S2 gaśnie przy wciśnięciu hamulca. Potem nie odpala...

czijzes
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2019, o 13:59
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)

S2 gaśnie przy wciśnięciu hamulca. Potem nie odpala...

Post autor: czijzes »

Panowie, S2 po lifcie 1.6tdi start/stop.
Problem z odpalaniem powiązany jest z hamulcem a dokładnie światłami stopu. Co jakiś czas przy próbie odpalenia robi się zwarcie i przy próbie kręcenia gasną wszystkie kontrolki - objawy jak przy wyładowanym akumulatorze. Doszedł jeszcze jeden objaw - auto jak odpalić to gaśnie przy wciśnięciu hamulca i nie świecą wtedy światła stopu. Dzieje się to nieregularne. Raz jest ok, raz nie odpali a raz odpali i gaśnie przy wciśnięciu hamulca. Gdy już wystąpi problem wciśnięcie hamulca przygasza stacyjkę i radio. Jakby prąd odcinało - zwarcie jakieś. Tutaj film jak to wygląda: https://youtu.be/SzXBfFcDX8o

Elektryk sprawdził wszystkie moduły, komputer nic nie pokazuje. Czujnik hamulca sprawdzone. Nic nie jest zalane i zawilgocone.

Może jakieś pomysły? Kable gdzie przy lampach przetarte? 3 stop?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: S2 gaśnie przy wciśnięciu hamulca. Potem nie odpala...

Post autor: Sebastian_M26 »

Gdzieś to już czytałem
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1809
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: S2 gaśnie przy wciśnięciu hamulca. Potem nie odpala...

Post autor: marioti »

no właśnie ja też... czy to nie był jakiś kabel przeżarty przez kunę?... aaa czekaj czekaj.... TUTAJ to było

qurcze, dziwna sprawa, coś ewidentnie robi zwarcie
ODPOWIEDZ