Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Ad6
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Post autor: Ad6 »

Obrazek

Usługa serwisowa DSG wykonana w ASO bez oleju i filtra (zakupiłem osobiście gdzie indziej)
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Post autor: Carlito »

A z ciekawości - pamiętasz ile płaciłeś za olej i filtr?
Ad6
Posty: 57
Rejestracja: 28 lip 2018, o 15:27
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Śląsk

Re: Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Post autor: Ad6 »

270zl z wysyłką jak pamiętam oferta dalej widnieje zresztą na olx
igorw
Posty: 168
Rejestracja: 11 sie 2014, o 10:37
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Imię: Igor
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Post autor: igorw »

Carlito - byłem jeszcze kiedyś w Auto Babicach ale po znajomości dostałem z kolei rabat na części (robiłem wymianę oleju w Haldex). Ogólnie koszty nie powalają ale jak mam coś większego to robię "u swoich". No i czasem ASO chce wymieniać bo tak mają w instrukcji a naprawa jest możliwa. Ale to zależy od serwisu bo z poprzednią 3.6 byłem na Farbiarskiej z hałasującą DSG to powiedzieli, że oni podejmą się wymiany łożysk mimo, że Skoda tego nie przewiduje. Za to lubię Skodę ;) szerokości. To nie były łożyska w DSG ale to inna historia ;)
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Post autor: Carlito »

Dzięki za info Panowie, ja bazowałem tylko na 1 serwisie i cena nie zachęcała, a do tego nie chciało mi się tracić pół dnia, więc dałem sobie spokój.
Na przyszłość dobrze wiedzieć, gdzie pytać.
ruferzyk
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2019, o 18:59
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)

Re: Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Post autor: ruferzyk »

Jeżdżę 3,6 V6 od roku SIIFL kombi. Mocy mogło by być troszkę więcej, ale nie ma na co narzekać, skrzynia DSG chodzi rewelacyjnie, miejsca w środku w pip- dzieciarnia się zgubi z tyłu. Bak mógł by być większy, nie wiem jak koledzy ale u mnie max zasięg to 400-450km, do 500 nigdy nie udało mi się dojść a zrobiłem już 20tys km. Silnik przy pracy "klika" - taki charakterystyczny dźwięk tej jednostki jak się przed maską stoi-na początku myślałem że to jakaś usterka, w środku tego nie słychać-tylko piękny dźwięk V6. Nie wiem jak koledzy ale ja nie przepadam za trybem sport, jakoś wtedy takie nerwowe jest auto (wolę spokojny Drive). Usterek do tej pory nie miałem a na liczniku mam 250tys km. Wymieniam olej i filtry co 10kkm. Auto wygodne, dużo miejsca w środku, no ale nie przegonisz tym Audi rs3-sprawdzone. Wolnossąca jednostka jest rewelacyjna. Spalanie na mieście ok 12l, na trasie 80-140km/h średnia ok 9-11 zależy jak się jedzie, no a jak sie go podociska to i 20 można zrobić na mieście, ale na tempomacie przy 140km/h mam 11l/100km-jak na 3,6 to chyba nieźle. Zresztą kto przy takim aucie przejmuje się spalaniem-pali ile się wleje. Wentylacja siedzeń mogła by lepiej działać, nie to żeby mi sie ostro dupa pociła, ale jakoś tak tej wentylacji super nie odczuwam. Chyba nie mam więcej do dodania.

Ps. miałem problem z drżeniem kierownicy w zakresie 120-140km/h, najbardziej przy 130. Okazało się, że jak kupiłem proste felgi i pojechałem na wyważenie na maszynie HUNTER z testem drogowym to wszystko magicznie ustąpiło, jedzie jak po stole.
maureliusz
Posty: 1880
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Silnik 3,6 co o nim wiecie.

Post autor: maureliusz »

To moje marzenie...3,6.. buuu

No i brawo za Huntera...bo zawszę mogłeś pół zawiechy zmienić;-)

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
ODPOWIEDZ