zakup skody suberb

krzaku2
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2019, o 10:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny

zakup skody suberb

Post autor: krzaku2 »

Witam
od dłuższego czasu szukam dla siebie samochodu i jest to właśnie skoda. przeglądam różne ogłoszenia i trafiłem na dosyć ciekawe, problem w tym że nie znam się bardzo na samochodach a do upatrzonego auta muszę przejechać całą Polskę. Czy nie wiecie przypadkiem o jakiejś dobrej firmie sprawdzającej auta z okolic Malborka i czy w ogóle warto taką firmę brać. może ktoś z forumowiczów się zajmuje takimi rzeczami zawodowo?
Upatrzony samochód https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-sup ... Acg6r.html?
dodatkowo pobrałem raport DNA z którego wynika tylko tyle:
1. Odczytane przebiegi (data 2018-03-15, przebieg 46738 km, szczegóły: zgłoszono przebieg pojazdu)
2. Historia cenowa (data 2018-03-15, cena 10000 EUR brutto, szczegóły: odnotowano cenę/wartość)
ponadto z raportu wynika że ktoś z łodzi w dniu 25.08.2018 roku pobierał już raport DNA.
poza tym nic
w serwisie skody sprawdziłem też przebieg i jest zgodny z zamieszczonym ogłoszeniem.
Jednakże auto jak wynika z powyższego stoi już pół roku albo rok.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: zakup skody suberb

Post autor: leszekmw »

wersja nienajbogatsza mimo panoramy , zwykła tapicerka , 7 lat...walnięty też był na pewno..sinik słaby .
to tyle.
Awatar użytkownika
Ralph3x
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2017, o 21:51
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Ralph
Lokalizacja: Roscommon,IE

Re: zakup skody suberb

Post autor: Ralph3x »

Dla mnie to pochyl się dobrze nad przebiegiem.Pewno jedynka z przodu gdzieś się zapodziała.Przednie czujniki parkowania jakieś nowe bo niewidzialne.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakup skody suberb

Post autor: Camillinhio »

leszekmw pisze:wersja nienajbogatsza mimo panoramy , zwykła tapicerka , 7 lat...walnięty też był na pewno..sinik słaby .
to tyle.
Silnik wcale nie jest słaby. Do tego auta w zupełności wystarczy. Poza tym ten to właściwie nic nie pali ;) Nie każdy musi mieć 500 koni i być mistrzem prostej :P

Ale ten przebieg jeśli oryginalny, to auto długo musiało być klepane po dzwonie ;) Bo niemieckie diesle w bieda wersji to raczej do robienia kilometrów są, a ten przebieg to pewnie w pierwsze pół roku zrobił.
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: zakup skody suberb

Post autor: whity »

leszekmw pisze:wersja nienajbogatsza mimo panoramy , zwykła tapicerka , 7 lat...walnięty też był na pewno..sinik słaby .
to tyle.
odczuwalnie będzie mocniejszy niż twój bananowy audi
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: zakup skody suberb

Post autor: haesbe »

No niemiecki diesel i 47k przebiegu to faktycznie landryneczka.

Czujniki może były w poprzednim zderzaku ;)


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: zakup skody suberb

Post autor: lwlw »

Jak wiadomo Niemiec płaci więcej za diesla przy zakupie żeby nim jeździć tylko w niedzielę do kościoła - i dlatego 7-letni sprowadzony diesel ma tak mały przebieg :lol:
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: zakup skody suberb

Post autor: ktryk »

Na 90 % plus jedynka ,lub dwójka z przodu . Jak by sprzedawca był trochę bardziej ogarnięty to powinien dać jedynkę z przodu ,to by szybciej sprzedał . Choć jak to bym nawet w jedynkę nie uwierzył . Pewnie jest dwójka ,lub trójka . Moja już ma trójkę z przodu ,a wygląda idealnie nawet żaden element nie był zarysowany i malowany . Środek jak nowy , siedzenie nie wygniecione . Jedynie serwis do końca . Jak by nie to to śmiało 90 tyś można zrobić i nikt by się nie kapnął że tyle ma .
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: zakup skody suberb

Post autor: leszekmw »

Camillinhio pisze:Silnik wcale nie jest słaby.
Kamil no weź... :)
whity pisze:odczuwalnie będzie mocniejszy niż twój bananowy audi
mój banan po wirusie jeździ już zdecydowanie lepiej :P
ktryk pisze:Na 90 % plus jedynka ,lub dwójka z przodu .
a ja stawiam na to co pisał Kamil , pewnie postał w ubezpieczalni kilka lat z jakiegoś powodu.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: zakup skody suberb

Post autor: marioti »

Mam kolegę co kiedyś robił jako przedstawiciel handlowy. Przy wódce nie raz opowiadał jakie to przekręty robił jego szef. Jednym z takich było kręcenie liczników. Cała flota to nówki z salonu ale z uwagi na przebiegi auta przy serwisie LL musiałyby być w aso co 2 do 3 mies. żeby zachować gwarancję Więc kilka razy w roku przyjeżdżał koleś z laptopem a do serwisu jeździły auta nie wcześniej jak co rok. Potem kupujemy takie auta z "pewnym" przebiegiem potwierdzonym w aso i cepik
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: zakup skody suberb

Post autor: ktryk »

Znajomy handlarz miał podobną sytuację . Auto stało ze 3 lata u turka na sprzedaż po dzwonie i nikt nie chciał kupić za cenę jaką wystawił czarny . W końcu oddał za grosze znajomemu . Ten wstawił przednią prawą ćwiartkę, elementy kupił w kolorze bez malowania i za nic nie mógł sprzedać ,bo przebieg za niski . Wszyscy kupcy wymyślali różne historie włącznie ze wstawianymi ćwiartkami i szukali za dokładnie dziury w całym . Po dodaniu jedynki z przodu z przebiegiem ok. 169 tys. sprzedał się bez problemu . Był to Passat B7 z 2014 r. Co nie zmienia faktu że takie rodzynki się zdarzają ,ale to jest prawie jak wygrać w totka takiego znależć .
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zakup skody suberb

Post autor: Enriquez »

Ja znam taką praktykę, że jak jest LL, to robi się dwie wymiany oleju samemu, skręca licznik do 30 kkm i jedzie do aso, jak wypadnie kolejna. Później znowu dwie wymiany i skrętka do 60 kkm. Łącznie przejechaliśmy 180.000 km a auto wciąż na gwarancji :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: zakup skody suberb

Post autor: CLO27 »

Ty dobre hehe :mrgreen: tylko to już trzeba rzeczywiście kilometrów walić...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zakup skody suberb

Post autor: Enriquez »

Tak robią np z ciężarówkami.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
qla125p
Posty: 10
Rejestracja: 22 lut 2018, o 02:24
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Przemek
Lokalizacja: Irlandia

Re: zakup skody suberb

Post autor: qla125p »

Bogato wyposazony ,silnik 140 nein nein nein
ODPOWIEDZ