VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5802
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Post autor: pab567 »

Nie tak - się pyta co szanowni modowie piją :)
woodoo
Posty: 30
Rejestracja: 16 lis 2016, o 20:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Aktualnie: Green Active 2014
Lokalizacja: Wrocław

Re: VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Post autor: woodoo »

chętnie, no to co piją? pytanie raczej retoryczne bo np do Wawy mam kawałek drogi z Wrocka.

tak na poważnie jeszcze raz - to gdzie można zdobyć brakujące w VCDSie pliki .ROD i dane ASAM?
brakuje mi następujących:

EV_16TDI02013L906023PR 003004 (VW36*) tego wcale nie ma nawet w najnowszej wersji VCDS
EV_ACManueBHWV36X A01010 (VW36*) taki rod można znaleźć ale bez A01010
EV_Immo_DUS_VDD_RM09 A03710 (VW36*) dziwne że prog żąda "_DUS_" nie UDS który istnieje!

to wyświetla się na zakończenie skanu.
w ostatniej wersji 16.8.3. od ross tech też nie znalazłem plików
i dlaczego VCDS nie łączy mnie ze sterownikiem komfortu? mimo, że w skanie pokazuje O błędów.

Pozdrawiam Włodek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Post autor: Enriquez »

Bo nie ma takiego modułu.
Jak nie ma etykiet w oryginale, to spodziewasz się że będą w chińskim klonie? Pobudka!
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
max190
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2015, o 23:34
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Post autor: max190 »

Witam

Podepnę się pod temat.

Mój superb stoi obecnie u Mechanika. Wymieniony kompletny rozrząd i wtryskiwacze. Nie chcę się zagłębiać w cała historię ale samochód stoi u Mechanika już tydzień i, że tak się wyrażę zbliżamy się do szczęśliwego finału. Z małym zastrzeżeniem. W między czasie jak samochód stał odpinany był sterownik znajdujący się w podszybiu. Wczoraj byłem sprawdzić postępy prac i zauważyłem małą pierdołę, która mnie zaniepokoiła. Do tej pory otwieranie szyb działało w ten sposób, że otwarcie szyby wymagało jednokrotnego wciśnięcia przycisku i szyba się sama opuszczała. Teraz jest tak, że aby opuścić (czy też podnieść) szybę to ten przycisk trzeba trzymać cały czas.
Poszperałem w necie i wyczytałem, że odpięcie sterownika od zasilania może spowodować, że utraci kodowania. Teraz moje pytanie. Czy ten sterownik mógł się w jakiś sposób rozkodować? Jeśli tak to jak sprawdzić w jakim zakresie się rozkodował? Czy po numerze sterownika można gdzieś wyszukać jakie kodowania miał oryginalnie? Generalnie samochód jeździ, nie ma żadnych błędów. Jutro będę go odbierał więc sprawdzę czy inne rzeczy działają (np. otwieranie/zamykanie szyb i składanie lusterek z pilota, ryglowanie drzwi po przekroczeniu prędkości, doświetlanie zakrętów, funkcja corner itp.).

Czy jest w ogóle czym się martwić? Czy jakieś istotne funkcje samochodu (jak np. jakieś systemy bezpieczeństwa) mogły się rozkodować?

Może to głupie pytania ale jestem kompletnym laikiem w kwestii obsługi vcdsa.

Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Post autor: Enriquez »

Wystarczy przejechać szybą z góry na dół i przytrzymać guzik chwilę. To samo z jazdą do góry i po temacie. Vcds ci niepotrzebny do tego.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
max190
Posty: 16
Rejestracja: 24 lip 2015, o 23:34
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Post autor: max190 »

@Enriquez Dzięki za odpowiedź.

A czy jakieś kodowania mogły się pozmieniać przez to, że sterownik był odłączony od zasilania?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: VCDS -jak odtworzyć utracone kodowania?

Post autor: Enriquez »

Jeżeli odepniesz licznik i w tym czasie przekręcisz kluczyk, to skasuje się kodowanie ABS. I wtedy jest problem.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ