Superb 3 FL MY2020

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: MILeq »

Ja przymierzam się do 2.0 272KM Style DSG.
Z tego, co wiem, to podwyżka ceny w tej wersji ma być o 6800 zł wobec aktualnego modelu. W standardzie dodatkowo z bajerów (jak już ktoś wspominał) m.in. ledy matrixy, pływające kierunki i szyby dźwiękochłonne. Nie ma na razie wsparcia dealera, które jest w aktualnym cenniku, więc może się okazać, że wyposażenie będzie lepsze, ale za auto trzeba będzie realnie dołożyć ok. 10k - przynajmniej na początku. Później się zobaczy...
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: jal79 »

Oficjalna zapowiedz superba 3 FL
https://m.youtube.com/watch?v=lIYC9bKhfPo
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: yaro_1 »

Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

timanfaya pisze:Od Ambition matrix led i chromowana listwa z tylu. Sportline dostanie w cenie podgrzewanie przednich foteli i dźwiękoszczelne szyby. L&K kamerę cofania. Reszta w Sportline to pierdoły które mnie zbytnio nie interesują (bodajże m.in. lepszy Blind Spot) wiec nie zwracałem uwagi.

Dojdzie nowy kolor (nie pamietam czy tylko dla sportline czy wszyscy) niebieski „sportowy” (nie pamietam nazwy, bodajże race blue). Pomarańczowy dla wersji uterenowionej (wiec widocznie się pojawi). Zgodnie z przewidywaniami pojawi się słabszy 2.0 tsi 190 km. Obecny 2.0 272km będzie droższy w Sportline o wspominane już 4200 zł.

ACC tylko do 210. Jeśli zostanie obecna cena to trochę słabo, bo sam chciałem brać 160...

O drastycznej zmianie wnętrza nic nie słyszałem (jedynie o podsufitce z alcantary dla S/L&K w przyszłości)
Póki co wszystko się sprawdza :)
https://www.facebook.com/skoda/videos/372913993579242/
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

polrob
Posty: 306
Rejestracja: 12 sty 2014, o 19:22
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Lokalizacja: War-Maz

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: polrob »

patrząc na ten lift to wydaje mi się że o ile tył jest raczej na plus ale przód wygląda w mojej ocenie gorzej. Te cienkie światłą przeciwmgielne wyglądają jak nie na miejscu. Może to takie odczucie ze zdjęć ale myślę że nie będzie chętnych do przeróbki obecnych SIII na wersję poliftowe chyba że z uwagi na LEDy
viewtopic.php?f=18&t=7254 - SIII 1.4TSI Szary business
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

polrob pisze:patrząc na ten lift to wydaje mi się że o ile tył jest raczej na plus ale przód wygląda w mojej ocenie gorzej. Te cienkie światłą przeciwmgielne wyglądają jak nie na miejscu. Może to takie odczucie ze zdjęć ale myślę że nie będzie chętnych do przeróbki obecnych SIII na wersję poliftowe chyba że z uwagi na LEDy
Liczę, że w sportline te światła bardziej zginą (brak chromów), bo w tej chwili są faktycznie mocno eksponowane przez "ramki" i jakoś w starym S3 wygląda to po prostu lepiej... :)
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: leszekmw »

dobrze że teraz dali ten duży napis na klapę bo ludzie za cholere nie wiedzieli co to za takie piękne wozy jeżdżą.. :D
no i te przełamania na zderzaku z przodu... :roll:
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: marasmus007 »

Ciekawe czy da się przeszczepić tylne lampy jak to się robiło w S2 kombi po FL ?
Bastrzol
Posty: 24
Rejestracja: 16 lis 2018, o 10:31
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: Bastrzol »

marasmus007 pisze:Ciekawe czy da się przeszczepić tylne lampy jak to się robiło w S2 kombi po FL ?
Tez mnie to zastanawia, w sumie przednie też fajne :)
Awatar użytkownika
JacekRS
Posty: 1420
Rejestracja: 18 gru 2016, o 16:24
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
Imię: Jacek
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: JacekRS »

W tylnych lampach jeżeli tylko bryła zewnętrzna została zachowana z przedlifta to na pewno się da.
Przód to już więcej dłubaniny, bo zderzak trzeba zmienić, co za tym idzie wszystkie kratki, halogeny i atrapę, a i nie wiadomo czy nie przygrali w ch00ja z błotnikami albo maską :)
marasmus007
Posty: 946
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: marasmus007 »

JacekRS pisze:W tylnych lampach jeżeli tylko bryła zewnętrzna została zachowana z przedlifta to na pewno się da.
Przód to już więcej dłubaniny, bo zderzak trzeba zmienić, co za tym idzie wszystkie kratki, halogeny i atrapę, a i nie wiadomo czy nie przygrali w ch00ja z błotnikami albo maską :)
W S2 kombi jak żarówki były zastępowane przez LED , trzeba było BCM wymienić i wszystko zakodować. W przypadku lamp S3 FL też wylatują wszystkie żarówki , ale chyba lepiej aby w tym temacie może głos zabrał Enriquez , gdyż on był specem od akcji wymiany.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: timanfaya »

Tu wszystkie zdjęcia: https://www.skoda-storyboard.com/en/images
Niespodzianek raczej brak. Trochę śmieszne, że na oficjalnych fotkach prasowych pokazali sportlina w wersji... kombi. Inna sprawa, że "zwykłe" kombi z chromem do mnie bardziej przemawia, niż liftback (w sportline jest OK). No nic - czekamy na cenniki i trzeba będzie zamawiać... oby infotainment miał bezprzewodowy AA/CarPlay ;)
Awatar użytkownika
wyder84
Posty: 118
Rejestracja: 5 lut 2019, o 01:34
Samochód: Superb III
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: wyder84 »

MI3 bezprzewodowe takie jak w Scali będzie, ale dopiero od maja 2020 r. tak samo jak hybryda i sporo innych rzeczy: 360 view, trailer assist, lepszy blind spot detect, podsufitka z alcantary.

Mnie bardzo ucieszyła opcja wysuwanej części podudzia w fotelu kierowcy oraz fakt, że listwa na tylnej klapie w SL jest czarna.

W tym momencie jest blokada u dilerów w zamawianiu Superbów. Według info od importera cenniki miały już być kombinatoryka też, opcja zamawiania od początku czerwca, a póki co nic nie ruszyło. Może być tak, że najpierw zaspokoją Czechy, Niemcy dopiero Polska, finalnie samochód będzie w listopadzie. Tak jak to już się Polska prasa rozpisuje o IV kw.
Zacznę poważniej rozważać Passata w R line Special Edition
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Superb 3 FL MY2019

Post autor: leszekmw »

jakoś tak koreańsko ten przód wygląda..troche przekombinowany..
ODPOWIEDZ