Odcięcie załonu / pompy paliwa

kjed
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2018, o 22:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: powiat wołomiński

Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: kjed »

Chciałbym zamontować dodatkowe poza alarmem zabezpieczenie - odcięcie zapłonu / pompy paliwa.

Miałem to w poprzednim samochodzie. Po przekręceniu kluczyka trzeba było nacisnąć ukryty przycisk odpowiednią ilość razy, poczekać na piknięcie i znowu nacisnąć odpowiednią ilość razy. Było to podłączone do pompy paliwa.

Problemem jest gwarancja fabryczna, którą mam jeszcze przez 6 miesięcy...

Czy ktoś z Was montował coś takiego ? Czy ASO coś takiego mi zamontuje ?
Czy dadzą zgodę żeby bez utraty gwarancji zamontować poza ASO ?
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: Marekb »

Montowałem poza ASO blokadę skrzyni biegów i rozłącznik rozrusznika ,ASO nic do tego dopóki nie będzie się coś działo z tymi urządzeniami,wtedy podważą każdą słowną zgodę na montaż

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: piramida »

Dobra polisa AC i po problemie
bawl
Posty: 203
Rejestracja: 22 cze 2018, o 22:17
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: bawl »

Ja montowalem dodatkowe zabezpieczenie które komunikuje się bezprzewodowo (nic nie chciałem dusić, szukać itd bo mam kessy-wsiadam i odpalam). ASO widziało to nie jeden raz i nic nie mowilo, przeglądy i wszystko inne szło bez problemów. Pewnie gdyby zaczął szwamkowac centralny/alarm to by nie naprawili z powodu ingerencję innego układu.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: yaro_1 »

miałem tak zrobione odcięcie zapłonu w moim pierwszym aucie (kupiłem je takie). trzeba było dotknąć guziczek żeby odpaliło, normalnie nie przeszkadzało mi to, ale kiedyś na krzyżówce zgasł mi silnik, nerwowo próbowałem odpalić i dopiero po chwili refleksja żeby nacisnąć guzik
wisior
Posty: 14
Rejestracja: 16 gru 2018, o 16:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Kamil

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: wisior »

Są obecnie odcięcia, które fizycznie niczego nie przecinają a blokuja sygnał z przycisk start/stop i auta nie ukradnie nikt
Odpalenie poprzez kombinację fabrycznych przycisków.
kjed
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2018, o 22:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: powiat wołomiński

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: kjed »

Marekb pisze:Montowałem poza ASO blokadę skrzyni biegów i rozłącznik rozrusznika ,ASO nic do tego dopóki nie będzie się coś działo z tymi urządzeniami,wtedy podważą każdą słowną zgodę na montaż
A czy ktoś występował o pisemną zgodę ASO na taką lub podobną modyfikację ?
piramida pisze:Dobra polisa AC i po problemie
Odnośnie dobrego AC to nic to do sprawy nie wnosi. Ukradli samochód żony (Hyundaia) kilka lat temu, bujaliśmy się z ubezpieczycielem ze 2 miesiące, dostaliśmy odszkodowanie.... ale co z tego ? Masz jakąś niewielką kasę i teraz żeby za nią kupić jakiś samochód używany musisz szukać kilka tygodni/miesięcy... bo kupienie w Polsce pewnego samochodu używanego jest trudne - chcą się wkręcić na każdym kroku... Także wole zamontować zabezpieczenia i uniknąć w ogóle kontaktu z ubezpieczycielem, policją, leasingodawcą... bo to droga przez mękę...
bawl pisze:Ja montowalem dodatkowe zabezpieczenie które komunikuje się bezprzewodowo (nic nie chciałem dusić, szukać itd bo mam kessy-wsiadam i odpalam). ASO widziało to nie jeden raz i nic nie mowilo, przeglądy i wszystko inne szło bez problemów. Pewnie gdyby zaczął szwamkowac centralny/alarm to by nie naprawili z powodu ingerencję innego układu.
Jest też taka opcja. Nazywa się ODDIS. Ma to żona... i ciągle zostawia to w innej torebce :P
wisior pisze:Są obecnie odcięcia, które fizycznie niczego nie przecinają a blokuja sygnał z przycisk start/stop i auta nie ukradnie nikt
Odpalenie poprzez kombinację fabrycznych przycisków.
Czegoś takiego szukam ;)
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: piotr26 »

Mnie BearLocka i ukryty wyłącznik zapłonu zamontowano w ASO przed odbiorem auta. Było to ustalone na początku przy składaniu zamówienia z salonem i leasingiem.

Jak wyżej, lepiej się zabezpieczyć i odstraszyć ewentualnego złodzieja niż walczyć z ubezpieczycielem, leasingiem, szukać nowego auta itp bo to wszystko zajmuje cenny czas, który możesz poświecić na coś innego.
kjed
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2018, o 22:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: powiat wołomiński

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: kjed »

piotr26 pisze:Mnie BearLocka i ukryty wyłącznik zapłonu zamontowano w ASO przed odbiorem auta. Było to ustalone na początku przy składaniu zamówienia z salonem i leasingiem.
W którym ASO to było ? Nie wiesz jakiej firmy / producenta masz to odcięcie ?
piotr26 pisze:Jak wyżej, lepiej się zabezpieczyć i odstraszyć ewentualnego złodzieja niż walczyć z ubezpieczycielem, leasingiem, szukać nowego auta itp bo to wszystko zajmuje cenny czas, który możesz poświecić na coś innego.
Dokładnie tak !
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: Sebastian_M26 »

Jak będzie potrzeba takiego modelu, koloru to wrócą lawetą, a ubezpieczenie kupuje się z utrzymaniem wartości, żeby nie wpaść jak gówno w wentylator.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
piotr26
Posty: 291
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: piotr26 »

Wieliczka.
kjed
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2018, o 22:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: powiat wołomiński

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: kjed »

Udało mi się ogarnąć temat ;)

Zostało mi zamontowane takie urządzenie:
http://author-alarm.pl/igla/

Schowane w wiązce przewodów, nikt (nawet ASO) się o tym nie dowie ;)
Kod PIN wpisuje się fabrycznymi przyciskami na kierownicy lub w drzwiach kierowcy.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: piramida »

ta igla wygląda bardzo fajnie, rzeczywiście nie do rozkminienia?
kjed
Posty: 18
Rejestracja: 12 paź 2018, o 22:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: powiat wołomiński

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: kjed »

Wydaje się, że tak...
Na forach / w necie pisali, że jest tylko jedna możliwość obejścia tego: odcięcie całości po odnalezieniu.
(przewody od tego zabezpieczenia są wpięte równolegle do fabrycznych, bez konieczności przecinania jakiegokolwiek, więc jeśli się to odetnie w całości to tak jakby nic nie było..)

Ale do tego trzeba mieć dużo czasu. U mnie jest schowane głęboko w desce rozdzielczej, wiązka zaizolowana taką samą taśmą, urządzenie bardzo małe - prawie taka sama szerokość wiązki...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4011
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Odcięcie załonu / pompy paliwa

Post autor: piramida »

Dobry patent bo jak złodziej nie odpali od razu samochodu to go po prostu porzuca, nie ma czasu na takie zabawy, to nie lambo za 1.5 bańki
ODPOWIEDZ