O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: dolko »

Sprawdzać trzeba, ale może nie tak obcesowo, lecz dyskretnie (o ile się da), a przynajmniej uprzejmie ;)

Np. Czujnikiem lakier sprawdzili mi chłopaki nakładając kwarc jeszcze w salonie, przed odbiorem. I wyszło ok, ale odkrywkową się znalazd do gołej blachy. Sprzedawca zaprawil i się dogadalismy. Grzecznie i miło :))
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: Gonzo »

Papiery i auto trzeba obejrzeć, może bez czepiając się ale i nie olewając. Mi porysowali zderzak polerką (!) przed oddaniem auta, na szczęście tylko po plastiku, potem zrobili... Ale do tego salonu już nie jeżdżę ;).
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
ichi
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2019, o 10:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: ichi »

Widzę, że ten wątek nie jest zbyt popularny ale nie chcę zakładać kolejnego.
Ogólnie zgadzam się, że nie należy robić wiochy i zaglądać pod maskę czy na pewno jest tam silnik…, ale na pewno warto dokładnie sprawdzić dokumenty, a samochód równie dokładnie wizualnie oraz sprawdzić czy zgadza się lista wyposażenia. Miernik lakieru.. To już wg mnie przesada, ale całkowicie rozumiem osoby, które maja złe doświadczenia.
W moim przypadku i wizualnie i wyposażenie było ok, jednak w dokumentacji okazało się, że zamiast rozszerzonej gwarancji do 120 tys km, na której mi bardzo zależało, mam pakiet przeglądów do 120 tys km., czyli odwrotnie niż chciałem a różnica wg mnie gigantyczna, choć cena ta sama. Oczywiście w sobotę podobno nie dało się tego zmienić podobnie jak i nieścisłości związanych z ubezpieczeniem, w poniedziałek ma być wszystko sprostowane.
Jednakże mam wątpliwości czy czasem w poniedziałek nie poinformują mnie, że po odebraniu samochodu to już nic nie da się zrobić w kwestii gwarancji.
Czy ktoś z Was ma może jakieś doświadczania lub wiedzę czy rzeczywiście dzień roboczy po odebraniu samochodu można jeszcze coś zmienić w warunkach gwarancji? Czy to jest technicznie i proceduralne możliwe?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: Enriquez »

Z tego ci mi się kojarzy, po wystawieniu faktury albo wydaniu auta jest po temacie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ichi
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2019, o 10:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: ichi »

Nawet jeśli dealer popełnił błąd? W salonie twierdzili, że spokojnie to załatwimy w poniedziałek :( tylko dlatego dobrałem samochód.
Może to też podpowiedź dla potomnych by nie odbierać samochodu w sobotę.. ;) bo w sobotę "nikt nie pracuje i nic nie można sprawdzić"...
No cóż, jutro się dowiem.
Cienki221
Posty: 490
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: Cienki221 »

Myślę, że da się zmienić, tak jak w niektórych markach można przedłużyć gwarancję w czasie użytkowania auta. Ja miałem trochę inny problem który wypłynął po 2 latach jazdy superbem. Przy zamówieniu auta przedłużałem gwarancję i przeglądy 4lata/120kkm, miałem na to dokumenty. Do czasu serwisowania w ASO gdzie kupiłem auto było OK. Sprzedałem leasing i nowy właściciel pojechał na przegląd do innego serwisu i powiedzieli mu, że musi zapłacić za przegląd bo nie ma pakietu przeglądów w systemie. trochę było nerwowo ale dało się to odkręcić. Ale niesmak pozostał
ichi
Posty: 9
Rejestracja: 9 sty 2019, o 10:34
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: ichi »

Podobno już prawe mi to załatwili :)... ehh Na chłopski rozum to taka zmiana nie powinna stanowić żadnego problemu, więc liczę na to że mi to w końcu załatwią pomimo że trochę długo już się z tym bujają.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: O co spytać/co sprawdzić przy odbiorze auta

Post autor: siemi1 »

Enriquez pisze:Z tego ci mi się kojarzy, po wystawieniu faktury albo wydaniu auta jest po temacie.
tak samo mi mówił dealer ze te pakiety są przypisane do VINu do wystawienia FV musi byc zrobione...nie wiem tylko czyn tyczy to obu gwarancja /serwis czy tylko jednego z nich.
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ