Wymiana żarówek - SII

Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

YOGI3000 pisze:Z taką samą reakcją spotykam się u importerów towaru z chin którzy handlują nim w Polsce :D

Pierwsze z brzegu
znajdź 5 różnic jakie zauważysz po montażu np do oświetlenia bagażnika
oprócz tego że z portfela ubyło 5x tyle

http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-T10-LE ... 00k-NC/287

http://www.aliexpress.com/item/10pcs-lo ... 8f415979e8

a to jest typowa reakcja i porównanie osób którzy z braku elementarnej wiedzy moga polegać tylko na oczach, a nawet w tym przypadki nie potrafią zauważyć subtelnych róznic i wyciągać wniosków jak te różnice w konstrukcji moga wpływac na działanie produktu. Bo przeciez nigdy obu rzeczy w ręku nie trzymal, bo po co....
Chcesz 5 różnic ?

1. montaż smd vs lutowanie ręczne oraz mostki które zapewaniają detekcje polaryzacji
2. 4 dzielniki napiecia vs 2 (co generuje cieplo i ogranicza trwałość)
3. na 99% Inne jakościowo 5050 a wiec inna jasność... ale to musialbym odpalic ten super produkt....
4. prawa konsumenckie gwantowane przez EU + gwarancja na terenie EU
5. trwałość potwierdzona renomą sprzedawcy który jest na rynku od lat i nie zniknie dnia następnego...
6.Podatki w PL, rachunek, faktura.... cos ci to mówi ?

itp itd.... żeby poznac roznice trzeba miec troche doświadczenia i móc odpalić jedną i drugą obok siebie. Jak to kiedys napisal jeden z klientów....niektóre tanie z Ali tym moim to mogą co najwyzej asystować - inna jasnosć, inna trwałosc etc etc


Szczerze mowiac nie chce mi sie juz z toba gadać, nie dośc ze elektronicznie jestes noga to jeszcze masz tak ograniczone horyzonty że jak dziecko sprowadzasz dyskusje do porównywania produktu z obrazka ( bo o tym zeby sie trzymac meritum juz dawno nie ma mowy - rezystorki helllou !?! ) co jest idiotyzmem samym w sobie, gdyz wielu rzeczy na foto zwyczajnie nie widac i a i to przy zalozeniu ze opis z aliexpressu jes prawdziwy (bo tam przeciez wiarygodność opisu jest cnotą)

Kolejne dziecko aliexpressu. Oby kiedys ci szefo powiedzial ze od dzis bedziesz robil za miske ryzu, jak ten koleś co klepal tą żaróweczke za dolara zebys mial tanio. Rownie dobrze moglbys zadac pytanie - znajdź 5 róznic miedzy pracą który ty wykonujesz a a kims innym kto potrafi zrobic cos podobnie, na czarno i byle jak.... wystarczajaco obrazowo ?

Chcesz tani ryżowy produkt ? na allegro kupisz za pare złotych - kup tam - przynajmniej zostawisz pare złotych u PL przedsięborcy....

ps
co ty robisz z Superbem ? Sssan Young wypada duzo taniej. Hmmm, nie to samo ? I jednak zadajesz podobne absurdalne pytania wyzej.....

EOT
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: YOGI3000 »

he he he
Lec, z całym szacunkiem nie wątpię że nie masz wiedzy i w to że masz w tym temacie większą ode mnie ale nie o to pytałem i nie o takie różnice prosiłem.
Przypomnę:"znajdź 5 różnic jakie zauważysz po montażu np do oświetlenia bagażnika"

I proszę Was panowie wyluzujcie troszkę i zejdźcie co niektórzy na ziemie.
Głownie rozchodzi się o żarówki do oświetlenia bagażnika, rejestracji, nóg itp.
Czy tam jest ważne czy jest 100lm czy 110?
Czy w bagażniku żarówki świecą zawsze gdy auto jest użytkowane czy tylko gdy się otworzy bagażnik? Tu kwestia tego że generują za dużo ciepła. Zdążą przez 10s gdy wsiadasz?
Na ali są sprzedawcy od 2, 3, 5 lat i jakoś nie znikają z rynku.
Gwarancja często jest, wiem z własnego doświadczenia.
Nie porównuje przecież najtańszego ksenonu za 20zł do ksenonu ori np osram za 500zł. Bo tu będzie jakość widoczna na drodze co wpływa na bezpieczeństwo. Ale żarówki które widać tylko w nocy i to podczas wsiadania/ wysiadania?
Jak widać głownie chyba się tylko rozchodzi o pkt6.
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: YOGI3000 »

lec pisze: Oby kiedys ci szefo powiedzial ze od dzis bedziesz robil za miske ryzu, jak ten koleś co klepal tą żaróweczke za dolara zebys mial tanio. Rownie dobrze moglbys zadac pytanie - znajdź 5 róznic miedzy pracą który ty wykonujesz a a kims innym kto potrafi zrobic cos podobnie, na czarno i byle jak.... wystarczajaco obrazowo ?

Chcesz tani ryżowy produkt ? na allegro kupisz za pare złotych - kup tam - przynajmniej zostawisz pare złotych u PL przedsięborcy....


EOT
Aha jeszcze jedno
Lec obiecuj że już nigdy nic nie kupisz co jest MADE IN CHINA
A wszystko co masz już w domu wyrzucisz do śmietnika.


http://sklep.motohid.pl/pl/p/Palnik-Xen ... 2-szt/2378
Gwarancja rozruchowa??
A na poprzednie LEDy Gwarancja 2 miesiące rozruchowe
helllou !?!
lec pisze:
4. prawa konsumenckie gwantowane przez EU + gwarancja na terenie EU
5. trwałość potwierdzona renomą sprzedawcy który jest na rynku od lat i nie zniknie dnia następnego...

EOT
Ostatnio zmieniony 1 kwie 2019, o 10:40 przez YOGI3000, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

Stary, ja już cie zEOT'owalem wiec nie produkuj sie bo nie mam zamiaru sie juz tego odnosić. Dodam tylko że w przypadku bagażnika też blądzisz i kazdy kolejny dopisek potwiedza braki niestety - nawet z wiedzy na temat tego kim jest gwarant w PL prawnie (to odnośnie palników BOSMY)...., jednakże limit darmowej wiedzy wyczerpales. Milego dnia.
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: YOGI3000 »

lec pisze:Stary, ja już cie zEOT'owalem wiec nie produkuj sie bo nie mam zamiaru sie juz tego odnosić. Dodam tylko że w przypadku bagażnika też blądzisz i kazdy kolejny dopisek potwiedza braki niestety - nawet z wiedzy na temat tego kim jest gwarant w PL prawie (to odnośnie palników BOSMY)...., jednakże limit darmowej wiedzy wyczerpales. Milego dnia.
Gwarant w PL?
Jest chyba taka ustawa z dnia 27 lipca 2002 r., coś o tym wiem.
Jak nie chcesz to nie musisz już za darmo odpowiadać na moje pytania.
Piszę to dla potomnych, którzy może jeszcze tego nie rozumieją.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

Bosma to taka firma obecna na PL rynku, nie wiem co to ma wspolnego z Chinami.... . Masz uwagi co do gwarancji na ich palniki - pisz do BOSMA Group Polska. Bo jej nie dają, wogóle. Ja daje od siebie rozruchową na te palniki, zebys nie zostal z niczym w razie "w" , i biore to na klate bo Bosma mi ich nie wymieni. Teraz to jasne ? ...ale oprócz tego masz jeszcze cos takiego jak rękojmia, cos czym twój aliexpressowy przyjaciel nie musi sie przejmowac.

FEOT bo naprawdę szkoda wiecej czasu...
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: YOGI3000 »

Ok, dobrze, zrozumiałem.
Chciałbym więc wyrazić swoją opinie, a mogę bo żyjemy w wolnym kraju, żeby każdy mógł z tego wyciągnąć wnioski i dokonać własnego wyboru. Jeśli zadam jakieś pytanie to nie będzie pytanie do Ciebie lec, tzn bynajmniej nie oczekuję od Ciebie odpowiedzi, limit przecież wyczerpałem.
Wracając do sprawy i kontynuując jakość żarówek led z ali.
Jeśli chodzi o gwarancję to jest jak w Polsce, jak się kupi od sprawdzonego sprzedawcy to często piszą że jest 1 rok. Ja z doświadczenia mogę napisać że kilka produktów już reklamowałem. Zwykle sprawa kończyła się tak że sprzedawca wysyłał paczkę za darmo jeszcze raz. Proponowali też zwrot kasy. Jak widać we wcześniejszej odpowiedzi wysłałem link do żarówki led którą można kupić w PL, sprzedawca napisał że gwarancja jest rozruchowa. Chociaż wg prawa na wszystko powinno być 2 lata. Nie wiem jak to by było w praktyce np po 6 miesiącach. Nie będę dywagował.
Ostatni mój zakup to żarówki do superb.
Np pozycyjne przód wybrałem taką z 10szt led 5630 - koszt niecałe 4zł za 2 sztuki
nie znam się ale wyglądała ładnie na zdjęciu to wziąłem
w PL sama wysyłka była by droższa a koszt jednej żarówki, wyglądającej bardzo podobnie, gdzieś na jednej ze stron sprzedających masę takich żarówek to ponad 20zł
więc rachunek na razie wygląda tak: PRC-4zł vs PL-40zł+kw10zł
kupiłem też takie jednostronne do wnętrza ok 3,50zł/sztukę
gdy zamontuje dam znać jakie efekty, a jak ktoś będzie chciał info jak z żywotnością to jeśli nie będę się odzywał w tym temacie to proszę o przypomnienie.
Oczywiście zdobytą wiedze na ten temat przekazuje bezpłatnie 8-)
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: CLO27 »

Miałem tanie gufniane wytrzymały maks 3 miechy od leca mam wszystkie prawie i działają już 2 rok, dla mnie to ważne inny lubi się pierdzielić za 10zł, nie mam na to czasu po prostu...zobaczymy jak przyjdzie komuś wymieniać kierunki z przodu co kilka miechów...miłej zabawy :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: lec »

YOGI3000 pisze:sprzedawca napisał że gwarancja jest rozruchowa. Chociaż wg prawa na wszystko powinno być 2 lata. Nie wiem jak to by było w praktyce np po 6 miesiącach. Nie będę dywagował.
gwarancja tj świadczenie dobrowolne gwaranta. Równie dobrze może być produkt bez żadnej gwarancji - wogóle. Czyli mogę oferowac produkt (lub usługę) bez żadnej gwarancji. A tobie to sie cos pomylilo z rękojmią, bo 2 lata tj na rękojmie właśnie ustawowo czyli na wady ukryte. I i tu tez są pewne wyłączenia (np dla firm).... a pare postów wyżej pisaleś że wiesz o co chodzi (bo wygooglowales sobie ustawe). Najwyraźniej nie wiesz.

Post gratis - jak każdy który pokazuje jak bardzo się mylisz.
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13595
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: Enriquez »

Proponuję już kończyć tego ping-ponga.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

CLO27 - nie ma reguły, u mnie w kurze (lusterka, klapa, światełka do czytania przód i tył, lampki na nogi, lampki pod słonecznikami, lampka w schowku, oraz dzienne), od prawie roku siedzą tanie z ali.. i żadnych problemów
np. W5W kupowałem coś po 3,8zł, a dzienne p21W płaciłem ok 47zł za parę.

W starym seacie, całe wnętrze mam na tanich chinolach z naszego allegro
Całość kosztowała mnie ok. 80zł. bo brałem na zapas, i chyba niepotrzebnie bo przez prawie 3-lata spaliła się jedna (C5W canbus na 6szt 5630)

Co do reklamacji z ali... kupiłem na zapas dzienne, miały być na led-ach 3030, a żarówka przyszła na 2835, spór na ali, i całkowity zwrot kasy. W innej przesyłce, od razu jedna była uwalona, wysyłka na koszt sprzedawcy, bez problemu. Przy przesyłce Aliexpress standart shipning czas oczekiwania w moim przypadku nigdy nie przekroczył 3-tyg.
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: YOGI3000 »

Enriquez pisze:Proponuję już kończyć tego ping-ponga.
Potwierdzam
o czym też pisałem wcześniej
marioti pisze:CLO27 - nie ma reguły, u mnie w kurze (lusterka, klapa, światełka do czytania przód i tył, lampki na nogi, lampki pod słonecznikami, lampka w schowku, oraz dzienne), od prawie roku siedzą tanie z ali.. i żadnych problemów
np. W5W kupowałem coś po 3,8zł, a dzienne p21W płaciłem ok 47zł za parę.

W starym seacie, całe wnętrze mam na tanich chinolach z naszego allegro
Całość kosztowała mnie ok. 80zł. bo brałem na zapas, i chyba niepotrzebnie bo przez prawie 3-lata spaliła się jedna (C5W canbus na 6szt 5630)

Co do reklamacji z ali... kupiłem na zapas dzienne, miały być na led-ach 3030, a żarówka przyszła na 2835, spór na ali, i całkowity zwrot kasy. W innej przesyłce, od razu jedna była uwalona, wysyłka na koszt sprzedawcy, bez problemu. Przy przesyłce Aliexpress standart shipning czas oczekiwania w moim przypadku nigdy nie przekroczył 3-tyg.
świetny feedback
jak widać można
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: sxc »

Polecam w lusterkach użycie W5W T10 LED 8xSMD 2S 3030 Osram biała 5500k NP Canbus http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-T10-LE ... anbus/2100

Jeśli chciałby ktoś tę żarówkę do środka to odradzam, jest za mocna.

Obrazek
Prawa strona z LEDem, lewa strona żarówka standardowa.

Obrazek
Obydwie z ledem.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1815
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: marioti »

sxc - lub tańszy, może nieco gorszy, zamiennik link
YOGI3000
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, o 22:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Wymiana żarówek - SII

Post autor: YOGI3000 »

marioti pisze:sxc - lub tańszy, może nieco gorszy, zamiennik link
ok 9zł
a te co wysłał sxc 32zł+przesyłka
tylko pytanie, rozbierałem kiedyś lustro ale nie pamiętam
Nie będzie lepiej jak się kupi jednostronną?
ODPOWIEDZ