia po BT nie ma tego problemu.

Dodatkowa kwestia to, że z Xiaomi etykiety piosenek czasem w ogóle się nie wyświetlają na Columbusie, czasem się wyświetlają, ale po przełączeniu piosenki etykieta pozostaje nie przełączona.

Ktoś z Was zaobserwował podobne zjawiska lub ewentualnie ma pomysł co z tym zrobić?
Po przeszukaniu internetów nic, poza środkami zaradczymi opisanymi powyżej nie rzuciło mi się w oczy.

Pzdr,
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Post autor: orlik »

a może spróbuj jeszcze na innym telefonie czy będzie działało u Ciebie, wtedy będziesz wiedział więcej. Mozesz tez sprobowac zresetować radio trzymając dłużej przycisk wyłączenia.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Post autor: Marekb »

Może Tobie przerywa jak przychodzą powiadomienia z jakiejś aplikacji? W ustawieniach szukaj

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Post autor: jimw »

Marekb pisze:Może Tobie przerywa jak przychodzą powiadomienia z jakiejś aplikacji? W ustawieniach szukaj

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Ciekawy trop...
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Post autor: Marekb »

jimw pisze:
Marekb pisze:Może Tobie przerywa jak przychodzą powiadomienia z jakiejś aplikacji? W ustawieniach szukaj

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Ciekawy trop...
Mi na amundsenie Yanosik tak robi przez bt

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
baarttbaartt
Posty: 422
Rejestracja: 16 cze 2019, o 07:44
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Post autor: baarttbaartt »

Mi Columbus tez tak przycina po BT na iPhonie XS co ciekawe na iPhonie takim samym żony już nie wiec pewnie coś z ustawieniami powiadomień bo ja mam dwie skrzynki mailowe skype i inne IM ustawione


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
jimw
Posty: 388
Rejestracja: 13 kwie 2017, o 10:58
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Columbus i przerwy/zacinanie muzyki po Bluetooth

Post autor: jimw »

Sprawa faktycznie ciekawa.
Bo część powiadomień na pewno lekko przycisza muzykę. Ale może faktycznie są takie, które ją na moment całkowicie zagłuszają.
ODPOWIEDZ