Front Assit Lane assist

xmendz201
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2018, o 14:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Front Assit Lane assist

Post autor: xmendz201 »

Hej mam pytania czy ktos mial problem ze Front assist i lane assist sie wylaczal sam nagle ? Do tego dodam ze jakis godzina wczesnie blind spot tez zapalal i dzial przez min 15 min w czasie jazdy nawet jak noe bylo auto obok.Dziekuje z gory
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: skipper »

a sygnalizuje Ci coś?
U mnie czasami sygnalizuje ACC niedostępne, przeważnie tak się dzieje jak mam włączone i nieaktywne i jadę szybko na ostrych zakrętach (np. serpentyny, wjazd na parking galerii po ślimaku), po wyłączeniu zapłonu i odczekaniu kilku minut, wszystko wraca do normy
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
xmendz201
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2018, o 14:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: xmendz201 »

Tak sygnalizuje . Jechalem na zakret i nagle kominikat front assist nie dostepne plus lane assist tak samo. Probowalem uruchomic front assist i komunikat ze nie dostepne.Zatrzymalem sie wylaczlem silnik. Odpalem i wszytko wrocil do norma. Teraz tylko zastanawialem ci to jest normalnie czy to jest jakis defekt i musze isc do serwisu ?
Marval
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2018, o 14:11
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: Marval »

Front assist zdarzało mi się, że sygnalizował niedostępność przy mocnej ulewie. Dodatkowo wyskoczył mi ACC niedostępne gdy dwa razy kazałem mu hamować z prędkości ~200km/h do jakiś 140km/h (prędkość auta do którego się zbliżałem) - ACC mam do 160.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: skipper »

Ja tego nie zgłaszam bo zepsują jeszcze bardziej albo naciągną na kalibrację, jest wątek o tym i kilka osób też tak miało

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 16 paź 2018, o 16:31 przez skipper, łącznie zmieniany 1 raz.
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
xmendz201
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2018, o 14:16
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: xmendz201 »

Tez tak mysle nie sensu z ASO. W ASO bedą kombinować. Narazy dziala komunikat nie ma. Dzieki za odp.
JK
Posty: 3
Rejestracja: 22 paź 2018, o 07:23
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Imię: Jakub

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: JK »

Ja trochę obok tematu - ale zawsze sprawdzcie kamerę i "nos" za którym ukryty jest radar - mi kiedyś śnieg zalepił i tempomat stał się niedostępny, ale zaraz po odśnieżeniu przodu auta znów działał ...aż znów go zalepiło ;-) ....mokry śnieg padał a ja powoli jechałem.
...u Was to chyba inna sytuacja - podejrzewam, że przy ostrej jeździe system na wszelki wypadek odłącza automatykę by w razie kraksy nie było na nich ...no i generalnie to wciąż jest komputer i nie wszystko ogarnia a jak nie ogarnia to zabezpieczenie go najpewniej na wszelki wypadek dezaktywuje :-)
jackzux
Posty: 4
Rejestracja: 27 lis 2018, o 13:59
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Jack
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: jackzux »

xmendz201 pisze:Hej mam pytania czy ktos mial problem ze Front assist i lane assist sie wylaczal sam nagle ? Do tego dodam ze jakis godzina wczesnie blind spot tez zapalal i dzial przez min 15 min w czasie jazdy nawet jak noe bylo auto obok.Dziekuje z gory
Zaliczyłem "dzwon" w korku na obwodnicy Warszawy. Mam S3 L&K 4x4 DSG Line asist, front asist i aktywny tempomat. Samochód teoretycznie powinien podążać za poprzedzającym samochodem, zwalniać, zatrzymać się i trzymać linie. I robił tak na trasie Radom-Warszawa. Potem wjechał w korek i jechał za Oplem prawidłowo na obwodnicy przez jakieś 10km, stawał, ruszał zwalniał. Aż nagle, bez powodu i udziału z mojej strony, nagle przyspieszył dość gwałtownie i walnął Opla. Coś chyba nie jest dobrze z tymi asystentami
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2345
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: siemi1 »

no ja zauważyłem ze czasami jak auto przedemną zmieni pas to FA nie wyłapuje następnego i przyspiesza jak masz ACC na SPORT ustawione to gwałtowniej może ruszyć.
Miałeś wcześniej problemy z czujnikiem?
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Awatar użytkownika
AdamB
Posty: 121
Rejestracja: 25 gru 2016, o 14:01
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: AdamB »

siemi1 pisze:no ja zauważyłem ze czasami jak auto przedemną zmieni pas to FA nie wyłapuje następnego i przyspiesza jak masz ACC na SPORT ustawione to gwałtowniej może ruszyć.
Podobne akcje zdarzają się np. w Lexusach. Po zjechaniu poprzedzającego samochodu nagłe przyspieszenie i gwałtowne hamowanie. M.in. dlatego wolę klasyczny tempomat :P
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: JamesEnfield »

Ja ustawilem FA w tryb eco i tak dziala najplynniej. Zero gwaltownych przyspieszen i hamowan.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: skipper »

ale słabo się zbiera wtedy i w korku wskakują Ci przed nos z innego pasa
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: sane »

jackzux pisze:Zaliczyłem "dzwon" w korku na obwodnicy Warszawy. Mam S3 L&K 4x4 DSG Line asist, front asist i aktywny tempomat. Samochód teoretycznie powinien podążać za poprzedzającym samochodem, zwalniać, zatrzymać się i trzymać linie. I robił tak na trasie Radom-Warszawa. Potem wjechał w korek i jechał za Oplem prawidłowo na obwodnicy przez jakieś 10km, stawał, ruszał zwalniał. Aż nagle, bez powodu i udziału z mojej strony, nagle przyspieszył dość gwałtownie i walnął Opla. Coś chyba nie jest dobrze z tymi asystentami
Jestem w stanie w to uwierzyć. Miałem identyczną sytuację w Arteonie z teoretycznie nowszą wersją ACC, ale na szczęście zdążyłem zareagować.
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: JamesEnfield »

skipper pisze:ale słabo się zbiera wtedy i w korku wskakują Ci przed nos z innego pasa
Nie uzywam w korku ze wzgledu na post gdzie jeden z uzytkownikow wyladowal w kufrze innego auta ;)
Bebok
Posty: 86
Rejestracja: 3 gru 2018, o 16:41
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 342KM 475Nm
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tychy

Re: Front Assit Lane assist

Post autor: Bebok »

Trochę odkopię temat.
Czy po wyłączeniu kontroli trakcji na Sport plus u was też wyskakuje komunikat Front assist niedostępne? Rzadko kontrolę trakcji tak wyłączam i nie kojarzę czy tak ma być.
ODPOWIEDZ