Forum Skoda Superb

Portal mi艂o艣nik贸w i u偶ytkownik贸w Skody Superb
Teraz jest 16 wrz 2019, o 01:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 45 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo艣膰
PostNapisane: 29 sty 2019, o 10:15 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
maureliusz napisa艂(a):
BTW ko艂o nowego S膮cza jest firma co 偶yje z wymiany TSI... skupuje wszystko od lokalnych handlarzy... wiem, bo jak chcia艂em lokalnie znale藕膰 silnik szwagrowi to mi powiedzieli, 偶e hurtem skupuj膮 od nich.

Gdybym mieszka艂 bli偶ej S膭CZA to bym si臋 TSI w og贸le nie przejmowa艂 :-P

To chyba ta firma:
http://wymianasilnika24.pl/

A tutaj troch臋 info na temat problem贸w TSI... fajne fotki silnika w 艣rodku :-)
http://naprawsilnik.pl/pl/strona/wady-i ... tsi-i-tfsi

PS. Silnik godny polecenia TSI to nowy 1.5 / 150KM - ta jednostka jest znacznie lepsza od 1.8TSI bez problemu olejowego, 艂a艅cucha rozrz膮du, serownika zmiennej fazy rozrz膮du... itd... - ALE TERAZ POSYPIE SI臉 GRAD... :-D :-D

Tyle w temacie. Jakby autor chcia艂 co艣 wiedzie膰 to zapraszam na PRIV.

Takich pierdolet dawno nie czyta艂em... zrobi艂em w 3 lata TDI (CUPA) 120kkm, przy 70kkm jebn臋艂a pompa wody... koszt wymiany tyle co wymiana rozrz膮du. Od 30kkm silnik 偶ar艂 olej... wymiana oleju co 12-15kkm, wyt艂umacz mi geniuszu dlaczego silnik zacz膮艂 偶re膰 olej i przy takim przebiegu pompa wody si臋 dos艂ownie rozlecia艂a?

teraz u偶ytkuj臋 TSI - 47kkm nastukane, z czego ponad 40kkm na setupie +400PS ... oleju nie bierze... silnik w super kondycji.

Jest tu duzo wi臋cej rze藕nik贸w, kt贸rzy te "awaryjne TSI" grzebi膮 i pi艂uj膮 jak w艣ciekli i jako艣 awarie si臋 nie zdarzaj膮.

Podstawowa zasada "jak dbasz tak masz, a fuckup zawsze mo偶e si臋 trafi膰" - przez takich m膮drusi贸w "francuzy" te偶 maj膮 u pseudoekspert贸w takie opinie a nie inne, ale co ja tam wiem... :lol:

G贸ra

G贸ra
PostNapisane: 29 sty 2019, o 10:38 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Samoch贸d: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
CLO27 napisa艂(a):
jedyn膮 zalet膮 diesla (w coraz mniejszym stopniu- ceny paliw) jest to 偶e mniej pali, teraz te r贸偶nice te偶 si臋 zacieraj膮...

Gdzie Ci si臋 zacieraj膮 te r贸偶nice? Zaraz jad臋 tankowa膰. Bo od kiedy zmieni艂em benzyn臋 na kaszlaka to ON jest dro偶szy o 30-40gr na litrze. Ja rozumiem chwilowo - bo wybory, bo Irak, bo... Ale 偶eby tak p贸艂 roku ;) to ju偶 jest z艂o艣liwo艣膰. Sk膮d te Zarz膮dy O... L... wiedzia艂y, 偶e kupuj臋 diesla i czego si臋 na mnie uwzi臋艂y, 偶e musz臋 zawsze tankowa膰 dro偶sze paliwo :D
Zalet膮 diesla dla mnie jest przede wszystkim wi臋kszy zasi臋g - oczywi艣cie zwi膮zany z zu偶yciem paliwa, ale bardziej przeszkadza艂a mi konieczno艣膰 cz臋stszego tankowania ni偶 koszty. Jak kto艣 je藕dzi z pe艂nym obci膮偶eniem lub przyczep膮 to mniej odczuwa obci膮偶enie ni偶 benzyna - jednak niutk贸w jest znacznie wi臋cej. Diesel do ok. 10km pali teraz wi臋cej ni偶 benzyna. Dopiero p贸藕niej zaczyna 艂apa膰 temperatur臋 i zu偶ycie spada

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2019, o 10:44 

Imi臋: Maro
Do艂膮czy艂(a): 18 sty 2019, o 14:13
Samoch贸d: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
JacekRS napisa艂(a):
Takich pierdolet dawno nie czyta艂em... zrobi艂em w 3 lata TDI (CUPA) 120kkm, przy 70kkm jebn臋艂a pompa wody... koszt wymiany tyle co wymiana rozrz膮du. Od 30kkm silnik 偶ar艂 olej... wymiana oleju co 12-15kkm, wyt艂umacz mi geniuszu dlaczego silnik zacz膮艂 偶re膰 olej i przy takim przebiegu pompa wody si臋 dos艂ownie rozlecia艂a?

teraz u偶ytkuj臋 TSI - 47kkm nastukane, z czego ponad 40kkm na setupie +400PS ... oleju nie bierze... silnik w super kondycji.

Jest tu duzo wi臋cej rze藕nik贸w, kt贸rzy te "awaryjne TSI" grzebi膮 i pi艂uj膮 jak w艣ciekli i jako艣 awarie si臋 nie zdarzaj膮.

Podstawowa zasada "jak dbasz tak masz, a fuckup zawsze mo偶e si臋 trafi膰" - przez takich m膮drusi贸w "francuzy" te偶 maj膮 u pseudoekspert贸w takie opinie a nie inne, ale co ja tam wiem... :lol:

Przede wszystkim co tak agresywnie? Ka偶dy ma prawo do w艂asnego zdania... chyba, 偶e noc膮 sejm co艣 przeg艂osowa艂 o czym nie wiem ;-)

I to jest prawda na 100% "jak si臋 dba to si臋 ma" --> niestety wcze艣niej czy p贸藕niej b臋dzie bra艂, ale oczywi艣cie dzi臋ki temu op贸藕niasz proces.
Daj zna膰 jak b臋dziesz mia艂 150km :-) w贸wczas pogadamy.

A czy pierdo艂y czy nie... ja znam ludzi co maj膮 inne do艣wiadczenia i o auta dbali/serwisowali.

PS. Jak ogl膮da艂em 1.8 TSI w艂o偶y艂em paluchy w ko艅c贸wk臋 wydechu... to na tym sko艅czy艂o si臋 moje ogl膮danie. Auto 100% serwisowane / przejechane 140k km.

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2019, o 11:26 

Imi臋: Jacek
Do艂膮czy艂(a): 18 gru 2016, o 17:24
Samoch贸d: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm
maureliusz napisa艂(a):
Auto 100% serwisowane / przejechane 140k km.

I teraz zainteresuj si臋 tym stwierdzeniem g艂臋biej.

Poczytaj co ASO serwuje do silnika "z beczki", interwa艂y wymiany co 30kkm, wymiana filtra powietrza co 60kkm... takie serwisowanie zabije ka偶dy silnik TDI/TSI.

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2019, o 11:39 

Imi臋: Krzysiek
Do艂膮czy艂(a): 10 lip 2012, o 10:17
Aktualnie: 220KM 440Nm
maureliusz napisa艂(a):
....I to jest prawda na 100% "jak si臋 dba to si臋 ma" --> niestety wcze艣niej czy p贸藕niej b臋dzie bra艂, ale oczywi艣cie dzi臋ki temu op贸藕niasz proces.
Daj zna膰 jak b臋dziesz mia艂 150km :-) w贸wczas pogadamy.

A czy pierdo艂y czy nie... ja znam ludzi co maj膮 inne do艣wiadczenia i o auta dbali/serwisowali.

PS. Jak ogl膮da艂em 1.8 TSI w艂o偶y艂em paluchy w ko艅c贸wk臋 wydechu... to na tym sko艅czy艂o si臋 moje ogl膮danie. Auto 100% serwisowane / przejechane 140k km.

To mo偶e ja dam zna膰 - 205kkm w trybach LL czyli co 24-30kkm na oleju samoz艂o czyli 504/507 to wystarczaj膮cy przebieg, 偶eby gada膰? Przez ca艂y przebieg dola艂em 1,5l oleju mi臋dzy wymianami. Filtr powietrza wymieniany co 60kkm. olej w haldexie co 90kkm. Jako艣 si臋 nie psu艂 (nie licz膮c kessy i dachu) i nie chla艂 oleju. Turbina, pompa wody, 艂a艅cuch, napinacz - wszystko by艂o ok. Silnik czysty w 艣rodku. Tyle, 偶e ja pomimo zapis贸w instrukcji docieram samochody, a olej przywo偶臋 do ASO sw贸j.

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2019, o 12:26 

Imi臋: Micha艂
Do艂膮czy艂(a): 18 mar 2017, o 20:47
Samoch贸d: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Panowie, ka偶dy chwali swoje...lub to co od szfagra 偶ony us艂ysza艂 ;)

Ja mam 2.0 tsi i nalatane 286 000 plus. Oczywi艣cie 偶e ma prawo zacz膮膰 lekko bra膰 ju偶 olej (do 800 ml od wymiany do wymiany) ale...nic po za tym :D
Olej jak koledzy pisz膮, zmieniany co 10.000 wraz z kompletem filtr贸w. Do tej pory zmieniony rozrz膮d oraz regularnie zmieniany olej w skrzyni.

Nie mam uwag co do kultury pracy, mocy czy innych kluczowych parametr贸w (spalanie mog艂o by by膰 mniejsze :P) To tyle.

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2019, o 19:49 

Krzysiu, ale Ty masz/mia艂e艣 tego poprawionego ba偶anta :-). W nich jest duuu偶o lepiej, a jak tak dba艂e艣... to wiadomo.
Ale trzeba pami臋ta膰, 偶e cz臋sto ludzie teraz robi膮 30kkm rocznie... to si臋 robi膮 trzy wizyty w serwisie w roku :-/, ale widomo co艣 za co艣!
Ja dlatego kupi艂em swojego, 偶e w艂a艣nie olej by艂 zmieniamy co 30k km w ASO a co 15k km poza ASO :-))

Ja si臋 nie chc臋 k艂贸ci膰. Ka偶dy wybiera co woli i musi wed艂ug swojego typu wybra膰. Na forum ka偶dy ma prawo napisa膰 swoj膮 opini臋.

呕eby by艂o jasne... moje kolejne auto to b臋dzie SIII ... 4x4 ... TSI :-D My艣l臋, 偶e VW ju偶 ogarnie si臋 do tego czasu...

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2019, o 20:00 

Do艂膮czy艂(a): 23 sty 2015, o 17:53
Aktualnie: 333km / 703nm
maureliusz napisa艂(a):
Krzysiu, ale Ty masz/mia艂e艣 tego poprawionego ba偶anta :-). W nich jest duuu偶o lepiej, a jak tak dba艂e艣... to wiadomo.
Ale trzeba pami臋ta膰, 偶e cz臋sto ludzie teraz robi膮 30kkm rocznie... to si臋 robi膮 trzy wizyty w serwisie w roku :-/, ale widomo co艣 za co艣!
Ja dlatego kupi艂em swojego, 偶e w艂a艣nie olej by艂 zmieniamy co 30k km w ASO a co 15k km poza ASO :-))

Ja si臋 nie chc臋 k艂贸ci膰. Ka偶dy wybiera co woli i musi wed艂ug swojego typu wybra膰. Na forum ka偶dy ma prawo napisa膰 swoj膮 opini臋.

呕eby by艂o jasne... moje kolejne auto to b臋dzie SIII ... 4x4 ... TSI :-D My艣l臋, 偶e VW ju偶 ogarnie si臋 do tego czasu...

Biadolicie... najlepszy to 3.0tdi quattro :)

Btw: wymieniaj膮 mi pojutrze pomp臋 oleju na gwarancji, przy przebiegi 38.000km :D

#stayPremium :)

G贸ra

PostNapisane: 29 sty 2019, o 20:09 

Do艂膮czy艂(a): 30 gru 2017, o 11:56
Samoch贸d: Superb II combi
Aktualnie: 204KM
no co ty, nie ma to jak 5,0 V10 :shock:
Je藕dzi艂em 3-lata (ok. 38-ty艣). Olej po 10-ty艣, przy wymianie, mia艂 tylko nieco zmieniony kolor. 呕adnych napraw przy silniku. Co innego reszta elektroniki, jak np pi...lone kessy :D

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2019, o 04:02 

Do艂膮czy艂(a): 24 lis 2015, o 00:51
Samoch贸d: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)
Aktualnie: 350 KM/435NM
Chyba nie dociera, cdab nie jest poprawion膮 wersj膮 cdaa, a ten debil z serwisu kt贸ry tak twierdzi, powinien sprzedawa膰 pietruszk臋 na straganie a nie pracowa膰 w aso :mrgreen:

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2019, o 08:47 

Do艂膮czy艂(a): 10 sty 2019, o 21:09
Aktualnie: 170
https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... BCe01.html

Panowie, gdyby kto艣 by艂 zainteresowany prosz臋 pisa膰 lub dzwoni膰. My艣l臋, 偶e nie b臋dziecie mieli si臋 do czego przyczepi膰 :)

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2019, o 10:47 

hmm... no mo偶e tak ociupink臋 do ceny bym m贸g艂 :-D
Ale wiadomo...wentylowane fotele musz膮 kosztowa膰 :-P

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2019, o 11:42 

Cena jest do negocjacji. Jak dzwoni Janusz i m贸wi masz Pan 40 i bior臋 to nie mamy o czym rozmawia膰, ale wszystko w granicach rozs膮dku dopuszczam.

A fotele s膮 ju偶 klimatyzowane ;)

G贸ra

PostNapisane: 30 sty 2019, o 12:36 

Imi臋: leszek
Do艂膮czy艂(a): 18 wrz 2013, o 14:13
Aktualnie: 213KM
no przy tych ostatnich ofertach koleg贸w z forum to tutaj ta cena jest jak najbardziej rozs膮dna przy dsg , laurencie i 4x4 .
jakby艣 jeszcze by艂 pierwszym w艂a艣cicielem z polskiego z salonu a auto by艂o bezwypadkowe to by艂o by ju偶 gites prawie wszystko.
ale s膮dz臋 偶e jak trafisz na amatora br膮zu to szybko pu艣cisz.

G贸ra

PostNapisane: 8 lut 2019, o 19:45 

Niestety jestem 1 ale w Polsce. Auto mia艂o w Niemczech jednego w艂a艣ciciela, przedstawiciela w firmie z kt贸rej zamawia艂em rolki do ta艣moci膮g贸w. Potwierdza艂em histori臋 w salonie i u go艣cia, kt贸ry zajmowa艂 si臋 flot膮 dla firmy.

Wys艂ane z mojego SM-G930F przy u偶yciu Tapatalka

G贸ra

G贸ra
Wy艣wietl posty nie starsze ni偶:  Sortuj wg  
Utw贸rz nowy w膮tek Odpowiedz w w膮tku  [ Posty: 45 ]  Przejd藕 na stron臋 Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Nie mo偶esz rozpoczyna膰 nowych w膮tk贸w
Nie mo偶esz odpowiada膰 w w膮tkach
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w

Szukaj:
Skocz do: