Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Camillinhio »

Co 17 sekund ;)
Obrazek
zaczo
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: zaczo »

Na niemieckiej stronie cennika jeszcze nie ma, ale już jest konfigurator (oczywiście też zupełnie inny niż ten który spodziewany jest u Nas) a na polskiej stronie...cisza. Tydzień się kończy...Europa już konfiguruje a Polska, która jest liderem w sprzedaży Skody...czeka:/
R90
Posty: 15
Rejestracja: 23 gru 2018, o 14:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Radosław

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: R90 »

U mnie w firmie pod koniec grudnia zamawiali na ten rok około 12 Superbów. Terminy miały być od marca do września (tak kończyły się bieżące leasingi). I mamy już pierwszych poszkodowanych. O ile ja odebrałem miesiąc temu, to kolega który miał mieć odbiór tydzień temu obejdzie się smakiem. Skoda wymówiła zamówienie tłumacząc się, że przekładają wajchę na nowy model. A że ledwo zmieściliśmy się w budżecie to pewnie Ci co nie dostaną Superba będą musieli zadowolić się Octavią.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

zaczo pisze:Na niemieckiej stronie cennika jeszcze nie ma, ale już jest konfigurator (oczywiście też zupełnie inny niż ten który spodziewany jest u Nas) a na polskiej stronie...cisza. Tydzień się kończy...Europa już konfiguruje a Polska, która jest liderem w sprzedaży Skody...czeka:/
Wczoraj w jednym źródle usłyszałem o 30 (!) tygodniu (w co nie chce mi się wierzyć), a w drugim - koniec przyszłego tygodnia, max. początek kolejnego.

Tak czy inaczej też uważam, że kogoś tam nieźle...

PS. Mamy na sali moderatorów? Zastanawiam się kiedy ktoś wreszcie poprawi ten temat na "MY2020" :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

Nie wiem jak to zrobić :/
Częściowo działa :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
zaczo
Posty: 104
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: zaczo »

I dalej cisza z cennikami:( timanfaja obyś nie miał racji z tym 30 tygodniem :( Na placu u mnie w fabryce już coraz więcej zaczyna się pojawiać tych faceliftowych...wyglądają naprawdę znacznie lepiej niż poprzednie (oczywiście moim zdaniem). Nieziemski efekt dają te rozciągnięte światła przeciwmgielne a także te nowe światła LED połączone razem z grilem. Na zywo przód wydaje się taki masywniejszy i nowocześniejszy. A my musimy na to czekać :(
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Z drugiej strony czy te pogrubione chromy na górnej części grilla nie wyglądają teraz gorzej? Ciągle mam dylemat czy L&K (na - chromy, na + wentylacja foteli) czy Sportline (na - brak wentylacji, na + lepszy/ciekawszy wygląd) :)
West
Posty: 189
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: West »

Jak jedziesz, to co na zewnątrz ma mniejsze znaczenie od tego co wewnątrz :-) więc skoro na plus wentylacja.... ja tam nic nie sugeruję... :-)
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

West pisze:Jak jedziesz, to co na zewnątrz ma mniejsze znaczenie od tego co wewnątrz :-) więc skoro na plus wentylacja.... ja tam nic nie sugeruję... :-)
Z drugiej strony wszyscy Alcantare zachwalają... problem w tym, ze ja nie lubię mocnej klimy wiec w obecnym materiałowym stołku jak wsiądę z lekko spoconymi plecami tak samo wysiade, bo klima wieje sobie na 1-2 kreskę, wiec pleców mi nie schłodzi...

Inna sprawa ze testowałem w salonie wentylacje w mocno nagrzanym aucie i przez pierwsze 15 minut było i tak gorąco jak ch... dopiero po tym czasie byłem suchy. No i za L&K wychodzi ok 6-7 tys więcej w „mojej” konfiguracji (owszem, jest pare gratisów typu Canton czy 3-strefowa klima ale i tak bym zbytnio nie korzystał...)

Zreszta podobny dylemat mam z nadwoziem samochodu :D

Przyjmę wszystkie porady ale żeby nie robić offtopa to najchętniej na priv lub w osobnym temacie który rozpocząłem jakiś miesiąc temu :)
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: wyder84 »

Skoda zrobiła prezentację Superba MY2020 dla dziennikarzy. Póki co głównie zagraniczni, ale może Polsce vlogerzy też tam byli i zaraz pojawi się jakiś filmik.

Podsyłam jako ciekawostkę do oglądania https://www.youtube.com/user/rtwingo/videos Na tym kanale mają chyba najwięcej filmików prezentujących L&K SL i Scout oraz jak działają światła.

Na tym filmiku widać szary steel, a w 0:25 Blue race w SL i kilka innych kolorków https://www.youtube.com/watch?v=DgHdVb9oa7U
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Generalnie to są filmy pobrane z oficjalnego press kita Skody ;) https://www.skoda-storyboard.com/en/pre ... it/videos/

Blue race w SL bardzo fajny. A ktoś wie co to za kolor pomiędzy nim a Lava Blue? Quartz? Wpada bardzo w zieleń
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Z nieoficjalnych ciekawostek cennikowych:
- lakier w Sportline tanieje z 1100 zł na 800 zł (w L&K dalej 2700 zł)
- rozbieżne informacja co do ceny pakietu Comfort w SL - jedni mówią 1900, inni 2900 zł
- DCC w SL kosztuje teraz 2800 zł (zamiast 4200 zł poprzednio)
- lekkie podwyżki do wielu opcji, np. Alarm 1200 -> 1300, rolety 700 -> 800, VS 1800 -> 1850, wentylacja 2000 -> 2100, ACC 3000 -> 3100 itp.
- zdaje się, że teraz zamiast SLA w SL trzeba będzie brać pakiet typu: Lane Assist + Side Assist + Rear Traffic, który wyceniono na... 4400 zł... w L&K jest w cenie (tak jak ACC w pakiecie). Do Traffic Jam + emergency dopłata, cokolwiek to jest (versus zwykły ACC)
- Amundsen drożeje o 350 zł

Ogólnie pomimo różnicy w cenie startowej między SL a L&K na poziomie 13450 zł (a z lakierami ponad 15 tys)  "moja" konfiguracja (VC, ACC, DCC, Lane Assist itd) różni się finalnie tylko 6550 zł.

No i dylemat trwa. Zastanawiam się co sprzedam za lepsze pieniądze za 3-5 lat...
Ostatnio zmieniony 3 lip 2019, o 13:38 przez timanfaya, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Camillinhio »

Najlepiej to jakiegoś golfa. Te trzymają ceny ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: Enriquez »

Cenę pomnóż przez 30% i masz wynik.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2020

Post autor: timanfaya »

Enriquez pisze:Cenę pomnóż przez 30% i masz wynik.
Aż tak to nie. Będę teraz sprzedawał poprzedni samochód i sam jestem zdziwiony jak dobrze trzyma cenę (ponad 50% wartości początkowej za 4-letnie auto).
Camillinhio pisze:Najlepiej to jakiegoś golfa. Te trzymają ceny ;)
Tylko podobnie skonfigurowany Golf w 4x4 TSI kosztuje tyle, co Superb, a miejsca w nim "trochę" mniej ;)
ODPOWIEDZ