1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: lwlw »

Witam!
Gdy odpalam zimny silnik (np. po nocy) przez jakieś kilkanaście sekund słychać takie jakby chrobotanie... Po tym czasie dźwięk ustaje i nie pojawia się już po rozruchu np. ciepłego czy tylko trochę nagrzanego silnika. To łańcuch tak słychać? Czas na wymianę czy tak ma być na zimnym?
Dodatkowo na biegu jałowym czuć czasem jak lekko zatrzęsie - jakby zapłon wypadał, także na ciepłym. Błędów nie ma. Przebieg 128 tys. km.
Aha - jak go kupiłem miał bardzo brudny olej. Po wymianie nadal nie jest zbyt czysty... Zrobiłem prawie 3 tys. Zastanawiam się czy by ponownie oleju nie wymienić, może nawet z jakąś płukanką.

Edit. Jeśli ten temat bardziej pasuje tutaj viewtopic.php?f=8&t=5523&start=135 proszę o przeniesienie. Sam nie mogę stąd usunąć.
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: haesbe »

Łańcuch powinno być słychać cały czas.

Bardzo gęsty olej który rozprowadza się dopiero po chwili niwelujac dźwięk pracy silnika bez smarowidła?

Co zalales do silnika?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: lwlw »

Shell Helix HX8 5W30 ECT

Jak jest w Waszych 1.8? Zastanawiam się czy ma nie być słychać rozrządu przy zimnym rozruchu w ogóle, czy to jeszcze nic strasznego. U mnie sobie chwilę grzechocze, a nagle wycisza się jakby kto przełączył jakiś pstryczek :)
haesbe
Posty: 125
Rejestracja: 3 wrz 2018, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Gdańsk (Południe)

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: haesbe »

Nic nie słychać po odpaleniu auta.
Chodzi w pierwszych sekundach tak jak po godzinie.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: rezon »

lwlw pisze:Shell Helix HX8 5W30 ECT

Jak jest w Waszych 1.8? Zastanawiam się czy ma nie być słychać rozrządu przy zimnym rozruchu w ogóle, czy to jeszcze nic strasznego. U mnie sobie chwilę grzechocze, a nagle wycisza się jakby kto przełączył jakiś pstryczek :)
Napinacz napełnił się olejem. Ale ciśnienie to powinien trzymać i nie szorować łańcuchem po bloku.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: lwlw »

Czyli napinacz do wymiany?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: rezon »

Na początek to może "zaszalej" i wlej płukankę oraz wymień olej. Owszem to wydatek, ale bez ingerencji w silnik. Jak nie pomoże to niestety obstawiam napinacz.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
lwlw
Posty: 212
Rejestracja: 11 sie 2018, o 22:28
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: lwlw »

Myślałem o tym. A sam napinacz się wymienia czy już komplet?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: rezon »

Trudno powiedzieć czy napinacz czy komplet. Jeśli mechanik miałby dostęp do ori łańcucha, albo chociaż do wymiarów to warto porównać długość zamontowanego z nówką. Pół cm czy nawet cm to nie robi większej różnicy, ale jak więcej to już warto wymienić łańcuch. Nie wiem jaka jest obecnie szkoła, ale dawniej jak zmieniało się łańcuch, to wymieniało się również zębatki. BTW różnica długości wynosiła wówczas 2-3 ogniwa, ale to był pojedynczy łańcuch. Czyli bez rozbiórki trudno ocenić czy należy wymienić napinacz czy komplet. Dlatego zacząłbym od zmiany oleju. Ja przejechałem ponad 200kkm bez niepokojących objawów ze strony łańcucha.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.8 TSI CDAA - dźwięk po zimnym rozruchu

Post autor: rezon »

a problem może też być nie w napinaczu tylko wg sztuki to w układzie smarowania powinien być zawór zwrotny (nie wiem czy jest w Skodach) zapobiegający ściekaniu oleju do miski olejowej po zatrzymaniu silnika i skracający czas napełnienia układu czyli pracy "na sucho". Może być problem z tym zaworem - np. jakiś paproch. to też wskazywałoby na celowość rozpoczęcia od płukanki i wymiany oleju - oczywiście na zgodny z zaleceniami producenta.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ