[S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
elmander
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2019, o 16:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Leszek

[S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: elmander »

Witam, moja droższa połówka potrzebuje większe auto bo musi zmieścić w nim dwa foteliki RWF, rozglądała się za audi a6, Passatem b6 aż trafiła na Superb, miała być Superb I ale upiera się przy II

Znalazła sobie nawet egzemplarz który jej się spodobał https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... BLD2G.html?

Troszkę poczytałem o tym silniku i według różnych autoswiatów i innych wp, generalnie to kiepski jest. A co wy powiecie o nim ?
Auto miało by jeździć w większości po 30 tysięcznym mieście, raz w mc jakaś trasa 300-600 km, jest sens się w to pakować ? budżet na auto to około 30 tyś.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: maureliusz »

Absolutnie nie!
Jedynie po 2011.
Wiem co zaraz napiszą niektórzy...

Prosty test:
1. Okopcona srebrna końcówka?
2. Włóż paluchy do końcówki...mokro?

Uciekaj!

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 677
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: rowerek »

maureliusz pisze:Absolutnie nie!
Jedynie po 2011.
Niekoniecznie. Jak 2009 rok, to jeszcze jest szansa na 1.8 tsi o oznaczeniu BZB i norma emisji spalin Euro 4. Te silniki były całkiem dobre (miałem SII właśnie 1.8 tsi BZB i do momentu sprzedaży przy ~175 tys. km w ogóle nie dolewałem oleju między wymianami i z rozrządem też absolutnie żadnych problemów). Dopiero od 2010 i wejścia silnika o oznaczeniu CDAA zaczęły się masowe fuckupy. Żeby spełnić normę Euro 5 przeprojektowali dolot, zmienili trochę układ smarowania i zmniejszyli trochę ciśnienie oleju w silniku. Wystarczyło, żeby zaczęły się problemy z napinaczami (gorzej pracowały pod zmniejszonym ciśnieniem), czy braniem oleju.
Sprawdź naklejkę na słupku B, tam jest napisane oznaczenie silnika.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: maureliusz »

Ok...chyba że trafi tego... ale chyba prędzej... totka:-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: rezon »

rowerek pisze:
maureliusz pisze:Absolutnie nie!
Jedynie po 2011.
Niekoniecznie. Jak 2009 rok, to jeszcze jest szansa na 1.8 tsi o oznaczeniu BZB i norma emisji spalin Euro 4. Te silniki były całkiem dobre (miałem SII właśnie 1.8 tsi BZB i do momentu sprzedaży przy ~175 tys. km w ogóle nie dolewałem oleju między wymianami i z rozrządem też absolutnie żadnych problemów). Dopiero od 2010 i wejścia silnika o oznaczeniu CDAA zaczęły się masowe fuckupy. Żeby spełnić normę Euro 5 przeprojektowali dolot, zmienili trochę układ smarowania i zmniejszyli trochę ciśnienie oleju w silniku. Wystarczyło, żeby zaczęły się problemy z napinaczami (gorzej pracowały pod zmniejszonym ciśnieniem), czy braniem oleju.
Sprawdź naklejkę na słupku B, tam jest napisane oznaczenie silnika.
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Do BZB też potrafili hektolitry oleju dolewać - na forum OCP było dość dużo wpisów. Być może to Euro 4/5 jest odpowiedzią, a może też kwestia docierania po zakupie? Na pewno super hiper oleje z wymianami co 8kkm nie leczyły tych silników. Był jeden fachowiec leczący olejami, ale przestał dolewać jak wymienił tłoki.
elmander jeśli możesz, to weź ten samochód na test. Zalej olej do kreski, zrób kilkaset km i zobaczysz. Znajomy napalił się na Seata 1.8TSI 2010 z przebiegiem 70kkm, bo podobał mu się mój silnik w Superbie. Lał nawet ponad 1l oleju, sprzedawca wymienił mu turbinę, bo "przepuszcza olej" . Dopiero jak włożył prawie 10kzł w remont silnika - przeróbka tłoków, pierścienie, a przy okazji rozrząd to skończył dolewać między wymianami. Do kwietnia 2012 to loteria. Ja też nie dolewałem w CDAB i EURO5
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
elmander
Posty: 4
Rejestracja: 10 lip 2019, o 16:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Leszek

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: elmander »

no i wpis @maureliusz wyjaśnił temat :-)
@rezon nie no raczej sprzedający nie zgodzi się na taką "jazdę próbną " ;-)

Wiedzę że ponad 3 litrowy silnik w benzynie jest dobry, ale kurcze ekonomicznie to mi się nie kalkuluje :-)

A podpowiedzcie, jeśli by ise uparła przy SII to jaki silnik w "dizlu" wart uwagi na maxx 600- 1000 km miesięcznie ? czy lepiej odpuścić sobie "dizla" ?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: pab567 »

Na takie przebiegi diesel nie ma moim zdaniem sensu.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: rezon »

elmander pisze:no i wpis @maureliusz wyjaśnił temat :-)
@rezon nie no raczej sprzedający nie zgodzi się na taką "jazdę próbną " ;-)

Wiedzę że ponad 3 litrowy silnik w benzynie jest dobry, ale kurcze ekonomicznie to mi się nie kalkuluje :-)

A podpowiedzcie, jeśli by ise uparła przy SII to jaki silnik w "dizlu" wart uwagi na maxx 600- 1000 km miesięcznie ? czy lepiej odpuścić sobie "dizla" ?
nie zgodzi się? to sobie odpuść ten samochód i szukaj egzemplarza po kwietniu 2012 w benzynie. Diesel wcale nie będzie oszczędniejszy przy takich "trasach", zwłaszcza zimą, a tylko potencjalne problemy z DPF i EGR. Kultura pracy TSI jest lepsza niż TDI.
A tak btw to żona wie, że do fotelika w S2 jest bardzo trudno dosięgnąć z przednich foteli? I z tego powodu to nie jest super samochód do wożenia dzieci w fotelikach? Plus jest taki, że nie ma siły, aby kopały w fotel kierowcy, a bagażnik to jest klasą sam dla siebie.
Co do testu rury wydechowej - ją też można ładnie wyczyścić przed sprzedażą. Znajomy z Seatem na co dzień jeździ TIR'em, czasami coś tam naprawia i niby też wiedział, co sprawdzać przy zakupie TSI, a jednak dolewać olej bardzo szybko zaczął. Prawdopodobnie coś było wlane dla uszczelnienia silnika i po kilkuset km przestało działać.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: Big »

Rezon, a znasz sprzedającego który zgodzi się na KILKUSETKILOMETROWY test?? Bo ja takiego sprzedającego również nie znam. Oddałbyś swoje auto nieznajomej osobie na cały dzień żeby w ramach testu przed ewentualnym zakupem przejechała się z Rzeszowa do Lublina i z powrotem (w sumie jakieś 360 km)?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: CLO27 »

Ja bym oddał tylko wpłata całej kwoty pod zastaw :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: maureliusz »

Już pisałem....
Jeden szwagier miał 1.8TSI SUPERB .... zlopal olej.... remont.... ciągły problem ze zmienną fazą rozrządu po...
Drugi miał 2.0 ,TSI A5 ...też brał...remont... pół roku po też brał ale mniej...

Ostatnio był test passata 2015 chyba 2.0TSI i po 150kkm wszystko ok. Ponoć te nowe silniki już naprawili...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: Enriquez »

ano nie naprawili tylko w kolejnej generacji wozu jest kolejna generacja silnika
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: CLO27 »

Coś w tym jest...albo masz farta albo nie, raczej ze wskazaniem na nie...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: MILeq »

Jak chcesz mojego, S2 2014, 1,8TSI+DSG Elegance dopasionego, to się odezwij na priv. Pewnie na jesień będę sprzedawał.
Olej wymieniam co 15kkm i nie bierze. Auto mam od nowości, przejechane mam 124kkm, wszystkie serwisy w ASO.

PS: sorry i dziękuję za reklamę :mrgreen:
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [S2] zakup 1,8 tsi 2009 rok

Post autor: into »

Chyba nie ten budzet.
I'm the man on the silver mountain
ODPOWIEDZ