Pomoc w wyborze silnika

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Turtlesck
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2019, o 03:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Kuba

Pomoc w wyborze silnika

Post autor: Turtlesck »

Witam Wszystkich.
Jako że nadszedł czas zmiany samochodu na większy i nowszy moją uwage przykuł nowy Superb w wersji kombi najlepiej.
I tu w mojej glowie zrodziło się pytanie odnośnie silnika, a mianowicie interesuje mnie 2.0 diesel w automacie wiec DSG wchodzi w gre przeczytałem juz sporą część tego forum i jakieś osady wiedzy zostaly w mojej głowie. Jednak nie znalazlem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Interesowała mnie wersja 190KM z napedem na cztery koła ale cały czas sie zastanawiam czy potrzebuje takiego napędu. Oczywiście fajnie by bylo miec 4x4. Znalazłem kilka wersji 150konnych ale wydaje mi sie że bedzie to za mało dla mnie. Jeśli chodzi o moj tryb jazdy to w wiekszości jest to jazda po mieście ale zdarzają mi sie dłuższe trasy. Generalnie interesuje mnie superb od 2016r w werjsi L&K. Więc czy powinienem zwracac uwage na coś szczególnego przy oglądaniu tego samochodu.
Wydaje mi się że nie ma takiego tematu wiec zakladam nowy.
Z góry dzięki za pomoc.
pozdro 600
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: West »

Głównie po mieście = benzyna 1.5 150KM.
Chyba najlepszy stosunek ceny do kultury i kosztów utrzymania.

Ale to tylko moje zdanie...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: orlik »

Moje też.
Turtlesck
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2019, o 03:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Kuba

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: Turtlesck »

Dzieki za opdowiedz ale wersja wyposazenia jaka mnie interesuje to L&K wiec nie wydaje mi sie ze robili takie na silniku ktory zaproponowales. Po za tym 3-4 razy w roku bedzie mi wypadal wyjazd do PL(mieszkam w Londynie) wiec nie wydaje mi sie ze 1.5 spelni tu role...
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: West »

...a czego nie ma Style (doposażony) co ma L&K...? Musisz ocenić na jakim wyposażeniu Ci najbardziej zależy...

Konfigurator odpalamy i się bawimy... :) zrobisz jak uważasz... :)

Nie wiem o jakiej roli piszesz ale przecież ta benzyna do PL dojedzie... :) Patrząc na spalanie hmmm w mieście będzie pewnie na tym samym poziomie, a co do trasy się nie wypowiadam (poczytaj wątek o spalaniu). W mojej ocenie ta benzyna lepiej zniesie miasto niż "gnojówka".
kleofas
Posty: 356
Rejestracja: 22 lis 2016, o 23:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: kleofas »

skoro wiesz co chcesz to po chuj pytasz? żeby tylko utwierdzić się we własnym wyborze?
brylek
Posty: 91
Rejestracja: 1 gru 2015, o 13:36
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: brylek »

1,5 benzyna z pasazerami i bagażem to w trasie porażka. Choćby dla takich 3-4 wyjazdów w roku bym superba z takim silnikiem nie kupil
Turtlesck
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2019, o 03:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Kuba

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: Turtlesck »

Dlatego ja pytam o 2.0 tylko z tego co do tej pory sie dowiedzialem to jest silnik 150 konny i 190 konny i ten 190 z napedem 4x4 i teraz ktory jest mniej awaryjny czy sa jakies roznice pomiedzy 190 z napedem na przod czy tylko inne przeniesienie na naped tak wiem w 190 jest dodane addblue czy to sie wiaze z ukladem z ktory sprawia jakies problemy? A Tty kleofas sklei lepiej dupe i jedz na weekend po sloiki do domu na wies;) jak nie masz nic konstruktywnego do napisania to sie nie udzielaj forumowy napinaczu...
jal79
Posty: 59
Rejestracja: 23 lut 2015, o 12:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: jal79 »

Jezdze S3 2.0 TDI DSG w miescie od 6 miesiecy i nic sie nie dzieje. Wypalania odbywaja sie w miescie co 300-500 km.
ZetJot
Posty: 11
Rejestracja: 18 lut 2019, o 08:56
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Niemce

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: ZetJot »

przy takich dylematach to brałbym 190KM i 4x4 , a popsuć może się wszystko
heretic
Posty: 38
Rejestracja: 12 lip 2013, o 19:31
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: heretic »

Jechałem 1.4 150km i 2.0 4x4 190km w trasie z 1-2 osobami na pokładzie i oba podobnie (nie) jadą, więc jeśli głównie do miasta to brałbym benzynę. Tylko jak dla mnie auto tej wielkości to musi mieć min te 300km, dla kogo innego to pewnie i superb 1.4 125km byłby całkiem żwawy :P
Jak już musisz mieć diesla bo pojemność poniżej 2l nie do przełknięcia i martwisz się o ew. usterki to odrzuć to co może generować dodatkowe usterki i koszta czyli 4x4, DSG i adblue, więc zostaje 2.0 150km z manualem.
No i komentarz o wsi trochę słaby, czasem lepiej zignorować ;)
Wosho
Posty: 118
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: Wosho »

Tutaj taka atmosfera jest trzeba sie przyzwczaic..
Jesli nie musisz zapierd.. to 1.5 Ci wystarczy.
Wszystko zalezy z czego sie kto przesiada i jak szybko jezdzi.
West
Posty: 186
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: West »

heretic pisze:martwisz się o ew. usterki to odrzuć to co może generować dodatkowe usterki i koszta czyli 4x4, DSG i adblue, więc zostaje 2.0 150km z manualem.
Patrząc z tej perspektywy to bym nie brał L&K bo ta cała elektronika może się przecież popsuć.. za chwilę będzie problem, że reflektory się nie podnoszą, że panel nawigacji się palcuje.. że skóra się przeciera i pęka itd., itd.. w tej sytuacji to tylko wersja Active bo ma najmniej wszystkiego co może się popsuć... tylko czy o to chodzi? :)

Jak chce diesela, to niech bierze diesela, ale niech to będzie 190KM w DSG (bo miasto) i w 4x4 (bo miasto - skoro ma się włączać do ruchu to dobrze by miał lepszą trakcje szczególnie na mokrym). Tak jak ktoś tu powiedział - popsuć się może wszystko niezależnie od wersji i nie patrzył bym przez ten pryzmat bo po coś jest rozszerzona gwarancja...

Choć moje zdanie jest niezmienne - przy tych kryteriach benzynka jest wystarczająca... ;)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: Big »

Jeżeli ma to być "... w większości jazda po mieście..." to po co ci diesel? Diesle do miasta to dość kiepski pomysł. Te silniki pokazują swoje zalety na długich trasach, w mieście raczej pokazują bardziej swoje wady niż zalety.
Jest tylko jeden problem. O ile dobrze pamiętam to wersja wyposażenia L&K, a piszesz ze tylko taka Cię interesuje, nie była dostępna w roku 2016 z silnikiem 1.5 TSI (zmieniło się to dopiero w poprzednim roku z chwilą wycofania silników 1.8 TSI i 2.0 TSI 220 KM)
Joza123
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 2019, o 20:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Bartek

Re: Pomoc w wyborze silnika

Post autor: Joza123 »

Witam. Jetem nowy na forum i widzę, że jest tutaj temat, który jest zbieżny z moim aktualnym dylematem. Stoję przed wyborem Superba III generacji z salonu dla rodziny z dwoma małymi dziećmi. Zakupu będzie dokonywać firma w której pracują a auto będzie udostępnione dla mnie jako tzw benefit dla pracownika. W związku z tym niestety jest kilka ograniczeń m. in. emisja CO2 jest u nas obcięta do 150 g/km w cyklu mieszanym.

Mój dylemat dotyczy wyboru silnika z racji ograniczenia CO2 wszystko z napędem 4x4 odpada poza tym to nie ten budżet :/ Z tego co patrzyłem w konfiguratorze to rozsądny wydaje się wybór pomiędzy 1.5 tsi a 2.0 tdi 150 km ewentualnie 190 km ale rezygnacja z części wyposażenia. Powiem od razu że jakiekolwiek spalanie nie ma dla mnie znaczenia czy auto spali 7 czy 9 litrów, nie będzie to miało dla mnie znaczenia. Jeśli chodzi o obszar w którym się poruszam to gównie Wrocław (głównie AOW i przemieszczanie się w różne dzielnice przez A8 właśnie lub wewnętrzne obwodnice). Jedyne czego oczekuję od silnika to dosyć dużej dynamiki aktualnie użytkuję Audi A4 1.8T ośka i mam generalnie ma dobre odczucia z jazdy (okazuje się że jest za małe dla 4-osobowej rodziny) . Czy myślicie, że 1.5 TSI będzie miało dynamikę na podobnym poziomie czy jednak pokusić się o TDI 190 KM ? Powiem, że w tym budżecie bardzo podoba mi się wersja Sportline i pozwala na dobór kilku fajnych dodatków tylko boję się spadku mocy po przesiadce z A4 :/

Wielkie dzięki za wszelkie cenne wskazówki.
Ostatnio zmieniony 5 maja 2019, o 21:47 przez Joza123, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ