Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

piicia
Posty: 20
Rejestracja: 6 gru 2017, o 18:53
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: LDZ

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: piicia »

Witam ponownie. Znów wtrące swoje 3grosze do dyskusji. Po wymianie o której wcześniej pisalem zrobiłem juz kilka tyś. Sprawdzałam ostatnio przy okazji innych awarii stan klocków. Podobno po 4kkm nawetnie tkniete są. Ile w tym prawdy nie wiem.
PiotrW wprowadził wiele ciekawych informacji. Zatrzymalem sobie tarcze po pierwszej wymianie. Cześć od srodka tarczy ktora przylega do piasty ( chyba nie znam sie dokladnie na tym) jest masakrycznie skorodowana. Sypie sie w rekach. A przypomne ze wymiana byla na 13kkm.
Jakościowo skoda leży. Ehhhh....
Teraz zastanawiam się nad reklamowaniem tej pierwszej wymiany za mtora kazali mi płacić. Jak to ugryźć. Zglosic sie do serwisu?dealera? Czy skoda polska? Prawnik napisał pismo ale tez nie wie gdzie to wysłać.
PiotrW
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2018, o 13:20
Samochód: Inny
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: PiotrW »

yaro_1 pisze:a osuszanie nie powinno działać tylko przez jakiś czas od ruszenia?
W teorii tak, pytanie czy w rzeczywistości też. Podobnie się ma sprawa systemu przygotowania układu hamulcowego do hamowania, w momencie odjęcia nogi z gazu system delikatnie zwiększa ciśnienie w układzie hamulcowym żeby zmniejszyć opóźnienie. Wystarczy że ktoś ma złe przyzwyczajenia co do stylu jazdy i problem gotowy. Tak czy inaczej nie można zrzucić tego problemu na użytkownika jeżeli przy odbiorze samochodu nie został o tym poinformowany oraz przygotowany do użytkowania pojazdu z takimi systemami. Samo rzucenie że w instrukcji było nie wystarczy żeby nie uznać gwarancji.
yaro_1 pisze:a co do zapieczenia prowadnicy klocka, jak najbardziej może się zdarzyć i to nie tylko z winy zacisku ale też klocka
Ja akurat przytoczyłem przykład prowadnic zacisku a nie klocków ale faktycznie źle spasowane klocki też mogą powodować szybsze zużycie. Tylko źle spasowane klocki od razu wychodzą na jaw, musisz je wbijać żeby zamontować a raczej każdy wie że klocek powinien wchodzić na prowadnicę lekko.
piicia pisze:Zatrzymalem sobie tarcze po pierwszej wymianie. Cześć od srodka tarczy ktora przylega do piasty ( chyba nie znam sie dokladnie na tym) jest masakrycznie skorodowana. Sypie sie w rekach.
Jeździsz dużo po drogach gruntowych / kamienistych ? To wzmaga korozję, szczególnie od wewnątrz. Moim zdaniem ciężko Ci będzie wyciągnąć zwrot kosztów w przypadku hamulców. Chyba że gdzieś masz dowody na to jak pracownik Skody itp. przyznają się do tego że faktycznie jest problem z podzespołami. Wtedy rzecznik praw konsumenta może by załatwił sprawę.
Qba30
Posty: 101
Rejestracja: 17 paź 2011, o 21:58
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Qba30 »

Po dzisiejszej wizycie w ASO mam informacje że klocki i tarcze są OK. Pracownik ASO powiedział mi, że dostali info z centrali o nowej akcji serwisowej związanej z tylnymi hamulcami w SIII, póki co nie znają szczegółów i nr VIN akcji serwisowej....
Ile w tym prawdy? Nie wiem- jeśli mój SIII jest objęty akcją dostanę powiadomienie.
pancerny
Posty: 1
Rejestracja: 4 sty 2019, o 18:14
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Marcin

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: pancerny »

U mnie powiedzieli w serwisie Częstochowie ze na gwarancji moga wymienic do 6 miesięcy lub 30tys km. Auto ma 18800km
A ze auto jest juz 8 miesięcy to nie moga tego w ramach gwarancji zrobić
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: yaro_1 »

Obrazek

a tak wyglądają u mnie tylne tarcze, na zdjęciu prawa strona, lewa podobna, ta ryska ledwie wyczuwalna pod palcem, przebieg 19k
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: CLO27 »

jest akcja serwisowa na tylnie hamulce
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: JamesEnfield »

U mnie nic na temat tej akcji nie wiedza mimo bardzo duzych uszkodzen powierzchniowych tylnich tarcz. Byc moze moj to juz te poprawione co dobrze wrozy powodzeniu akcji ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Enriquez »

Pomógłby zapewne numer tej akcji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
hitman13
Posty: 75
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 15:46
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: hitman13 »

szkoda ze nie wiedzialem bo wymienialem komplet tarcz z tylu i klockow 1200zl bez robocizny w aso
RavenMOH
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2018, o 10:30
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Maciej

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: RavenMOH »

To mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich serdecznie.
Auto zakupiłem w czerwcu 2018 i do tej pory przejechałem niecałe 14 tyś km., większość po mieście. Niestety mnie również dopadły tylne hamulce. Mocno hałasują ( szurają ) i dudnią gdy hamuje mocniej z większej prędkości. Byłem z tym dziś w serwisie i przyznali się, że problem jest znany i wymienią mi klocki hamulcowe w ramach gwarancji. Zdziwiło mnie tylko, gdy zostałem poinformowany, że klocki nie mają zużytej okładziny i są ok, tylko że hałasują. Nie chce mi się w to wierzyć, jeździłem już autem, które ma całkowicie zdartą okładzinę z klocka hamulcowego i objaw był ten sam czyli szuranie i dudnienie, ten wątek też to potwierdza. Z zewnątrz nie widać zużycia , ciekawi mnie jak to wygląda od wewnętrznej strony.
Jak czytałem ten wątek to aż mi się wierzyć nie chce, że skoda pakuje taki bubel do swojego flagowca, tarcze rdzewieją już w momencie gdy stygną po jeździe w deszczu , klocki z gównolitu, kurde tyle kasy a taka niska jakość. Chętnie dowiedziałbym się coś więcej o tej niby akcji serwisowej bo akurat zadzwoniłem dziś do skoda polska i oni nic nie wiedzą, chociaż gość po drugiej stronie słuchawki stwierdził, że to infolinia handlowa i o akcje mam pytać w swoim serwisie.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Enriquez »

Moje buczące niegdyś klocki też nie były w ogóle zużyte. Ale wystarczy je raz przysmażyć i jest po temacie.

WRK brakes oferuje przejściówkę na tylny zacisk do 280 KM. Wtedy do fabrycznych klocków i zacisku podchodzi tarcza z
Phateona 330 mm. Problem wtedy również znika. Koszt 600 zł.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marekb »

Enriquez masz może jakieś nr części a może link ?apropos tych hamulców

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Enriquez »

Facebook —> WRK Brakes
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Marekb
Posty: 282
Rejestracja: 15 sie 2018, o 09:06
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 211
Imię: Marek
Lokalizacja: Gdańsk,Antwerpia

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: Marekb »

Ok dziękuję

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
pawellipinski
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2019, o 08:45
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 272 z gpf

Re: Usterka tylnych hamulców - proszę o pomoc

Post autor: pawellipinski »

auto odebrane w październiku
aktualnie 6k przebiegu
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ