Spadek temperatury oleju

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: haesbe »

into pisze:Czyli olac bo tak ma byc, dobrze rozumiem?

into absolutnie nie chce Ci czegoś doradzać w tym temacie bo nie mam pojęcia czy taka temperatura może mieć negatywny wpływ na silnik :)

Uważam po prostu, że przyjdzie czas kiedy to wsiadając do swojego samochodu, który mamy od roku wyskoczy komunikat
"twoja waga w ciągu ostatnich 6 miesięcy zwiększyła się o 4kg - udaj się do lekarza!"

Jeżdżę samochodami dopiero 13lat, pamiętam jak kupiłem pierwsze audi i z biegu zarejestrowałem się na forum a4klub.pl..
Forum, jak każde inne, sporo ciekawych osób, mnóstwo ciekawych tematów i jeden problem --->> IM WIĘCEJ CZYTAŁEM TYM WIĘCEJ USTEREK W AUCIE DIAGNOZOWAŁEM :>

Doszło do tego, że wpadł nowy temat np. trzęsie przy gaszeniu i już się zastanawiałem, czy może też mam poduszki pod silnikiem do wymiany.. :) człowiek z wiekiem zmądrzał troszkę i problemów ubyło ;)

Wracając do tematu,
Co mają powiedzieć Ci, którzy w temacie "który olej wybrać" z tego forum mają temperatury powyżej 100stC ?
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: tomek evo »

into pisze:Hej.
Wczoraj robie trase ok 380km. Na powrocie jade 80km/h na 4 biegu obroty ok 2tys. Z ciekawosci sprawdzam spalanie i przeskakujac po menu rzucila mi sie w oczy temp oleju, 84°. Na zewnatrz chlodno 5°, lekko grzalem w srodku na 20° ustawione. Przycisnalem troche mocniej i temp wzrosla do 87°. Wjechalem do miasta i temp spadla do 82°. Cos jest ewidentnie nie tak, powinien utrzymywac 90° temp oleju. Leciec do mechanika czy takie odchyly temp oleju moga wystepowac w tym silniku?
Wszystko jest w porządku. Skąd informacje , żę temperatura oleju ma być 90 stopni?
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: into »

Info z 'internetow', ze optymalna to od 95 do 105.
I'm the man on the silver mountain
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: tomek evo »

Może i tak ale to "optymalna" to pojecie względne i wg. mnie optymalna jest niższa. Temperatura oleju nie może być ani za niska ani za wysoka ale przede wszystkim powinna utrzymywać się w pewnych zakresach w zależności od warunków. Temperatura oleju powyżej 80 stopni jest już jak najbardziej odpowiednia dla silnika. Problematyczne może być kiedy temperatura oleju nie dochodzi do tych powiedzmy 80 stopni. Z tego co piszesz masz zupełnie normalne temperatury. To normalne, że w zimie temperatury będą niższe. Poobserwuj wskazani ale moim zdaniem nie ma się czym przejmować bo problem by był jak byś miał temperaturę zbyt wysoką.
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: skipper »

A 108 przez jeździe po mieście teraz jesienią? Może być? Jeżdżę na Millersie

Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
pnmichal
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2018, o 12:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Toruń

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: pnmichal »

Michu pisze:110 to wczoraj po 10 minutach butowania na autobanie mialem;)
Jeszcze jedna sprawa: wracalem z roboty (10 km po miescie), i zazwyczaj silnik mi sie zagrzewa do tych 90 stopni, ale teraz bylo troche zimniej (3 st) i jechalem raczej powoli (korki) wiec olej podgrzal sie do nieco ponad 70 - chlodnica nieco ponad 60. I teraz wazne: obroty na postoju (D + hamulec - nie N) wahaly sie w okolicach 1000 U. Dopiero pod domem zeszly nieco ponizej 800 U (mozwa o wskazaniu na liczniku of koz) - problem polega jednak na tym, ze rano, gdy bylo chyba jeszcze zimniej, silnik nie mial az 1000 obrotow (ma okolo 900), a po przejechaniu dwoch skrzyzowan, obroty sie normalizuja. I dzisiaj raczej nie chodzilo o DPF, bo biegi zmienialo normalnie - jak komputer che wypalac filtr, to dlugo trzyma na wyzszych obrotach kazdy bieg...

moim zdaniem ma to związek niedogrzanie silnika zwiększa spalanie, wzrastają obroty -co powoduje szybsze zapchanie filtra DPF
voithmen
Posty: 3
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 16:23
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: voithmen »

Mialem takie same objawy z spadkiem temperatury wymienilem termostat glowny i nic to nie dalo. Doczytalem co i jak na forum i wymienilem termostat przy dsg i pomoglo. Szkoda ze wymiany nie robilem w odwrotnej kolejnosci czyli najpierw ten od dsg..
pnmichal
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2018, o 12:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Toruń

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: pnmichal »

voithmen pisze:Mialem takie same objawy z spadkiem temperatury wymienilem termostat glowny i nic to nie dalo. Doczytalem co i jak na forum i wymienilem termostat przy dsg i pomoglo. Szkoda ze wymiany nie robilem w odwrotnej kolejnosci czyli najpierw ten od dsg..

uczymy się na błędach. Też tak miałem
kitesurfer
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: kitesurfer »

Sluchajcie przebrnalem przez calutki watek i widzę ze podsumowaniem i rozwiazaniem problemu jest wymiana termostatu skrzyni DSG. Ale ja mam podobne objawy aczkolwiek mam manualna skrzynie biegów. Co w tej sytuacji mam uczynić?????

Pozdrawiam
najmita
Posty: 39
Rejestracja: 29 paź 2017, o 19:03
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: standard stockowy

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: najmita »

kitesurfer pisze:Sluchajcie przebrnalem przez calutki watek i widzę ze podsumowaniem i rozwiazaniem problemu jest wymiana termostatu skrzyni DSG. Ale ja mam podobne objawy aczkolwiek mam manualna skrzynie biegów. Co w tej sytuacji mam uczynić?????

Pozdrawiam
Najprościej, to:
1. wymienić skrzynię z manuala na DSG
2. wymienić termostat skrzyni DSG
:lol:
kitesurfer
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2017, o 17:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: kitesurfer »

najmita pisze:
kitesurfer pisze:Sluchajcie przebrnalem przez calutki watek i widzę ze podsumowaniem i rozwiazaniem problemu jest wymiana termostatu skrzyni DSG. Ale ja mam podobne objawy aczkolwiek mam manualna skrzynie biegów. Co w tej sytuacji mam uczynić?????

Pozdrawiam
Najprościej, to:
1. wymienić skrzynię z manuala na DSG
2. wymienić termostat skrzyni DSG
:lol:
Najprosciej jest jednak wymienic termostat. Sprawdzone i działa :)
pnmichal
Posty: 34
Rejestracja: 9 paź 2018, o 12:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Toruń

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: pnmichal »

Sprawdź ogrzewanie po wężach przed wymianą.
Awatar użytkownika
into
Posty: 566
Rejestracja: 30 cze 2018, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Leżajsk

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: into »

Dzis wracajac z Wawy po ok 280km kilkanascie km przed domem zmienilem temp w srodku z 18 na 22 i nie dosc, ze temp oleju spadla do 77 do jeszcze temp wody rowniez. To raczej nie jest normalne. Za kilka dni bede w aso na wymianie oleju w skrzyni to zapytam o te temperatury, czemu sa takie niestabilne.
I'm the man on the silver mountain
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: CLO27 »

Dziwne.
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Spadek temperatury oleju

Post autor: whity »

haesbe pisze:
into pisze:Czyli olac bo tak ma byc, dobrze rozumiem?

into absolutnie nie chce Ci czegoś doradzać w tym temacie bo nie mam pojęcia czy taka temperatura może mieć negatywny wpływ na silnik :)

Uważam po prostu, że przyjdzie czas kiedy to wsiadając do swojego samochodu, który mamy od roku wyskoczy komunikat
"twoja waga w ciągu ostatnich 6 miesięcy zwiększyła się o 4kg - udaj się do lekarza!"

Jeżdżę samochodami dopiero 13lat, pamiętam jak kupiłem pierwsze audi i z biegu zarejestrowałem się na forum a4klub.pl..
Forum, jak każde inne, sporo ciekawych osób, mnóstwo ciekawych tematów i jeden problem --->> IM WIĘCEJ CZYTAŁEM TYM WIĘCEJ USTEREK W AUCIE DIAGNOZOWAŁEM :>

Doszło do tego, że wpadł nowy temat np. trzęsie przy gaszeniu i już się zastanawiałem, czy może też mam poduszki pod silnikiem do wymiany.. :) człowiek z wiekiem zmądrzał troszkę i problemów ubyło ;)

Wracając do tematu,
Co mają powiedzieć Ci, którzy w temacie "który olej wybrać" z tego forum mają temperatury powyżej 100stC ?
nie wiem kim jesteś i skąd się wziąłeś...ale to chyba najmądrzejszy post na tym forum (poza moimi oczywiście) :)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ