Gwiezdny pyl? ...

JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Gwiezdny pyl? ...

Post autor: JamesEnfield »

Hej koledzy

Odebralem swojego Superba i takie oto cuda zauwazylem w pierwszy sloneczny dzien (3 dni po odbiorze):

Obrazek

Zdjecie moze nie oddaje tego perfekcyjnie ale na szybach i szklanym dachu jest pelno kropeczek widocznych gdy na auto pada swiatlo.

Poswiecilem pod wieczor latarka i okazuje sie ze sa tez na listwach.

Obrazek

Ktos mnie na Superbowej grupie fb postraszyl ze jak protokol podpisany to pozamiatane. Podpisany bo nie zwrocilem na ten problem uwagi - nie bylo to widoczne pod wieczor gdy odbieralem woz. Czy ktos z ostatnio odbierajacych mial podobny problem? Kropki nie schodza przy myciu, nie wiem czy to nie mikrouszkodzenia. Do dealera wyslalem juz reklamacje mailowo ale moze ktos mial podobna historie...
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: Matt »

Troche jakby coś malowali i nie doczyścili po lakierni?
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: JamesEnfield »

Tak tez z poczatku myslalem ale kropki sa po obu stronach. Jutro jade do detailerow na pomiar grubosci lakieru no i ogolnie przeglad stanu lakieru bo do protokolu wpisalem w uwagach ze powloka ma swirle i ryski w niektorych miejscach.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2978
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: orlik »

no tak do kufa wygląda jakby z lakierowania :o
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: JamesEnfield »

A jeszcze szanowny pan sprzedawca ktorego dane tu podam nie zwazajac na rodo (jesli okaze sie ze to lakierowanie) zapewnial mnie ze jestem szczesliwcem bo auto przyszlo w idealnym stanie a ponadto ze wzgledu na renome salonu (ktory tu dokladnie wraz z adresem opisze) o ktora dbaja zawsze informuja jesli cos sie im przytrafia.

No chyba ze takie cuda ze to w fabryce. Mnie krew zalala po prostu jak to zobaczylem. Jutro bede dyskutowal z dealerem ale jak wyjdzie malowanie na pomiarze to moga zamykac salon :D
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: Matt »

Spokojnie, jeśli aso malowałoby nowe auto to już by zadbali żebyś tego tak łatwo nie poznał :D
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: Enriquez »

Dokładnie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: JamesEnfield »

pozostaje miec nadzieje ze dealer ma honor a detailerzy dobre srodki do odczyszczenia tego dziadostwa ;)

Tym niemniej reklamacja poszla
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: CLO27 »

Dziwne...może jakiś syf z komina bo zaczeli już palić gufnen....
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: whity »

JamesEnfield pisze:A jeszcze szanowny pan sprzedawca ktorego dane tu podam nie zwazajac na rodo (jesli okaze sie ze to lakierowanie) zapewnial mnie ze jestem szczesliwcem bo auto przyszlo w idealnym stanie a ponadto ze wzgledu na renome salonu (ktory tu dokladnie wraz z adresem opisze) o ktora dbaja zawsze informuja jesli cos sie im przytrafia.
a Jak sie okaże ze to przez pogodę lub nie ich wina, mam nadzieje ze cię dojada, i podadza twoje dane publicznie, nie zwracając na rodo !
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: JamesEnfield »

whity pisze:
JamesEnfield pisze:A jeszcze szanowny pan sprzedawca ktorego dane tu podam nie zwazajac na rodo (jesli okaze sie ze to lakierowanie) zapewnial mnie ze jestem szczesliwcem bo auto przyszlo w idealnym stanie a ponadto ze wzgledu na renome salonu (ktory tu dokladnie wraz z adresem opisze) o ktora dbaja zawsze informuja jesli cos sie im przytrafia.
a Jak sie okaże ze to przez pogodę lub nie ich wina, mam nadzieje ze cię dojada, i podadza twoje dane publicznie, nie zwracając na rodo !
Oj przeca zartowalem, emocje sa, juz bez nerw... mea culpa. pan z salonu i tak dostal juz laurke bo proces sprzedazy poszedl fachowo ale jest mi przykro ze nie zwrocili na to uwagi - przeciez myli ten samochod do wydania i takie rzeczy pewnie widac...

Po prostu rozpacz czlowieka ogarnia bo to nowe i wyczekane :( najgorsze ze wydaje sie ze to mikrouszkodzenia gdzies w strukturze bo tafla w wielu miejscach jest gladka

Abstrachujac od winy licze tylko na to ze uda sie to naprawic. Jeszcze takiej historii z nowym autem nie mialem. Meczy czlowieka ze trzeba sie tak na kazdym kroku pilnowac.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: skipper »

ja miałem takie jak w pobliżu jakieś zbiorniki czyścili i malowali, glinkowanie pomogło
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Oko
Posty: 36
Rejestracja: 4 paź 2018, o 20:20
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: Oko »

Kolego, proszę sprawdź tylko czy Twoja reklamacja spełnia wszystkie wymogi prawne, czy może tylko powiadomiłes Skodę o problemie.
JamesEnfield
Posty: 180
Rejestracja: 8 lip 2018, o 08:14
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: JamesEnfield »

Przygotuje reklamacje na pismie, prawnik juz dziala tym niemniej dzis serwis przyznal ze bedzie walczyl z producentem w tej sprawie bo do uszkodzenia moglo dojsc na parkingu fabryki.
Detailerzy wydadza pisemna opinie co jest do zrobienia ale wstepnie konieczna polerka szyb lakieru i wymiana wszystkich chromowanych elementow. Bede aktualizowal. W srode sprobuja odczyscic maly kawalek zeby sprawdzic czy w ogole to schodzi.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13584
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Gwiezdny pyl? ...

Post autor: Enriquez »

Glinka i po temacie. Co tu cudować? Będziesz miał powłokę za free. A chromów radziłbym nie ruszać, to się wiąże z wybiciem szyby.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ