Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
andrzej_daniel_s
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Andrzej

Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: andrzej_daniel_s »

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem Superba II i mam dwa pytania techniczne. Czy występuje zielone podświetlenie przycisków włączana lampek do czytania z tyłu ? W moim egzemplarzu wszystkie przyciski i pokrętła mają zielone podświetlenie, natomiast brak w tylnych włącznikach lampek. Czy tak ma być ? Drugie pytanie dotyczy szerokich pionowych listew ozdobnych na drzwiach kierowcy i pasażera. Na samej górze odchodzą mniejwięcej o 1mm. Czy w Waszych modelach też występuje ten problem ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: marioti »

z tyłu były dwa rodzaje lampek. Jeżeli masz dach panoramiczny to były zwykłe lampki 5N0947291 po bokach nad drzwiami, W przeciwnym razie była centralna lampka 3T0947291. Jedne i drugie nie miały podświetlenia przycisków.

Jeżeli mówisz o listwach nakładkach, słupka B, to tam nic nie powinno odstawać, link
na poz. 10.
Jak coś odstaje to zapewne uszkodzona górna osłonka przesuwna - poz. 13
andrzej_daniel_s
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Andrzej

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: andrzej_daniel_s »

Dzięki za odpowiedź. To jest sedan. Czyli podświetlenia nie powinno być. Co do nakładki to nie wiem czy dobrze opisałem problem postaram się zrobić zdjęcie.
andrzej_daniel_s
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Andrzej

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: andrzej_daniel_s »

Chodziło mi o listwę ozdobną przednich drzwi kierowcy i pasażera. Generalnie patrząc wzdłuż pojazdu wizualnie odstaje na górze o mniejwięcej 1mm.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: marioti »

wrzuć jakieś foto, bo wg mnie to piszesz właśnie o tej osłonie wg mojego posta powyżej.
andrzej_daniel_s
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Andrzej

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: andrzej_daniel_s »

Obrazek
https://1drv.ms/u/s!Aqxn10U4z2-c1BboA1YOdWG-6HMz
Tak to mniejwięcej wygląda.

A tak moja czarna bestia 1,9 tdi :)
Obrazek
https://1drv.ms/u/s!Aqxn10U4z2-c1BfWtyVBbKifIAg7

Z drugiej strony szkoda że nie pomyśleli o podświetleniu w tych włącznikach. Podświetlili nawet regulację nawiewu na słupkach, a włączników lampek nie :)
ik26
Posty: 213
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Małopolska

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: ik26 »

Ale na na drugim zdjęciu są trzy bestie :) A tak na poważnie nic nie powinno odstawać- piano na zewnątrz to trochę pomylony pomysł od patrzenia się rysuje . Gratulacje z zakupu aby woziła bezpiecznie.
andrzej_daniel_s
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Andrzej

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: andrzej_daniel_s »

Poczekam do wiosny i przykleję :) Wg mnie odstaje ze względu na wiek :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: marioti »

czyli to są listwy o których pisałem. Nie zdejmowałem tego nigdy ale w etka (link powyżej) na tej poz. 13 jest coś co nazwali osłonka przesuwna, jest ich tam 4-ty na każdą listwę. Możliwe że coś tak już się urwało. W moim starym seacie wiele spraw załatwia taśma dwustronna 3M VHB :) ale ciepło musi być.
Niezły felunek. U mnie na białej kurze poprzednik zamontował całkiem czarne fele. niby ok, ale mnie to jakoś nie pasuje. Twoje byłyby lepsze, wg mnie.

na marginesie, rejestracja RPZ - mam rodzinę na Wolicy :) i szwagierkę w Urzejowicach :)
andrzej_daniel_s
Posty: 6
Rejestracja: 9 sty 2019, o 22:17
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Andrzej

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: andrzej_daniel_s »

Dzięki za odpowiedź :) Też się zastanawiałem nad taśmą bo wyznaję zasadę "co się złożyło, to musi dać się rozłożyć". Klejenie klejem to ostateczność. Nawet mam plan, jak będzie ciepło to taśma dwustronna plus opalarka żeby wyprofilować tą nakładkę. Dzisiaj akurat w Rzeszowie też obejrzałem czarną superbkę i też minimalnie odstaje, więc obstawiam zużycie + wiek. Co do felg to z takimi ją kupiłem plus zimówki, ale na lato jak fundusze pozwolą to kupuję całe czarne, wizualnie będzie ok. W ogóle ten zakup był dziwny bo byłem na maxa nastawiony na Insignie :) Ale mechanik u którego oddaję auto poradził mi właśnie Superba z 1,9. Wsiadlem, przejechałem się i zakochałem. Lubię cisze w aucie, a w Skodzince zero trzasków, skrzypienia, wszystko spasowane i.....cisza. Lubię wszystko w oryginale i na początku przeszkadzało mi że nie miała fabrycznego radia tylko stację multimedialną Kenwooda. Ale w końcu się przekonałem tym bardziej że zamocowana jest jak fabryczna i wyczytałem że ten model jest właśnie do VAG-a. Ogólnie śmiga, oczywiście rozrząd, olej, filtry, aku i świece powymieniane zaraz po zakupie. Jestem mega zadowolony i ta cisza..... :)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Dwa pytania nowego użytkownika Superba 2

Post autor: marioti »

polecam naprawdę, taśmy z 3M VHB, chyba jakiś akryl właśnie do detali aut. W seacie miałem do przyklejenia uszczelkę która jest między drzwiami i karoserią od góry (w skodzie uszczelki już tam nie ma bo jest zintegrowana z drzwiami). Uszczelkę próbowałem kleić taśmami dwustronnymi. Zacząłem od zwykłej marketowej, ale rozkleiła się w wielu miejscach, bardzo szybko, potem kupiłem jakąś dedykowaną i polecaną do detali aut. Rozkleiła się po kilku miesiącach. Od karoserii zeszła bez problemu, ale już z uszczelki nie dało rady, musiałem ją wycinać skalpelem :)
Ostatecznie poszła 3M i trzyma od 2-lat.
I żeby nie było... zawsze przed klejeniem dokładnie czyściłem powierzchnie, potem kilkukrotnie benzyna ekstrakcyjna i na koniec IPA.

Szczerze ci powiem. Też napaliłem się na Insignię, bo modele mocno wypasione dużo łatwiej znaleźć. Kształt karoserii mi bardziej odpowiadał, koła w standardzie 19" itd. Byłem też oglądać 2 sztuki. Tak się akurat zdarzyło, że w czasie poszukiwań, byłem u 3-ech elektromechaników z moim seacikiem. Od słowa do słowa i każdy nie polecał Insigni, każdy miał kilka do kilkunastu przypadków roboty elektryki i elektroniki w tych autach.
Na superba trafiłem przypadkiem. Pojechałem obejrzeć i z miejsca kupiłem. Nie jest to jakieś auto premium, ale po 3-letniej przygodzie z Touaregiem, stwierdziłem, że kura mi wystarcza i nie rujnuje portfela :D
ODPOWIEDZ