Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: Camillinhio »

lesiu811 pisze:Widzę, że niektórym to forum służy tylko do podbijania postów a nie do pomocy innym i udzielania odpowiedzi. No ale niektórzy tak mają.
A my po prostu widzimy, że się niektórym nie chce sprawdzić, czy dany temat nie był już poruszany. A ten akurat był, i to nie tak dawno temu. Więc się nie dziw, że otrzymujesz takie, a nie inne odpowiedzi.
Obrazek
lesiu811
Posty: 56
Rejestracja: 22 sie 2014, o 08:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215KM/336Nm
Lokalizacja: Silesian

Re: Jaki olej?

Post autor: lesiu811 »

Przecież napisałem, ze zanalazłem taką informację tylko nie wiem czy taki olej będzie też ok dla silnika z chipem.
lesiu811 pisze:
tomek evo pisze:
Jary pisze:Niedługo będę zmieniał w swojej skodzie i pojawił mi się dylemat co zalać.
Przeczytałem ostatnie 20 stron z tego tematu i widzę, że najbardziej polecany już znam (Eurol Syntence FS 0w30).
Szukam jednak czegoś, co będzie dostępne w sklepie na miejscu (filtrytotu.pl) i tam natknąlem się na taki olej:
MANNOL 7715 O.E.M. 5W-30

wg karty (i tyle, na ile potrafię ją czytać) wygląda dosyć dobrze, cenowo jest atrakcyjny.

Rozważąm też (z dostepnych w tym sklepie) Ravenol VMP SAE 5W30, Mobil 1 ESP Formula 5W30 i Gulf formula gvx 5W30. Wszystkie one spełniają normę 504 00.
Silnik to benzyna 1.8TSI, aktualny przebieg 222tkm, nie modzone. Olej zamierzam zmienić w interwałach do 15tkm.
Jak nie trzeba 504/507 (a w Twoim przypadku raczej nie trzeba) to lej dobry olej 0W40 a od Mannola to bym się raczej trzymał z daleka. Spojrzałem na strunkę konkurencji i widzę, ze mają m.in Ravenola czy Millersa i te oleje bym polecił w lepkości 0W40.
Czy oleje podane przez tomek evo będą odpowiednie do silnika z chipem?
Awatar użytkownika
Tom-Tdi
Sponsor
Sponsor
Posty: 3353
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 00:09
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 395KM / 515Nm
Lokalizacja: Augsburg

Re: Jaki olej?

Post autor: Tom-Tdi »

Zerknij na stronę 102, i okolice 92-93.

Na stacji benzynowej też tak kombinujesz lejąc paliwo??
lesiu811
Posty: 56
Rejestracja: 22 sie 2014, o 08:50
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 215KM/336Nm
Lokalizacja: Silesian

Re: Jaki olej?

Post autor: lesiu811 »

To paliwo też trzeba lać??
A w instrukcji gdzie o tym napisali?
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Jaki olej?

Post autor: CLO27 »

Masz link do mojego wątku a tam od serii do najmocniejszej modyfikacji twojego silnika z opisami wymiany oleju itp.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Jaki olej?

Post autor: jedrek1980 »

No to testujemy znów
Był Castrol :lol: (tu się nie wypowiem)
Był motul 5w30 (średnio wysoka temperatura oleju przy wyższych prędkościach)
Penrite EU + 5w30 plus Arioch 9100(tu temp znacznie niższa łagodnie chodził silnik)
Jest Amsoil 5 w 30 plus Archiol 9200 (temp.najnizsza ale tak "klekotał" silnik)
teraz wskoczy
Ravenol VSW 0w 30 plus Archiol 9100(tu zobaczymy choć we fordzie mam Motyla 0w30 to słychać zawory jak w starej beczce)
Zobaczymy jak wypadnie
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Jaki olej?

Post autor: Sebastian_M26 »

Bo każdy 504.00 jest taki sam
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1807
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Jaki olej?

Post autor: marioti »

jedrek1980 czekam z niecierpliwością na rezultaty, bo max. za 2-mies stanę przed wyborem odpowiedniej oliwy do tego samego motora... z podobną mocą :-)
Awatar użytkownika
jedrek1980
Posty: 460
Rejestracja: 17 sie 2017, o 19:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 217/430 Compsport
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Re: Jaki olej?

Post autor: jedrek1980 »

marioti pisze:jedrek1980 czekam z niecierpliwością na rezultaty, bo max. za 2-mies stanę przed wyborem odpowiedniej oliwy do tego samego motora... z podobną mocą :-)
Myślę że najlepszą opinię będzie można dać jak zrobię na tym oleju 4-5 tys.Bo nawet jak Mobila zalejesz świeżego przez 1 tys bedzie och ach
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Jaki olej?

Post autor: rydzio2001 »

Pany te co umieją w oleje...

Jak Waszym zdaniem wypada ENEOS Premium Ultra 5w30 w porównaniu do Castrola Edge 5w30 Titanium FST lub Millersa 5w30 XF Longlife?
Ja dzisiaj pogrzebałem sobie za parametrami tych olei i wydaje się całkiem spoko. Z pewnością całościowo lepiej wypada od Castrola, od Millersa wydaje mi się, że minimalnie także ale tutaj pozostawiam pole dla tych co się znają na tym.
Nie wszystkie parametry ma lepsze niż Millers (o ile pamiętam ma minimalnie mniejszy film olejowy przy 100stC) ale dużo wyższy zakres temperatur (-42 do 254). Reszty się nie potrafiłem dokopać, albo nie wiem gdzie szukać, tj. baza olejowa, itp żeby porównać.
Mam nadzieję, że fachowcy wypowiedzą się rzeczowo.
nothing is perfect ... besides whiskey
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: ktryk »

Jak czytam jak wy przeżywacie jaki olej wybrać to śmiać mi się chce . Ja zawsze od lat leję Orlenowsi ten specjalny do VW .Wymiana zawsze co 30 tys .,lub rok . Każde auto miało najechane ponad 300 tys .i najmniejszych problemów . Każde było po tuningu ,ostatni Passat B7 1,6 TDI z 2011 roku miał 149 koni z przebiegiem 360 tysięcy . Dolewki to max 1 litr na 30 tys.
W bezynach nowych to może olej istotny ,ale TDI CR tu nie ma pompo wtrysków ,które musza być smarowane .
Dodam tylko że nie jestem Pisiorem udającym patrjotę i nie wspieram Polskiego przemysłu ,ale jak nie trzeba to po co przepłacać za naklejkę na butelce . Dobry i sprawdzony na setkach tysięcy km .
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Jaki olej?

Post autor: CLO27 »

Do 1.6 tdi to se mozesz lac co tam chcesz bo tam nie ma sie co zjebać i bez oleju pojedzie, znaczy popyrka :)
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: ktryk »

To fakt że 1,6 to topór nie do zajechania ,ale teraz do 2,0 to nawet innego nie biore pod uwagę . Tylko złota bańka do grupy WV. Skoda ma już ,albo tylko 320 tys. km . Musi jeszcze nie cały rok poganiać zanim zmienię na S3 ,lub Passata B8.
Awatar użytkownika
rydzio2001
Posty: 205
Rejestracja: 3 cze 2018, o 06:27
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: 3city

Re: Jaki olej?

Post autor: rydzio2001 »

ktryk pisze:Jak czytam jak wy przeżywacie jaki olej wybrać to śmiać mi się chce . Ja zawsze od lat leję Orlenowsi ten specjalny do VW .Wymiana zawsze co 30 tys .,lub rok . Każde auto miało najechane ponad 300 tys .i najmniejszych problemów . Każde było po tuningu ,ostatni Passat B7 1,6 TDI z 2011 roku miał 149 koni z przebiegiem 360 tysięcy . Dolewki to max 1 litr na 30 tys.
W bezynach nowych to może olej istotny ,ale TDI CR tu nie ma pompo wtrysków ,które musza być smarowane .
Dodam tylko że nie jestem Pisiorem udającym patrjotę i nie wspieram Polskiego przemysłu ,ale jak nie trzeba to po co przepłacać za naklejkę na butelce . Dobry i sprawdzony na setkach tysięcy km .
Dzieki za fachowa odpowiedź, brzmi podobnie jak retoryka antyszczepionkowcow...
To, że spełnia Twoje wymagania nie znaczy, że wszystkich również będzie spełniał. Jeśli spełnia normy to na pewno nadaje się do danego silnika i tu się z Tobą zgodze. Ja nie będę się mordował o temperaturę jeden stopień wyższą czy niższa w silniku na danym oleju... ale jeśli się zagłębisz w parametry to tam chodzi o coś więcej, np. grubość filmu olejowego na rozgrzanym silniku, czy punkt zapłonu (chyba ma to tez związek z parowaniem)... które finalnie dadzą odpowiedz na pytanie czy zapłacę 50 zł więcej za olej wlewając go przy wymianie czy też wydam 50 zł żeby kupić jak Ty litr na dolewke. A w tych parametrach jest również kilka innych ciekawych rzeczy, na których się nie znam i nie będę wymadrzal. Moje pytanie zrodziło się z tego, że lubię wiedzieć 'dlaczego tak a nie inaczej' aniżeli 'lej Orlenowski bo jest tani i dobry'
nothing is perfect ... besides whiskey
ktryk
Posty: 229
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Jaki olej?

Post autor: ktryk »

Faktem jest że się w szczegóły nie zagłębiałem odnośnie parametrów .
Inna sprawa że nie planuję jeżdzić jednym samochodem 10 lat i nabić w tym czasie 700-800 tys.km. Wolę te kilometry zrobić trzema ,lub czterema samochodami w tym czasie i dlatego mam to gdzieś ,ale mogę zapewnić wszystkich że jest to dobry olej . Spokojnie do 500 tys km silnik dożyje przy wymianie co 30 tys ,lub rok maksymalnie .
Bawi mnie jak ktoś pisze że sprawdził jakiś olej bo zrobił już 5 wymian co 10 tys .km .i on twierdzi że ten jest super .
ODPOWIEDZ