Skrzynia Tiptronic usterka?

Awatar użytkownika
beck
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2019, o 12:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: beck »

witam,
przedwczoraj miałem taką sytuację : rano odpalam auto, ruszam, jadę ... po kilku km jazdy skrzynia przestała zmieniac biegi, po prostu się zablokowała, zapaliły się wszystkie opcje PRND432 (zamiast tylko D, bo jazda do przodu), auto normalnie reagowało na dodawanie gazu, 100 km/h obroty ok. 3 tys., cały czas jechało.. przerzucilem dźwignię na +/- i próbowałem zmieniac biegi "ręcznie", ale też nie działało...
zatrzymałem się na najbliższej stacji, zgasiłem silnik, po chwili włączyłem zaplon, silnik odpalił i już wszystko było okej, skrzynia pracowała normalnie i pracuje nadal...

pytanie : czy już zacząc się marwic jakims grubym wydatkiem? czy po prostu jechac skasowac błędy do elektronika i się nie przejmowac?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: piotraskbw »

Zamiast jechać kasować błędy i wydać 100 zł, zamów sobie na alledrogo kabelek vag kkl do tego na chomiku znajdziesz vagcom 311-2 za 50 zł masz komplet do czytania błędów i robienia innych "magicznych" rzeczy ;)

Co do tego czy to może jakaś usterka, ciężko powiedzieć, mogło mu się przez chwilę coś pomerdać a może coś zaczyna się dziać. Odczytasz błędy to zobaczymy :)
Rozumiem że olej zmieniany co 60 000 :twisted:
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
beck
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2019, o 12:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: beck »

wszystkie smary i oleje pilnowane ... ok, poobserwuje, dzięki

p.s. cos takiego? https://allegro.pl/oferta/interfejs-vag ... 7787302019
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: piotraskbw »

Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
beck
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2019, o 12:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: beck »

przeglądam linki tam wszędzie napisane, że " Interfejs obsługuje wszystkie modele grupy VAG w latach 1992-2004 (diagnostyka po linii K) , SKODA SEAT AUDI VOLKSWAGEN FORD GALAXY (VAG 1.9 TDI), a także inne samochody zgodne z OBD2/EOBD2 .."

a moja skoda rocznik 2005 ... nada sie to?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: piotraskbw »

Twoja skoda to tak naprawdę passat b5 FL produkowany w latach 2000-2005 :twisted:

Jakby się nie nadawało to bym nie podawał linka ;)
Masz podany pełen przedział cenowy do "domowych zastosowań".

Kablami KKL ogarniesz swoje auto, ale nowszego konstrukcyjnie już nie.
Kable KKL działają z programem VAG-COM, wersja 311 jest super stabilna ale po angielsku, wersja 409 jest po polsku ale mniej stabilna.

Kablem HEX+CAN ogarniesz wszystko co wyjechało z fabryki do 2018r.
Do niego jest program VCDS który ma także podpowiedzi odpowiednich wartości w adaptacjach i kodowaniach sterowników (VAG-COM tego nie ma).
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
beck
Posty: 19
Rejestracja: 7 mar 2019, o 12:38
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: beck »

ok, dzięki ..
michok
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2019, o 17:50
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 140/320
Imię: Michał

Re: Skrzynia Tiptronic usterka?

Post autor: michok »

teraz juz vcds lite jest dostepny za free i pozwala ogarnac sporo rzeczy. Do tego jest darmowy ;)
ODPOWIEDZ