Klamka zewnętrzna prawy tył

Mariush0606_
Posty: 54
Rejestracja: 19 lip 2019, o 19:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Klamka zewnętrzna prawy tył

Post autor: Mariush0606_ »

Witam
Wczoraj wyrwałem klamkę w swoim SII. Następnie włożyłem ja z powrotem ale plastik który jest przy klamce nie trzyma sie drzwi. A powinien być na sztywno. Nadmieniam iż kiedy przytrzymaj ten plastik to mogę klamka otworzyć drzwi. Najprawdopodobniej coś połamałem. Jak się do tego zabrać ? Czy da się od zewnętrznej strony aby nie zdejmować tapicerki ? Co mogłem połamać/popsuć? Co kupić? Może ktoś miał taki problem albo ma jakiś tutorial


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Klamka zewnętrzna prawy tył

Post autor: Enriquez »

Najprościej zdjąć boczek. Nie jest to skomplikowane. Zobacz na allegro zdjęcie takiego boczka i zobacz gdzie są śruby i spinki no i jak wygląda ta klamka :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Mariush0606_
Posty: 54
Rejestracja: 19 lip 2019, o 19:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klamka zewnętrzna prawy tył

Post autor: Mariush0606_ »

Czy po rozebraniu będę wiedział co uległo uszkodzeniu ? Próbowałem od zewnątrz się dobrać i mam pytanie od szczytu drzwi jest zaślepka pod która nie ma żadnej śruby. Myślałem ze będzie tam jakaś śruba na torx która właśnie trzyma ten element który mi wypada


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Klamka zewnętrzna prawy tył

Post autor: marioti »

obejrzyj filmik z wymiany podnośnika szyby - powinno pomóc - LINK
loko34
Posty: 98
Rejestracja: 11 cze 2017, o 10:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Jacek

Re: Klamka zewnętrzna prawy tył

Post autor: loko34 »

wyciąg klamkę i porównaj ją z nową dokładnie Ja obstawiam że jest połamane coś najbardziej prawdopodobne to są takie wąsy które trzymają żeby klamka nie wyszła za daleko bo normalnie klamki się Nie wyciągnie jak nie wyciągniesz tego mniejszego elementu wtedy klamkę przesuwasz w bok i ją wyciągasz

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
Mariush0606_
Posty: 54
Rejestracja: 19 lip 2019, o 19:40
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Klamka zewnętrzna prawy tył

Post autor: Mariush0606_ »

Udało mi się ogarnąć bez demontażu tapicerki. Po wyjęciu tego mniejszego plastiku wewnątrz jest taka zapadka którą dopycha się od szczytu drzwi. Najpierw trzeba ta zapadkę palcem przesunąć do szczytu drzwi tj w kierunku zamka. Następnie włożyć klamkę i ten plastik. Na koniec śrubokrętem docisnąć zapadkę która zablokuje ten plastik wewnątrz. Wydaje mi się ze właśnie ten plastikowy bolec w środku jest wyrobiony i dlatego wyrwałem klamkę. Dzięki za Wasze odpowiedzi. Jakby komuś było coś niejasne z mojego opisu a ma taki sam problem piszcie na priv postaram się pomoc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ