Spryskiwacze reflektorów

piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: piotraskbw »

Mam problem ze spryskiwaczami, wysuwają się, ale nie pryskają.

Testy wykonane do tej pory:

Odpięcie wężyków i sprawdzenie czy leci płyn - leci
Demontaż dysz i sprawdzenie drożności - są drożne
Sprawdzenie drożności spryskiwacza - drożny jak jest wysunięty

Macie jakieś pomysły? Dla mnie to wygląda jakby nie wysuwały się odpowiednio daleko i dlatego nie myją reflektorów
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Spryskiwacze reflektorów

Post autor: whity »

I tak to reflektorów ci nie umyje jedynie pomoczy i przy okazji cała maskę upierdzieli.
Ciesz sie ze to nie działa. Wiele ludzi to poprostu dekoduje
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
crypto
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2018, o 12:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: dam

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: crypto »

whity pisze:I tak to reflektorów ci nie umyje jedynie pomoczy i przy okazji cała maskę upierdzieli.
Ciesz sie ze to nie działa. Wiele ludzi to poprostu dekoduje
Siema,a u ciebie kolego tez sie tak robi,ze jak jedziesz z duza predkoscia i wlaczysz spryskiwacz reflektorow to przy hamowaniu lecą ci na maskę i szybę krople?I potwierdzam co kolega pisze spryskiwacze w reflektorach na h.j się nadają,pomoczą lampy upierdola maskę wychodzą zacieki i gowna nie da się domyć na myjce, może to zalezecz od płynu chyba u was tez tak jest?pozdro
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: piotraskbw »

Dzisiaj zauważyłem, że jest lekka nieszczelność na łączeniach pompka-wąż, wąż spryskiwacze, więc najprawdopodobniej przyczyną jest uciekające ciśnienie płynu.
Dam znać jak sprawdzę temat :)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Sportline
Posty: 41
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 21:52
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Paweł

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Sportline »

Czy jest możliwość aby spryskiwacz reflektorów nie psikał na maskę jak kolega mówi ?? Może to jest żle zrobione trzeba cos przestawić ? Tak mnie to wkur... tym bardziej jak maska czysta chce szybę przeczyścić to i odrazu kompiel maski mam i cała biała.. Ktoś ma jakiś pomysł ?
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: piotraskbw »

Od S2 w górę można je przekodować, w S1 zostaje odpiąć wtyczkę.
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Awatar użytkownika
rumcajs_kr
Posty: 12
Rejestracja: 29 lut 2016, o 05:36
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 177KM/370Nm
Imię: Robert
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: rumcajs_kr »

piotraskbw pisze:Dzisiaj zauważyłem, że jest lekka nieszczelność na łączeniach pompka-wąż, wąż spryskiwacze, więc najprawdopodobniej przyczyną jest uciekające ciśnienie płynu.
Dam znać jak sprawdzę temat :)
U mnie powodem "za małego wysuwania" była wadliwa (marnej jakości zamiennik) pompka spryskująca. Wymiana na inną rozwiązała. Wadliwy zamiennik dawał za małe ciśnienie, tak więc u Ciebie, może być podobnie
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: piotraskbw »

Jak się zrobi ciepło to zacznę od wymiany uszczelki, a jak to nie pomoże to wtedy powalczę z pompką :)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
Grzesiek11984
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2019, o 21:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)

Re: Spryskiwacze reflektorów

Post autor: Grzesiek11984 »

Wymień pompkę na oryginalną, zamienniki albo odrazu nie stwarzają odpowiedniego ciśnienia, aby pokonać siłę sprężyny w spryskiwaczu, albo po kilku miesiącach.
Ja u siebie założyłem oryginał i od razu zaczęły spryskiwać reflektory, na starej pompce, która jak się okazało po demontażu była zamiennikiem spryskiwacze wysuwały się prawie do końca- może ze dwa, trzy milimetry brakowały i spryskiwacze nie spryskiwały kloszy.
ODPOWIEDZ